Крім очевидних плюсів бездротових навушників, у них є одна проблема – розсинхронізація. Оскільки праве та ліве вухо з'єднуються між собою по bluetooth, нерідко цей зв'язок з якоїсь причини втрачається і грає лише один навушник. На якихось моделях таке трапляється частіше, на інших – рідше. Зазвичай, це залежить від виробника, якості, ціни та способу використання навушників блютуз. Наприклад, з AirPods розсинхронізації майже не трапляється. З іншими пристроями доводиться морочитись: скидати до заводських налаштувань і заново синхронізувати. Як це зробити, знають не всі. Хочете навчитись? Тоді тримайте інструкцію від AVIC.UA, яка підійде для всіх навушників TWS: від моделей Xiaomi чи Samsung до JBL і Marshall.

Чому навушники перестають працювати синхронно та навіщо робити скидання?

У блютуз гарнітурі є один головний навушник, а інший – допоміжний (ведений). Спочатку перший підключається до головного пристрою, а потім – допоміжний навушник «підтягується» до головного. Розсинхронізація відбувається тоді, коли ми або намагаємось підключити ведений навушник замість головного, або використовували лише один навушник. На пристрої відображаються два підключені внутрішньоканальні навушники, а працює лише один. Або ж два пристрої окремо, і ми бачимо, наприклад,  «ім'я_R», «ім'я_L». Збої синхронізації також трапляються після повної розрядки навушників. В такому разі зовсім не обов’язково купити бездротові bluetooth навушники – їх достатньо повторно синхронізувати.

Як скинути бездротові навушники?

Це можна зробити за 2 кроки.

Крок 1 – Видаляємо навушники з пристроїв

Відкриваємо налаштування bluetooth на телефоні, планшеті, ноутбуці або іншому пристрої та видаляємо навушники зі списку парних пристроїв. Якщо у списку відображаються обидва навушники («ім'я_R», «ім'я_L»), видаліть обидва навушники.

Крок 2 – Скидання налаштувань кнопкою

Розглянемо кілька способів.

Універсальний спосіб

  1. Затискаємо кнопки гарнітури приблизно на 5 секунд – спалахне червоний індикатор і гасне (або відбудеться звуковий сигнал «Power Off»). Відпускаємо кнопки.
  2. Знову натискаємо на навушниках та тримаємо 20-50 секунд. Про те, що скидання відбулось, свідчать індикатори, що блимають.
  3. Кладемо навушники bluetooth в кейс на 10 секунд.
  4. Далі повторно синхронізуємо. Дістаємо навушники з кейсу та чекаємо, поки вони синхронізуються між собою – загоряться індикатори. Якщо цього не сталося, увімкніть гарнітуру кнопками (натисніть на 5 секунд). Та потім заново підключіть навушники до пристрою.

Якщо стара гарнітура вийшла з ладу, нові бездротові навушники купити можна на AVIC.UA

Спосіб 2 – Затискання кнопки на навушниках, що в зарядному футлярі

Якщо, наприклад, купити навушники Xiaomi Earbuds, то така гарнітура скидається лише натисканням кнопок на кейсі. Спробуйте – на 30 секунд, поки замиготять індикатори. Витягніть та дочекайтесь синхронізації навушників між собою. Потім з’єднайте з пристроєм bluetooth.

Спосіб 3 – Кнопка на кейсі

На деяких навушниках TWS скидання потрібно робити кнопкою на кейсі. Такий спосіб більше стосується дорогих моделей.

  1. Заряджені хоча б на 15-20% бездротові навушники кладемо в кейс.
  2. Натискаємо кнопку на кейсі та утримуємо 20-40 секунд.
  3. Дивимось на індикатор, наприклад, в AirPods скидання відбувається після того, як індикатор кілька разів заблимає оранжевим кольором. Але не забувайте, що на різних моделях по-різному.

Хочете купити бездротові навушники? В інтернет-магазині AVIC.UA у Харкові – хороший вибір гарнітури за доступними цінами.

Якщо кнопки сенсорні

Переналаштування здійснюється приблизно так само, як і у випадку зі звичайними кнопками: затискаємо сенсорні кнопки, після миготіння індикаторів кладемо навушники в кейс на 5 секунд для синхронізації. Виймаємо та підключаємо до пристрою.
Іноді на бездротових сенсорних навушниках для скидання параметрів потрібно кілька разів натиснути на сенсор. Або ж спочатку натиснути-відпустити, а потім затримати на 3-5 секунд.
Важливо! Скидання та повторна синхронізація навушників не завжди вдаються з першого разу! Обов'язково спробуйте кілька разів.

Висновки

Якщо має місце втрата з'єднання між навушниками, коли працює тільки одне вухо, не обов’язково купити навушники bluetooth. В більшості випадків проблема вирішується скиданням налаштувань пристроїв та повторною синхронізацією.
Сподіваємось, що цей короткий мануал від AVIC.UA  вирішить проблему розсинхронізації вашої гарнітури. І наступного разу ви вже будете чітко знати, як діяти в ситуації.