Samsung, Motorola і навіть Google випустили власні складані телефони. У південнокорейців це – Galaxy Z Fold 5, у американців – Motorola Razr Plus та Pixel Fold. Наразі ніша активно заповнюється гаджетами Android. А що Apple? Купертино досі не представили жодного складаного смартфона, незважаючи на те, що протягом останніх років з’являлися докази про розробку такого iPhone. А ще компанія має багато патентів на складані дисплеї. У вересні минулого року вийшли iPhone 15, проте жодних натяків на складаний телефон. Натомість Apple, схоже, зосередилася на гарнітурі AR/VR, Apple Vision Pro.

За чутками, на дослідження технології складаних смартфонів Епл відвели роки. Отже, і в цьому напрямку Apple також працюють. Сьогодні ми розповімо про складані смартфони iPhone Flip, якими, ймовірно, вони будуть. 

Два складаних iPhone Flips? 

Два складаних iPhone Flips? 

Ті, хто сподівається на складаний iPhone, принаймні будуть задоволені тим, що Apple, схоже, продовжує «возитися» з його дизайном. Сьогодні компанія працює над двома розмірами складаних iPhone, які, як повідомляється, будуть у форматі розкладачок на кшталт Samsung Galaxy Z Flip 5 або Motorola Razr Plus.

Водночас команда дизайнерів Apple намагається зробити Flip вдвічі тоншими, ніж поточні моделі iPhone, та інтегрувати дисплеї так, щоб при складеному пристрої вони знаходились зовні. 

Дата випуску iPhone Flip – 2025 рік? 

Отже, Apple таки працюють над складаним iPhone. Компанія реєструє патенти на складні технології вже майже десять років, і хоча немає жодних гарантій, що гаджет з’явиться навіть після всіх цих досліджень (пам’ятаєте AirPower?), розмови про нього все ще точаться. Та можливі дати виходу висуваються інсайдерами рік за роком. Спочатку це був 2021-й, пізніше звучав 2023 рік. Потім з кулуарів Apple довго надходила інформація, що мають місце проблеми масового виробництва такого смартфона.

Нові чутки вказують на ще більш пізній випуск. Авторитетний аналітик Росс Янг заявив у лютому 2024, що складаний iPhone перенесли на 2025 рік. Причому це може бути як розкладачка, так і певний гібрид iPhone і iPad. Чи дочекаємось ми виходу iPhone Flip? Побачимо, мінімум, за рік. 

Дизайн: як виглядатиме складаний iPhone? 

У звіті Bloomberg за 2021 рік зазначено, що Apple вже має робочий прототип складаного дисплея iPhone. Хоча ще не робоча модель, це вже крок вперед у порівнянні з єдиним патентом до цього. Здається, тут Купертино охопили весь спектр можливих варіантів – від складаних екранів у стилі орігамі, відкритих, до обертових дисплеїв. І хоча ми не знаємо, який з них стане остаточним, кожен з варіантів є по-своєму цікавим. Аналітики ж схиляються до того, що iPhone Flip матимуть традиційний розкладний дизайн.

На відміну від Surface Duo від Microsoft, що має петлі зовні, Apple матиме один безперервний дисплей із прихованим шарнірним механізмом, як Galaxy Fold.

Фахівцями галузі також було зауважено, що «перший складаний айфон матиме кілька кумедних кольорів». Дійсно, між яскравими пастельними кольорами iPhone 15 і Plus та більш витонченими iPhone 15 Pro і Pro Max є значне «поле для маневрів». Тому очікуємо щось цікавеньке. В інтернеті, (до речі) вже присутні численні рендери iPhone Flip, і там, здебільшого смартфон синій, червоний, золотий і зелений. 

Що заважає складаним айфонам з’явитися вже зараз? 

Поки Samsung та інші бренди першими випускають свої сирі складані телефони, Apple вчиться на їхніх та своїх помилках. Одна з таких больових точок: складка. Багато сучасних матеріалів обкладинки, включно зі склом і пластиком, які Samsung використовує для Z Fold і Z Flip, показують видиму складку, коли її розгортають на весь екран. Щоб уникнути цього, Apple, ймовірно, доведеться чекати, поки Corning, постачальник скла для Apple, створить якусь надзвичайно гнучку версію свого екрана Ceramic Shield. І дійсно, компанія-розробник вже працює над таким рішенням, хоча дату його появи поки не оголошує.

Якою буде ціна iPhone Flip? 

Якою буде ціна iPhone Flip? 

Оскільки ми взагалі поверхнево уявляємо, яким може бути перший складаний айфон, то й говорити про його вартість = гадати на кавовій гущі. Проте ми це зробимо!

Найдоступнішим сьогодні є телефон-розкладачка Z Flip 5 від Samsung, коштує він 999 доларів США. Проте є й інші – складані смартфони книжкового типу Galaxy Z Fold 5 і Pixel Fold, які приблизно вдвічі дорожчі за більшість флагманських телефонів. Ми не очікуємо, що складаний iPhone буде дешевшим за своїх конкурентів. Проте він має конкурувати з іншими брендами та спонукати користувачів iPhone відмовитися від одноекранних пристроїв і платити більше за складаний. Якраз над цим питанням, схоже, і «чаклують» в Купертино.

Минулорічний звіт показав, що половина американських споживачів зацікавлені в покупці складаного телефону, хоча клієнти Apple дещо менш готові до цього, ніж користувачі Samsung або LG. Але, можливо, «ефект Apple» змінить статистику. Звісно, якщо iPhone Flip таки стане реальністю.