Звісно, в такому випадку багато залежить і від Вас. Щоб вберегти свої секрети, необхідно використовувати усі можливості, що нам дає виробник, наприклад:

 • встановити на свій смартфон пароль. Це елементарно врятує його від лінивих крадіїв, бо деякі з них, побачивши на столі телефон з паролем, не захочуть з цим возитись, або дасть Вам більше часу на спроби вийти з акаунту та помітити пропажу;
 • якщо у Вас є можливість поставити шестизначний код, замість чотиризначного, оберіть його. Або навіть буквений складний пароль, на жаль, його використання незручне. Але навіть така обережність не завжди допоможе;
 • двофакторна аутентифікація допоможе врятувати інформацію у хмарі;
 • не забувайте використовувати ті ж способи захисту в кожному додатку, та в жодному разі не ставте один пароль для усіх облікових засобів.

Не відкривайте незнайомі посилання

Якщо Ви не чекали жодних СМС чи імейлів, не варто відкривати їх, навіть якщо підозріле повідомлення надіслали друзі. Їх також могли взломати, тому краще передзвоніть і напряму дізнайтеся, що це за посилання. І лише після підтвердження, що це якась стаття чи цікавий сайт, яким з Вами вирішили поділитись, можете його відкривати. 

Навіщо мені дбати про безпеку своїх даних?

За останні роки світ отримав массу прикладів, що незнайомі посилання або кібератаки змушували девайс просто виснути. І поки Ви намагалися перезавантажувати його, зловмисники встигали отримати всю необхідну їм інформацію про Вас, щоб потім використати для власної вигоди, починаючи шантажем з особистими фото чи переписками, завершуючи крадіжкою грошей з Ваших додатків з банківськими картками. 

Звісно, після кожної такої атаки компанії намагаються виправити свої недоліки, щоб захистити від таких кодів. Але і аферисти не стоять на місті і шукають нові способи Вас надурити.

Завантажуйте лише надійні програми 

Якщо Ви користуєтесь Андроїдом, знаєте, що інколи ПлейМаркет переводить Вас на невідомі сайти для встановлення програм. Але не варто цього робити, поки Ви не дізнаєтесь, що це за сайт, чи можна йому довіряти. Радимо навіть в налаштуваннях заборонити встановлення програм з таких сайтів. 

Але, на жаль, і це не є стовідсотковою гарантією, адже і тут ми знаємо приклади небезпечних додатків. Однак це все одно забезпечить Вашу безпеку у більшості випадків.

Гугл усіляко намагається знищити подібні випадки, вбудовує власний антивірус, що працює автоматично. Також, якщо потрібно завантажити файл з незнайомої сторінки, Ви можете вказати певний перелік цих сайтів, яким довіряєте. Такі оновлення - ознака того, що Гугл непокоїться про Вашу безпеку.

У 2013-2015 роках ринок продажу техніки встав з ніг на голову. А все тому що в ці роки смартфони стали неймовірним відкриттям користувачів по всій планеті. Поширення нового формату девайсів, де люди зберігають найбільш особисті дані, стало справжньою червоною тряпкою для шахраїв. 

Вони досить швидко стали тероризувати юзерів, що помилково вважали, що смартфони неможливо зламати. 

Від чого я маю захищатись? 

Щоб змотивувати Вас скористатися нашими порадами, ми пропонуємо коротко розібрати, чим може закінчиться халатне ставлення до цього:

 • Втрата коштів. Оскільки ми постійно користуємося додатками банків, вводимо інформацію карток на різні сайти або додатки, шахраї знайшли в цьому шанс на збагачення;
 • Втрата профілей. Все діло в тому, що аферистам нескладно вкрасти Ваші особисті профілі та облікові записи в мережі;
 • Особиста інформація. Якщо Ви хоч раз зберігали або десь вказували свою адресу, номер онлайн, крадії легко це знайдуть;
 • Втрата фото, відео, номерів. Якщо Ви не копіюєте свої дані, Ви можете легко їх лишитись/

Звісно, у кожного злочинця є власні причини для викрадення Ваших особистих даних, тут і шантаж, і пряме воровство, слив інфи і тому подібне. 

Навіщо захищати свої девайси? 

Вище ми вже зазначили, що подібне шахрайство часто використовується для продажу інфи, шантажу чи викраденню грошей. Однак насправді у аферистів можуть бути і інші причини, наприклад, використати Ваш телефон у певних протизаконних діях. 

Звісно, у разі чого правоохоронці будуть перевіряти всі Ваші дії і слова про те, що телефон чи ноутбук був зламаний, але проблем Ви точно наберете немало.

 

Якщо Ваш телефон використовується для роботи, то це може призвести до її втрати, що вже здається більш вагомою причиною для захисту своїх даних, ніж слив фото з останньої відпустки. 

В цілому, варто зробити все, щоб ані випадковий злочинець, ані хтось з Ваших недругів не зміг дістатися Ваших профілів, щоб задовольнити власні потреби. 

ТОП правил для врятування від злому

 • Контролюй Вай-Фай мережі, до яких підключаєшся. Все діло в тому, що через відкриті мережі зловмисники нерідко отримують доступ до Ваших даних. Мінімізуйте їх використання, відключіть автоматичний пошук мережі, щоб контролювати цей процес;
 • Контроль особистої інформації. Не варто зберігати пінкоди карток, паролі від додатків та робочих сторінок у замітках, видаліть з карт особисту адресу та іншу інфу, що може легко стати у нагоді шахраям;
 • Використання антивірусів. Ви можете завантажити якийсь безкоштовний додаток, якщо не хочете витрачатись. Але перед цим обов’язково почитайте відгуки;
 • Паролі. Не використовуйте один пароль для усіх сторінок, також намагайтеся придумати код, який не зможе відгадати Ваша дитина - більше 7 символів, використовуйте числа, літери, знаки. Окрім цього, Ви можете їх регулярно змінювати;
 • Оновлюйте ОС. Все діло в тому, що кожне оновлення містить захист від нових останніх вірусів, шахрайських схем, тощо. Тому це допоможе Вам підготовити до боротьби сам девайс;
 • Фільтруйте повідомлення. Забудьте, що таке відкривати файли від незнайомих та переходити за сумнівними посиланнями.

Я можу захистити себе від спеціальних служб?

Насправді, якщо Ви переживаєте, що за Вами стежать спецслужби, єдиним варіантом це припинити є зміна девайсу і сім-карти. 

Однак ми вважаємо, що Вам немає про що перейматися, якщо Ви не робити нічого протизаконного. 

Чи можливо захистити себе від усіх видів шахрайства?

Насправді, це питання має досить риторичний характер. Оскільки навіть новий смартфон чи комп’ютер можна зламати. Питання лише в тому, скільки грошей та часу готовий витратити шахрай.

Якщо говорити про сьогоднішні реалії, то безпека - це просто спроси балансувати між захистом та Вашим комфортом. Наприклад, пароль на 25 символів буде надійним бар’єром від шахраїв, але в той самий час кожного разу його набирати - неймовірний дискомфорт, що скоріш за все призведе до того, що Ви зміните його на легший.

 

Окрім того, важливим є те, що Ви зберігаєте на смартфоні. Якщо Ви не хочете утікання особистого контенту чи інформації, не варто її зберігати на телефоні. Щоб не стати жертвою шахраїв, не варто зберігати на картах великі суми грошей. Видаляйте листи підтвердження реєстрації, на яких може зберігатись код-пароль. 

Що робити, якщо смартфон вкрали?

Якщо Ваш телефон був викрадений, врятувати конфіденційність інформації буде надскладно. Але далі ми розберемо, як це можна зробити навіть, якщо не вдасться повернути телефон.

Що робити з Айфоном?

Навіть старі смартфони Епл мають спеціальну функцію - Знайти Айфон, що допомагає знайти викрадений або загублений телефон, навіть якщо він буде вимкнений. Для цього всього лиш потрібно перейти у налаштування і включити функцію.

Окрім визначення місцезнаходження телефону. Ви зможете:

 • заблокувати Айфон;
 • відправити повідомлення з вимогою повернути його;
 • ввімкнути звуковий сигнал. 

Що робити з Андроідом чи Віндовс фоном?

Як і в випадку з Айфоном, компанії передбачила функцію пошуку. Підключити її можна в налаштуваннях всього в кілька кликів.

Що ми знаємо, але не робимо?

Якщо Ви заключали договір зі своїм оператором, то в разі викрадення телефона Ви можете звернутись до нього для блокування СІМ-карти та самого смартфона за допомогою ІМЕІ-кода. 

Звісно, Вам необхідно звернутись до поліції, щоб Ваш девайс почали шукати органи. 

Які ще є заходи безпеки?

Страхування - деякі компанії буквально за копійки щомісячно можуть застрахувати Ваш девайс від крадіжки чи втрати. Відмітимо, що це також допоможе Вам у разі поломки. 

Можете вказати власний імейл чи номер, поставити його на екран блокування, щоб той, хто знайде смартфон зміг з Вами зв’язатись. 

Якщо Ви прислухаєтесь до наших порад, то можете вберегти власну інформацію від шахраїв та аферистів.