Компанія Xiaomi – один із небагатьох виробників смартфонів, який випускає гарні та досить компактні девайси. Xiaomi 13, що вийшов минулого року, привернув увагу потенційних користувачів мінімалістським дизайном та продуманою апаратною платформою.

На початку листопада 2023 китайський бренд презентував наступне покоління основної лінійки смартфонів – Xiaomi 14. За перші десять днів від початку продажу Сяомі 14 встановив рекорд, продавши 1,45 мільйона пристроїв серії. Що саме так вразило покупців? Наскільки гаджет хороший при реальному досвіді використання? Пропонуємо разом з AVIC розібратися, які характеристики має новий флагман від Xiaomi.

Також рекомендуємо почитати інші свіжі статті з нашого блогу:

iPhone 16: новини, інсайди, чутки – що відомо про Айфон 16 у листопаді 2023

Чи варто купувати електронну книгу Amazon Kindle у 2023 році?

Macbook Pro M3: очікувана ціна, дата випуску, характеристики, чутки 

Смартфон Сяомі 14 – дизайн, кольори, екран

Смартфон Сяомі 14 – дизайн, кольори, екран 

Xiaomi 14 – 6,36-дюймовий смартфон, і його компактність – це головна перевага. Товщина корпусу складає всього 8,3 мм, а вага не перевищує 193 г. Пристрій зручно тримати у руці. Плоскі рамки виконані з алюмінієвого сплаву. Задня панель зроблена зі скла, вона гладка та приємна на дотик. В магазині AVIC також можна купити смартфон Xiaomi 14 з покриттям з екошкіри, візуально який виглядає бездоганно.

Новий флагман Сяомі має водонепроникний корпус (IP68). Варіанти кольору – зелений, чорний та рожевий. Нижня рамка екрана в цій серії мінімальна, отже, «підборіддя» у смартфона більше немає. І навпаки, пристрій отримав відразу 4 мікрофони, що забезпечують покращений звук запису. Для заряджання використовується порт USB Type-C.

Якість зображення у Xiaomi 14 вражає з першого погляду. Екран діагоналлю 6,36 дюйми має роздільну здатність 2670 х 1200 пікселів. Пікова яскравість досягає значення 3000 кд/м². 12-бітний дисплей відображає до 68 млрд кольорів, тому картинка реалістична та насичена. Частота зміни кадрів автоматично регулюється від 1 до 120 Гц залежно від сценарію використання. AMOLED-дисплей також покритий захисним склом Corning Gorilla Glass Victus. 

Телефон Xiaomi 14 – продуктивність, інтерфейси, автономність 

У смартфоні встановлений процесор Snapdragon 8 Gen 3, що базується на 4-нм техпроцесі. Частота чипсету досягає 3,3 ГГц. Також використовується графічний чіп Adreno 750. У порівнянні з процесором попереднього покоління продуктивність нової системи зросла приблизно на 30%. При цьому енергоспоживання знизилося на 34%. У в тестах AnTuTu Xiaomi 14 набирає 2139037 балів.

Інтерфейс USB 3.2 має пропускну здатність до 5 Гбіт/с, завдяки чому зображення та відео швидко передаються на комп'ютер. Якщо ви любите пограти в мобільний гейминг, цей смартфон легко справляється з популярними іграми, зберігаючи стабільну кадрову частоту.

Щодо швидкого заряджання, то порівняно з попередником його потужність збільшилась із 67 до 90 Вт. Потрібно всього 20 хвилин, щоб Сяомі 14 зарядився до 57%. Повна зарядка займає 42 хвилини. Можливе бездротове заряджання 50 Вт. Місткість акумулятора становить 4610 мАг. 

Операційна система Xiaomi 14 

Xiaomi 14 став першим смартфоном із новою апаратною платформою – HyperOS. Оболонка забезпечує плавний інтерфейс, гарні анімації системи і не лише. Якщо узагальнити, то HyperOS дуже схожа на MIUI. 

Камери Xiaomi 14

Камери Xiaomi 14 

Сяомі 14 став третім поколінням смартфонів китайського виробника, який отримав камеру Leica. Базова модель оснащена відразу трьома датчиками з роздільною здатністю 50 МП. Кольори на фото виходять насиченими, контрастність тримається оптимальному рівні. Щодо зйомки у темну пору доби, вона також приємно вас здивує. Якщо брати до уваги попередні смартфони Xiaomi, фотографії стали виглядати краще за всіма параметрами (різкість, шум). А телеоб'єктив з фокусною відстанню 10 см дозволяє робити чудові макрофотографії.

В якості фронтальної камери використано об’єктив 32 МП, що може знімати відео в 4К зі швидкістю 60 кадрів за секунду. Якщо порівнювати з Xiaomi 13, фото виходять ще більш чіткими, а відтінок шкіри обличчя на селфі виглядає більш насиченим та здоровим. 

А тепер консолідуємо. 

Всі характеристики Xiaomi 14 

  • Процесор: Snapdragon 8 Gen 3
  • Графічний процесор: Qualcomm Adreno 750
  • Пам'ять: 8-16 Гб оперативної, 256 Гб або 1 ТБ постійної за швидким стандартом UFS 4
  • Карти memory: microSD, microSDCH, microSDXC
  • Основна камера: головна – 50 МП, f/1,6 з оптичною стабілізацією; ширококутна – 50 МП, f/2,2; телефото – 50 МП, f/2,0 з трикратним оптичним зумом.
  • Фронтальна камера: 32 Мп
  • Екран: 6,36", 1200 × 2670 пікселів, OLED, частота оновлення 1-120 Гц, яскравість 3000 ніт
  • Батарея: 4610 мАг, швидка зарядка 90 Вт, повний заряд за півгодини
  • Габарити: 152,8×71,5×8,2 мм, 188/193 г
  • Пило- та вологозахист: IP68
  • Інтерфейси: USB Type-C версії 3.2, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4
  • Операційна система: HyperOS
  • SIM-карта: Nano-SIM
  • Інтерфейси та стандарти підключень: Wi-Fi, Bluetooth, USB
  • Навігація: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo
  • Кольори: чорний, сріблястий, рожевий, зелений. 

Чи варто купувати смартфон Сяомі 14?

Чи варто купувати смартфон Сяомі 14? 

Герой нашого огляду, Xiaomi 14, стане чудовою покупкою, якщо хочете взяти компактний мобільний пристрій із флагманською «начинкою». Оновлений модуль основної камери дозволяє робити атмосферні фотографії з високою чіткістю та насиченістю кольорів. Новий процесор забезпечує достатню продуктивність для популярних ігор, водночас, не використовує багато заряду батареї. Особливий – на дизайні пристрою: Сяомі 14 виглядає преміально, тут і додати нічого. Попередня вартість девайсу в Україні – 587 доларів США за модель з 8+256 ГБ та $739 – конфігурація 12+256 ГБ. Замовити смартфон Xiaomi 14 можна в магазині AVIC – онлайн або в фірмових точках продажів у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі. 

Якщо вже справа – про новинки, то, ймовірно, вам буде цікаво почитати статтю про Apple Watch Series 9, який вийшов у середині вересня разом з Айфон 15. Дізнайтесь, яким видався новий «яблучний» смарт годинник: характеристики, дизайн, функції, особливості.