Почнемо з того, що у США вже протестували ранній прототип чергового «яблука» – Айфон 16. Нова модель отримає безрамковий дизайн та доопрацьований титановий корпус. На початку грудня Apple запустить виробництво на базі підприємства у китайському Ченду. Навесні 2024 року корпорація вестиме переговори з дилерами стосовно необхідних компонентів для Айфон 16. 

Також читайте: Вийшов Apple Watch Ultra 2: розумний годинник з жестовим керуванням, новими циферблатами та ремінцями

За попередніми даними, нова серія буде включати чотири пристрої: 

  • iPhone 16;
  • iPhone 16 Plus;
  • iPhone 16 Pro;
  • iPhone 16 Pro Max. 

Можливо, до них додасться ще модель Ultra, або вона замінить 16 Pro Max.
Apple планують зробити телефони з безрамковим дизайном, а також використовувати у виробництві нові матеріали, щоб майбутнє «яблуко» було легшим та міцнішим. Але це ще не все. Найцікавіше, що ми нагуглили про iPhone 16 майже за рік до презентації, викладено у цьому матеріалі. 

Смартфони iPhone 16 Pro та 16 Pro Max отримають 48 МП надширококутну камеру та Wi-Fi 7

Смартфони iPhone 16 Pro та 16 Pro Max отримають 48 МП надширококутну камеру та Wi-Fi 7 

Оновлення стосуватиметься не основної камери. Купертино мають на меті збільшити кількість мегапікселів: замість 12-мегапіксельного датчика у поточному поколінні новинки отримають 48-мегапіксельний. Який це буде датчик і наскільки він буде великим, поки невідомо, але навряд чи Apple зробить нову камеру гіршою за стару.
Також нове покоління Pro отримає підтримку Wi-Fi 7 (в 4 рази швидше), тоді як більшість поточних айфонів не підтримують навіть Wi-Fi 6E.

Айфони 16 – нова кнопка на корпусі 

Ходять чутки, що новий елемент з’явиться у всіх моделях, а не лише у 16 Pro. Кнопка буде сенсорною, розташовуватиметься на одному з торців смартфону. Поки невідомо, для чого вона призначена. Проте вже є назва «Capture Button» – можна здогадуватись, що функціонально вона спускатиме затвор у камері. Як у класичних кнопкових телефонів Nokia чи Sony Ericsson. 

iPhone 16 може отримати iOS 18 з ексклюзивними можливостями штучного інтелекту 

Відомо, що Apple мають на меті значно покращити можливості ШІ. Швидше за все, це буде реалізовано шляхом апгрейду Siri та інтеграції новітніх функцій генеративного ШІ в «яблучну» екосистему. Вже зараз ведуться роботи над створенням більш розумнішої версії голосового помічника. Програма «Повідомлення» отримає нові можливості, засновані на моделі великої мови Apple (LLM) за допомогою хмарного або гібридного ШІ. В свою чергу, в Apple Music будуть автоматично створюватись плейлисти. 

6 камер в iPhone 16 Ultra

Відразу 6 камер в iPhone 16 Ultra 

Модулі зйомки мають з’явитися на задній панелі майбутнього «яблука». Вони будуть такими ж, як у Айфон 15 Про Макс: до основної, ультраширококутної та телефотокамери додадуться ще 3 – що взаємодіятимуть з гарнітурою доповненої реальності Vision Pro. Водночас, у базовому шістнадцятому айфоні кількість камер на задній панелі не зміниться, їх буде дві. 

Що ще відомо про iPhone 16? 

Якщо вірити словам аналітиків, iPhone 2024 мають бути дуже цікавими. Наприклад, Apple: 

  • збільшить екрани своїх смартфонів, причому варіантів може бути 4 – iPhone 16 матимуть діагональ 6,1 дюйма, 16 Plus – 6,7 дюйма, 16 Pro – 6,3 дюйма, а 16 Pro Max – 6,9 дюйма;
  • нарешті переведе всю лінійку айфонів на дисплеї 120 Гц;
  • застосує нову технологію OLED MLA – дисплеї в iPhone стануть яскравішими та більш енергоефективними;
  • оснастить новими процесорами всі моделі iPhone, а не тільки Pro – очікується, що це будуть чипи A18 Bionic (N3E) та A18 Pro;
  • збільшить оперативну пам'ять iPhone 16 та 16 Plus до 8 ГБ (6 ГБ в попередників);
  • зробить сенсорною кнопку Action Button.

З інших можливих нововведень — сканер Face ID під екраном, сенсорні кнопки вмикання та регулювання гучності, а також більш просунута камера з 6-кратним оптичним зумом.

Айфон 16 – якою може бути ціна

Айфон 16 – якою може бути ціна? 

Зарано називати більш-менш точні цифри. Але те, що iPhone 16 подорожчає, сумнівів майже немає. В першу чергу, це пов’язано зі збільшеними витратами на виробництво лінійки iPhone 15 (на 12% порівняно з попередником iPhone 14). Ціна деяких компонентів смартфонів Apple зросла майже вчетверо! Для порівняння: деталі айфонів у 2018-2021 роках загалом коштували 400-500 доларів США, в 2022 році їх ціна зросла до $558. Будемо сміливі спрогнозувати, що собівартість Айфонів 2024 буде близько $600. Отже, й ціна «яблучних» телефонів зросте, мінімум, на $50. 
Що ж, це все найцікавіше, що AVIC зібрали про наступне покоління смартфонів Apple. Слідкуємо за «яблучним» світом та щойно з’являтимуться нові подробиці, обов’язково вам про них розкажемо. 
А поки можете почитати статтю: iPhone 16: дата виходу, характеристики, ціна в Україні - що відомо про майбутній флагман Apple. Тут також багато інформації про те, якою може бути наступна ітерація «яблучних» телефонів.