Коли вийде Macbook Pro M3? Функції та характеристики M3 MacBook Pro

Коли вийде Macbook Pro M3? Функції та характеристики M3 MacBook Pro  

За чутками, чипи нової генерації на фінальній стадії розробки. Авторитетний аналітик Марк Гурман з Bloomberg підтверджує вихід ноутбуків Apple з варіантами процесора: базовим, Про та Макс. За його словами, найпотужніший Max містить 16 процесорних ядер – 12 продуктивних, чотири енергоефективних – та ще 40 графічних ядер.
MacRumors дають більше відомостей про продуктивність чипів M3, яка має розподілитись наступним чином:  

  • базовий чип – 8 ядер ЦП (4+4) та 10 GPU;
  • версія Про – 12 або 14 (6-8 / 6) і 18-20 GPU;
  • версія Max – 16 (12 / 4) та 32-40 GPU. 

Базовий процесор, ймовірно, працюватиме з Macbook Pro 13 M3, а потужніші отримають макбуки з більшим 14- та 16-дюймовим екраном. Подібне збільшення кількості ядер сприятиме значному підвищенню продуктивності обох чипів. Ви тільки уявіть, як новий графічний процесор працюватиме з, наприклад, Final Cut!
Щодо оперативки, то варто очікувати вищезгадані 48 ГБ та більше. У поточних Macbook Pro M2 доступні конфігурації з 32 ГБ, 64 ГБ і 96 ГБ. Поки невідомо, чи це буде нова базова опція для того ж M3 Max, чи цікава проміжна специфікація, але це, безумовно, гарна новина для користувачів, що покладаються на інтенсивну багатозадачність. 

Дизайн Macbook Pro M3 256gb та інших конфігурацій

Дизайн Macbook Pro M3 256gb та інших конфігурацій  

Про зміни зовнішності нового макбука сказано небагато. Насправді, було б дивно побачили значні зміни його естетики. Лептоп і без того виглядає чудово – 100% алюмінієвий корпус привертає увагу. Не варто забувати й те, що це 3 покоління нового дизайну, отже, за традицією Apple чекати якісь пертурбації дизайну логічно ще пару років. Єдина реальна різниця, яка може статися, це те, що виробники планують зробити з виїмкою на дисплеї. Навряд, чи вона «перетвориться» на динамічний острів. Водночас, враховуючи, що заявку на патент було схвалено ще кілька місяців тому, ми, ймовірно, побачимо M3 Macbook Pro 16 та 14 з Face ID.  

Ціна Apple Macbook Pro M3  

Щодо вартості нових «яблучних» лептопів відомо небагато. Але якщо в кінцевому підсумку М3 стануть основою для нової лінійки MacBook Pro, ціна це відбиватиме. І точно не в бік здешевлення. Поточні MacBook M2 Pro і Max коштують від 1999 доларів США. Таку вартість можна вважати відправною точкою для майбутніх ноутбуків, яка, звісно, ростиме разом з варіантами оперативної та внутрішньої пам’яті.  

Купити M3 MacBook Pro – варто чи ні?

Купити M3 MacBook Pro – варто чи ні?  

А чи є сенс накопичувати кошти на новий Macbook Pro M3 Max? Повністю залежить від того, наскільки високі вимоги користувача до системних параметрів пристрою. Особисто ми, AVIC, вражені тим, на що здатний Apple Silicon, а вдосконалення, що з’являться в M3 Macbook Pro 14 та 16, здатні здивувати не менше. Навіть зараз, коли вихід лише очікується, можна зробити висновок, що це буде один з найпотужніших ноутбуків сучасності. Тому, якщо потрібна виняткова потужність в режимі багатозадачності (щоб запускаючи тяжкі програми та додатки не оглядатись на завантаженість ЦП і графіки), вибрати макбук M3 буде якісно виправданим кроком.
В магазині AVIC онлайн та в фізичних точках продажу в Харкові, Києві, Дніпрі, Одесі вже діє попереднє замовлення M3 Pro Macbook.

Також пропонуємо почитати статтю про наступне покоління iPhone 16, коли дата виходу, характеристики, ціна в Україні – що відомо про майбутній флагман Apple.