Апгрейд: перший спосіб для хорошої продуктивності

У ноутбуці можна розширити оперативну пам'ять і встановити SSD-накопичувач. Такий апгрейд дозволить покращити швидкість роботи та підвищити продуктивність лептопа. Розглянемо докладніше два варіанти розгону. 

Установка твердотільного накопичувача

Іноді одного HDD-диска недостатньо для швидкої роботи ноутбука. Для зниження навантаження встановіть твердотільний накопичувач, його називають SSD. Переваги додаткового диска:

  1. Моментальне завантаження ОС. Зазвичай, на запуск системи витрачається кілька хвилин, SSD скорочує час до 10 секунд.
  2. Швидкий доступ до програм. Якщо програми відкриваються із затримкою, SSD вирішить цю проблему.
  3. Мінімум навантаження на HDD. При великій кількості софтів в автозавантаженні створюється «тиск» на основний диск. Твердотільний накопичувач приймає навантаження на себе.

Перш ніж купити диск, перевірте, чи є в корпусі лептопа спеціальний порт. Якщо ні, ознайомтеся з іншими способами встановлення, визначте, чи можна підключити накопичувач до ноутбука.

ОЗУ: додаємо ГБ для продуктивності

Нестача оперативної пам'яті призводить до тривалого запуску програм, особливо це стосується ігор. Ноутбуки середнього цінового сегмента зазвичай обладнують 4-8 ГБ ОЗУ. Якщо, наприклад, ви вирішили запустити софт, якому для коректної роботи потрібно 10 ГБ, він зависатиме. 

Придбайте додатковий блок та встановіть його. Це зменшить навантаження на жорсткий диск, підвищить продуктивність ноутбука.

Оптимізація ПЗ: навіщо потрібна і який ефект

З часом комп'ютер засмічується непотрібними файлами, програмами в автозапуску. Це гальмує систему та роботу ноутбука. Ми підготували кілька лайфхаків для збільшення продуктивності лептопу.

Чистка ОС: позбавляємося від сміття

При установці програм можуть з'являтися файли та папки, які не потрібні. Почистіть систему від ярликів, видаліть дані з корзини. Непотрібні елементи не виконують важливих функцій, але знижують ефективність роботи операційної системи. Встановіть спеціальні утиліти. Програми допоможуть швидко позбутися від сміття.

Автозавантаження: прибираємо зайві програми

Перегляньте список встановлених софтів. Видаліть ті, які взагалі не використовуєте, якщо це компоненти системи. Далі перевірте автозавантаження за таким алгоритмом:

  • відкрийте диспетчер завдань, для швидкого запуску затисніть комбінацію «Ctrl+Shift+Esc»;
  • знайдіть «Автозавантаження» і клацніть.

Вимкніть запуск програм дефолту, якими ви не користуєтеся. Вони працюють у фоновому режимі і «крадуть» продуктивність. 

Очищення кешу: прибирання непотрібних файлів

Тимчасові документи з'являються в результаті копіювання даних та інших операцій. Деякі месенджери за замовчуванням зберігають файли в системі ноутбука. 

Очищайте кеш та тимчасову інформацію, щоб збільшити вільний простір на диску. Це можна зробити вручну або за допомогою спеціальних утиліт. Програми справляються з цим у кілька разів швидше.

Дефрагментація диска HDD

Вона необхідна для впорядкування об'єктів на накопичувачі. Фрагментація диска відбувається при збереженні та видаленні файлів, утворюються порожні комірки. При впорядкуванні вони заповнюються, і комп'ютер працює продуктивніше. Крім цього, дефрагментація ппороджує термін служби диска.

Після процесу користувач помітить, що програми відкриваються без затримок. Упорядкувати файли можна за допомогою провідника. Рекомендується виконувати процедуру, якщо кількість фрагментованих файлів перевищує 20%.

Особливості роботи в режимі енергозбереження

Якщо ноутбук функціонує від батареї, а заряду залишилося мало, продуктивність знижується. В енергозберігаючому режимі лептоп «економить паливо». Зайдіть в налаштування акумулятора та виберіть «Максимальна продуктивність». Враховуйте, що батарея сідатиме набагато швидше.

Windows 10: що можна оптимізувати в ОС

Не всі ноутбуки здатні «потягнути» Можливості операційної системи. Якщо лептоп бюджетний, компоненти ОС можуть його гальмувати. Поліпшити працездатність можна, вимкнувши деякі функції.

Деактивація візуальних ефектів

Вони впливають на естетичність інтерфейсу, але вимагають багато ресурсів. Алгоритм відключення функції:

  • зайдіть у «Панель управління»;
  • знайдіть «Додаткові параметри системи»;
  • перейдіть до пункту «Швидкодія»;
  • відключіть ті візуальні ефекти, які не потрібні.

Можна деактивувати все, це допоможе збільшити продуктивність ноутбука.

Вимкнення анімації

Вона відповідає за «дружнє спілкування» користувача з лептопом. Ноути із слабким процесором довго запускають анімацію, це позначається на продуктивності. Для відключення необхідно зайти в «Спеціальні можливості», що стосуються дисплея. Перетягніть прапорець напроти параметра в неактивне положення. В «Спеціальних можливостях» легко вимкнути не лише анімацію, але й прозорість, приховування смуг прокручування вікон.

Що робити для максимальної продуктивності

Спробуйте скористатися не однією порадою з гайду, а кількома. Наприклад, дефрагментуйте диск, додайте пам'яті та почистіть систему. Крім цього, відключіть «живі плитки» на Windows 10. Процесор витрачає багато ресурсів на яскраву зміну програм.

Перевірте систему охолодження, можливо, ноутбук перегрівається і через це працює повільно. Всередині корпусу накопичується пил, його необхідно видаляти, щоб уникнути високих температур у процесорі. Вчасно змінюйте термопасту та не зберігайте непотрібні файли, щоб ноут працював швидше!