Короткий огляд процесу

Новий ПК працює швидко, тому що сховище повністю чисте. Згодом користувач зберігає об'єкти та стирає їх. На місці віддалених елементів утворюється пусте місце. При записі нових не завжди вистачає місця в осередку, що утворився. Через це відбувається фрагментація, тобто розбиття файлу на кілька частин.

Для зчитування документів, що складаються з безлічі елементів, необхідно більше часу. Дефрагментація — це пошук розділених об'єктів та збирання їх в одне місце. Завдяки цьому вдалося оптимізувати роботу комп'ютера. 

defragmentacziya-fajlov-chto-eto-takoe-i-zachem-nuzhno-1

Переваги дефрагментації

Процедура вносить зміни до деяких процесів системи. Завдяки компоновці документів:

  • запуск програм відбувається в кілька разів швидше;
  • термін служби накопичувача продовжується;
  • швидкість запису на диск та читання файлів збільшується.

Дефрагментація не завжди можлива. Розглянемо, коли не можна проводити таку процедуру.

Чи можна оптимізувати SSD

У твердотільному накопичувачі немає головки, що зчитує. Файли зберігаються у спеціальних чіпах. Дефрагментація може впорядкувати дані, але оптимізацію вона вплине позитивно. Якщо проводити процедуру часто, вона скоротить термін «життя» SSD-диска

Дефрагментація є актуальною лише для HDD-носіїв. Завдяки впорядкуванню зношування диска зменшується, а швидкість роботи збільшується. Розберемося, як провести процедуру.

defragmentache 2

Як виконати дефрагментацію диска

Розробники зазвичай передбачають спеціальну утиліту в програмному забезпеченні. За допомогою програмного забезпечення можна швидко впорядкувати файли, не зашкодивши комп'ютеру. Існують спеціальні програми для дефрагментації, вони працюють за таким же принципом, як і встановлений софт. Для впорядкування слідуйте такому алгоритму:

  • відкрийте «Провідник»;
  • зайдіть у властивості локального HDD-носія;
  • перейдіть до «Сервіс»;
  • виберіть «Оптимізувати»;
  • у вікні, що відкрилося, клацніть на диск, який необхідно дефрагментувати;
  • натисніть «Аналізувати»;
  • після закінчення процесу клацніть на «Оптимізація».

Процедура може забрати деякий час. Тривалість залежить від того, скільки простору залишилося у сховищі, обсягу HDD та інших параметрів. 

Рекомендації та поради

Продуктивність відчутно знижується, якщо кількість фрагментованих об'єктів перевищує 20%. При високих показниках система зависає при сильному навантаженні. Налаштуйте розклад для дефрагментації. Якщо ви рідко встановлюєте нові програми або видаляєте файли, виберіть «щомісяця» або «щотижня».

Якщо вам незручно користуватися вбудованим софтом, спробуйте завантажити сторонні програми. Вони не менш ефективні, ніж дефолтне ПЗ. Пам'ятайте, що від своєчасного впорядкування файлів залежить не тільки швидкість роботи, але й строк служби локального диска.