Апаратні проблеми

Апаратні причини — ще не привід звертатися до фахівця у сервіс. Вирішити завдання можна самостійно без спеціального обладнання. Не порахуйте за сарказм, але насамперед перевірте харчування. Іноді користувачі просто забувають увімкнути ноутбук у мережу. 

 • Перший крок — перезавантаження пристрою. Вимкнення ноутбука та його перезавантаження часто повертає клавіатуру до життя. Це можна зробити без працюючої клавіатури, використовуючи мишу, утримуючи клавішу живлення. Обов'язково вимкніть ноутбук, а потім перезавантажте, а не просто перезавантажте.
 • Недостатня потужність батареї також може призвести до непередбачуваної роботи ноутбука, включаючи зависання клавіатури. Слід вимкнути пристрій, а потім підключити живлення змінного струму і перезавантажити ноутбук. Якщо все повернулося в норму, найімовірніше, у вас несправна батарея.
 • Вийміть та огляньте батарею. Здуття акумулятора — причина неробочої клавіатури Не можна повертати на місце неробочу батарею. Якщо вона ціла, то встановіть її назад.
 •  
 • У деяких ноутбуках можна знімати клавіатуру. Якщо у вас така модель, спробуйте цей варіант. Перевірте, чи не ослабло з'єднання зі схемою ноутбука, та перевстановіть її.

Запустіть лептоп, натисніть спеціальну клавішу, яка може бути F2, F8, F12, Delete, щоб перейти на екран BIOS. Якщо ви не можете завантажитися в BIOS, це пов'язано з апаратною проблемою. Віднесіть ноутбук до сервісу.

Механічні пошкодження або несправність

Коли лептоп отримав механічні пошкодження та не працює частина клавіатури на ноутбуці, ви не змусите її працювати, незалежно від того, скільки методів усунення несправностей застосовувати. Це заводська проблема, і найкращий спосіб вирішити — віднести до сервісу. Маючи гарантію, що діє, можна відремонтувати клавіатуру ноутбука в найкоротші терміни. 

Але обов'язково зробіть резервну копію жорсткого диска або повністю видаліть його, перш ніж віддати лептоп в ремонт. Краще перестрахуватися, ніж шкодувати!

Сміття під/між клавішами

Клавіатури ноутбуків являють собою герметичні блоки. Видаляти бруд, фізично струшуючи або постукуючи на клавіатурі не можна. Так можна завдати ще більшої шкоди. 

Зняття клавіатури дозволяє провести ретельне очищення. Для цього:  

 • вимкніть пристрій;
 • переверніть ноутбук вгору дном з відкритим екраном;
 • проведіть руками по клавішах, злегка струшуючи. 

Якщо є застряглий бруд, який важко видалити, скористайтесь балоном зі стисненим повітрям. Але робіть це дуже акуратно, інакше ризикуєте здути або проштовхнути бруд або сміття ще глибше.

Причини програмного рівня

Якщо глючить клава на ноутбуці спробуйте відкрити меню BIOS та використовувати клавіші зі стрілками для навігації. Коли на вашу дію клавіатура не реагує, проблема на рівні програм. Спробуйте такі методи.

Перевірка налаштувань живлення ноутбука

На панелі завдань праворуч є значок індикатора батареї. Щоб перевірити рівень заряду акумулятора, наведіть курсор на нього. Клацніть по значку індикатора і виставте повзунок в положення максимальної продуктивності. У вікні з'явиться інформація про заряд батареї і час автономної роботи ноутбука. 

Перевірка на шкідливе програмне забезпечення

Неробоча клавіатура ноутбука може бути пов'язана зі шкідливою програмою. Подолати такі ПЗ можуть спеціальні сервіси пошуку та видалення. 

Популярним безкоштовним інструментом є AdwCleaner. Для початку перевірки ноутбука на шкідливе програмне забезпечення:

 • запустіть утиліту;
 • натисніть “Сканувати”;
 • ознайомтеся з результатами;
 • видалити непотрібні на ваш погляд кнопкою “Очистити”.

У налаштуваннях програми можна запустити очищення параметрів мережі та інших елементів. 

Якщо на ноутбуці встановлена ​​Windows 10 вітаємо у вас вже є вбудована програма для видалення шкідливих програм. Працює утиліта в автоматичному режимі. За бажання можна запустити і вручну. 

Відмінно зарекомендували себе та інші засоби перевірки на шкідливі ПЗ: Windows CrowdInspect, Malwarebytes, RogueKiller, Comodo Cleaning Essentials, IObit Malware Fighter, Emsisoft Emergency Kit та ін. Всі інструменти прості та більшість російською мовою. 

Очистка від системного сміття та чищення реєстру

Якщо хочете почистити реєстр, то доступні кілька способів. Якщо видаляєте ключі вручну, завжди робіть резервну копію реєстру, перш ніж вносити будь-які зміни.

Хоча чистка реєстру не дає жодного виграшу у продуктивності, вона не завдає шкоди. Є багато інструментів для очищення, які чудово справляються з видаленням критично важливих ключів. Вони також пропонують зробити резервну копію вашого реєстру перед операцією, позбавляючи важливого кроку. 

Ініціювання очищення реєстру в більшості інструментів очищення виконується двома клацаннями миші. Якщо не друкує клавіатура, то все, що потрібно зробити, це перейти на вкладку реєстру на бічній панелі, натиснути «Пошук проблем», а потім натиснути «Виправити вибрані проблеми». Вуаля, все готове.

Для видалення тимчасових файлів:

 • Через Пошук введіть Очищення диска.
 • Виберіть диск, який потрібно очистити та підтвердити ОК .
 • У папці «Файли видалення» натисніть типи файлів, які хочете видалити. 
 • Натисніть OK .

Для видалення системних файлів:

 • Зайдіть через Пошук у «Очищення диска», знайдіть «Очистити системні файли» .
 • Натисніть у папці «Файли для видалення» на типи файлів для видалення. 
 • Клікніть ОК .

Перевірте режим залипання клавіш

Кожна клавіатура використовує клавіші-модифікатори, які змінюють функцію літерної клавіші. Коли відключилася клавіатура на ноуті, ймовірно, ви найчастіше використовуєте Shift, який змінює малі літери на великіта використовує символи «верхнього рядка» на більшості клавіш, наприклад, знак оклику (!) над клавішею 1.

Найпростіший спосіб перевірити залипання клавіш на ноутбуці з Windows 10 — це така техніка. Натисніть Shift п'ять разів із увімкненими клавішами, щоб вимкнути їх. Також можете натиснути будь-які дві клавіші одночасно, і це вимкне залипання.

Якщо вищезазначене не працює, виконайте такі дії:

 • Натисніть клавішу Windows або виберіть піктограму Windows у нижньому лівому куті та виберіть « Налаштування».
 • Виберіть Спеціальні можливості > Клавіатура або натисніть Win+U.
 • Прокрутіть вниз і виберіть перемикач «Залипання клавіш», щоб вимкнути його. 
 • Прокрутіть вниз, щоб спростити введення тексту. Переконайтеся, що увімкнено як попереджувальне повідомлення, так і параметри створення звуку, щоб випадково не ввімкнути залипання клавіш.

У Windows 7 та 8 також використовується ярлик «натиснути Shift п'ять разів», щоб вмикати та вимикати залипання клавіш. Одночасне натискання двох клавіш також відключить його. Щоб вимкнути або увімкнути його в налаштуваннях:

 • Відкрийте панель керування.
 • Виберіть «Зручність доступу» > «Полегшення використання клавіатури». У Windows 8 натисніть Win+U, якщо на клавіатурі є клавіша Windows.
 • Прокрутіть вниз, щоб спростити введення тексту, і встановіть або зніміть прапорець « Включити залипання клавіш. Потім виберіть Застосувати.

Проблеми з драйверами клавіатури

Наступний найпростіший крок усунення неполадок — оновити драйвер клавіатури. 

 • Натисніть «Пуск» і знайдіть «Диспетчер пристроїв».
 • Перегляньте список пристроїв, увійдіть до Клавіатури.
 • Клацніть правою кнопкою миші свій клавіатурний пристрій.
 • Виберіть «Властивості» > «Драйвер».
 • Натисніть «Оновити драйвер» і зачекайте, доки Windows виконає пошук нового або оновленого драйвера.

Якщо Windows знайде відповідний драйвер для вашого лептопа, вона встановить його.

Тепер перевірте клавіатуру за допомогою текстового процесора. Якщо вона не працює, виберіть «Видалити пристрій», і Windows видалити драйвера клавіатури ноутбука.Після цього перезавантажте Windows, дочекайтеся переустановки драйвера і подивіться, чи це вирішило проблему з драйвером.

Чим можна замінити клавіатуру ноутбука

Якщо наші поради не допомогли налагодити працездатність клавіатури, можна тимчасово замінити. Пропонуємо два способи: підключення зовнішньої та увімкнення екранної клавіатури.

Підключити зовнішню клавіатуру до портів USB на панелі ноутбука. Оскільки ноутбук має обмежену кількість USB-портів, можна підключити зовнішню клавіатура до ноутбука Bluetooth Adapter. Цей пристрій перетворює дротові пристрої на бездротові, не займаючи при цьому один із USB-портів ноутбука.

Увімкнути екранну клавіатуру. Існує кілька варіантів увімкнення клавіатури на екрані. 

 1. За допомогою клавіш. Наберіть комбінацію Win+ Ctrl+ O.
 2. У Windows 10 натисніть значок клавіатури, розташований на панелі повідомлень. 
 3. Запустіть з меню «Пуск». Шлях: «Всі програми» — «Спеціальні можливості» — «Екранна клавіатура».

Ноутбук без працюючої клавіатури — перешкоди для продуктивності. Якщо вам не допомогла жодна з наших порад, не хвилюйтеся, клавіатуру можна відремонтувати. Ремонт може включати в себе просте обслуговування апаратного та програмного забезпечення, а може включати практичний ремонт нутрощів ноутбука.

Якщо ноутбук знаходиться на гарантії, пристрій можна полагодити з мінімальними зусиллями. А тимчасово для роботи як короткострокову заміну використовувати зовнішню клавіатуру через Bluetooth або USB або екранну.