Винахід кондиціонерів зробив життя простішим, давши нам зітхнути з полегшенням від нав’язливої спеки. Колись встановити «кондер» вважалося розкішшю. Сьогодні купити кондиціонер стало необхідністю. Сучасні клімат-системи роблять більше, ніж просто створюють комфортний мікроклімат – вони знижують імовірність нападів астми, відлякують комах та паразитів, запобігають перегріву домашніх електронних приладів, зменшують ризик зневоднення організму та теплового удару... Отже, якщо досі у вас в домі працював підлоговий вентилятор, варто подумати про покупку більш дієвого кліматичного пристрою. Щоб, коли почнеться спека, вас це ніяким чином не турбувало.

Як правильно вибрати кондиціонер для дому чи офісу? Ловіть короткий гайд від AVIC.

Що потрібно врахувати, обираючи кондиціонер

Щоб забезпечити належне охолодження (нагрів) приміщення, водночас, заощадити на споживанні електроенергії, візьміть до уваги наступне.

Тип кондиціонера

Пристрої клімат-контролю бувають:

  • мобільні – їх легко перемістити з місця на місце, гаряче повітря виводять через гнучкі повітропроводи, встановлені у вікнах чи кватирках;
  • віконні – встановлюються на тонкі стіни або вікна так, щоб задня стінка виходила на вулицю. Вони недорогі та не потребують складного монтажу;
  • спліт-системи – складаються з двох блоків: внутрішнього (встановлюється в приміщенні) та зовнішнього (на вулиці). Між собою блоки з’єднані мідними трубами, по яких циркулює фреон. Наприклад, можна купити кондиціонер Cooper&Hunter Vital CH-S07FTXF-NG.

За способом монтажу спліт-системи бувають настінні, підлогово-стельові, колонного типу, касетні, канальні, а також мульти спліт-системи. Подумайте, як саме ви хочете встановити кондиціонер та обирайте!

Режими роботи

Один з найважливіших критеріїв вибору. Різні моделі кондиціонерів працюють на:

  • охолодження – періодично вмикаються та вимикаються, щоб зберігати необхідну температуру в приміщенні;
  • обігрів – пристрої, ефективні за температури навколишнього середовища не нижче -7 °С для класичних моделей та -15 °C для інверторних;
  • вентиляцію повітря – так, як треба, це роблять лише канальні пристрої, а також певні віконні та касетні спліт-системи. Всі інші – лише очищають та циркулюють повітря, не забираючи та не виводячи його назовні.

Ще одна цікава функція – осушення, наприклад, ви можете купити кондиціонер Samsung AR09TXHQASINUA+, щоб зменшити вологість повітря у приміщенні без значного його охолодження.

Тип компресора

За цим параметром клімат-техніка буває звичайною та інверторною. Останні не вимикаються з досягненням у приміщенні заданої температури, а переходять в режим економ. За рахунок цього зберігається постійна температура, чого немає у пристроях on/off. Як наслідок, має місце постійне навантаження на компресор, ненадійність та менший термін придатності. Якщо вирішите купити інверторний кондиціонер, зможете встановлювати температуру значно швидше та з меншими енергозатратами. Популярні моделі в 2023 році – Cooper&Hunter Prima Plus, або ж можна купити спліт-систему Cooper&Hunter Cozy Inverter

Як підібрати потужність?

Чим більшої площі кімната, де встановлюватиметься кондиціонер, тим він має бути потужнішим. Не менш важливі потоки тепла, що йдуть від енергії сонця, освітлення, побутових приладів тощо. Розрахунки щодо потужності кондиціонера краще довірити спеціалісту. Орієнтовно, для кімнати 20 кв.м з висотою стелі 2,5 м та вікнами, що виходять на північ, де постійно знаходиться 4 особи та ПК з принтером, потрібен «кандер» на 2500-2700 Вт.

Зверніть увагу! Більшість виробників кондиціонерів вказують потужність не у ватах, а британських теплових одиницях (BTU). 1 BTU=0,2931 Вт.

Фільтруючі системи та додаткові опції

Все більш популярними стають кондиціонери з можливостями очистки повітря від сторонніх запахів, домішок. Відповідно пристрої бувають з очисником:

  • вугільним (паперові, абсорбують, потребують частої заміни);
  • плазмовим (очищають повітря за рахунок магнітної сили, постійні), наприклад, можна купити кондиціонер GREE Muse Inverter GWH09AFC-K6DNA1A;
  • антибактеріальним (шкідливі мікроорганізми усувають властивостями срібла чи ультрафіолету).

Серед «бонусних» можливостей кандерів  – спрямування повітряних потоків (з допомогою жалюзі), автономний режим (пристрій сам оцінює та регулює мікроклімат), нічний режим, таймер. 

В сухому залишку

Як правильно вибрати та де купити кондиціонер – питання різнобічне, дати однозначну відповідь на яке неможливо. Зіставте всі опції, які ви хочете бачити у своєму клімат-пристрої. І не забудьте й про дизайн, щоб компонував до вашого інтер’єру. Можливо, порадьтесь із близькими, які вже мають такий пристрій у себе вдома чи на роботі.

Все ще маєте сумніви, який кондиціонер купить? Наш онлайн консультант завжди до ваших послуг!