Багато сучасних ноутбуків мають елегантний дизайн, у якому функціональні клавіші поєднуються з іншими командами, що іноді ускладнює пошук певних клавіш. Одна з таких – «Pause Break». Зазвичай, клавіша розташована у верхній правій частині клавіатури. В деяких програмах вона може керувати прокручуванням або ж зупиняти команду в середовищах програмування. Однак на нових лептопах вона зустрічається все рідше, а подекуди розділяє простір з іншою клавішею (наприклад, HP EliteBook і деякі ноутбуки Dell використовують клавішу Fn разом з іншою літерною клавішею, наприклад R або B).

Якщо на вашому ноутбуці відсутня «Pause Break», нею можна скористатись за допомогою комбінації клавіш. Читайте наступний матеріал Avic, щоб дізнатись, як це можна зробити. 

Як використовувати Pause Break на клавіатурі, де ця клавіша відсутня 

Деякі виробники випускають клавіатури без клавіші Pause Break, особливо це стосується компактних клавіатур і клавіатур для ноутбуків. Якщо ви хочете скористатись цією спеціальною можливістю, вам допоможуть наведені нижче методи. 

Спосіб 1: Використовуйте альтернативні клавіші 

Якщо ви хочете використовувати клавішу Break , ви можете натиснути альтернативні клавіші. Ось найбільш поширені комбінації для ноутбуків різних брендів. 

 • Ctrl + Fn + F11, Fn + B або Fn + Ctrl + B на ноутбуках Lenovo.
 • Fn + B, Fn + Ctrl + B або Fn + Ctrl + S – лептопи Dell.
 • Ctrl + Fn + Shift або Fn + R на ноутбуках HP. 

Для клавіші Pause спробуйте комбінації: 

 • Fn + P, Fn + Ctrl + P або Fn + Alt + P на ноутбуках Lenovo.
 • Fn + B на ноутбуках Dell.
 • Fn + Shift, Fn + W на ноутбуках HP. 

Якщо на вашому пристрої альтернативний набір не спрацював, загляньте в посібник користувача або технічну документацію. Можливо, для функції Pause Break ваша конкретна модель підтримує дещо інший набір клавіш. 

Спосіб 2. Використання екранної клавіатури 

Ще один спосіб скористатися клавішею Pause/Break – це використовувати екранну клавіатуру, вбудовану в операційну систему Windows. Вам просто потрібно: 

 • натиснути Win + R, щоб відкрити вікно «Виконати»;
 • ввести «OSK» у полі та натиснути OK, щоб відкрити екранну клавіатуру;
 • щоб використати клавішу Pause, її достатньо натиснути. Для клавіші Break, утримуйте Ctrl або Fn і натисніть «Пауза». 

Якщо вам не подобається екранна клавіатура чи альтернативні клавіші, ви також можете вдатися до кардинального методу – змінити поточну клавіатуру на вашому ноутбуці. Щоб вирішити цю проблему, варто звернутися до технічних спеціалістів. 

Використання Pause Break в програмному забезпеченні: поширені проблеми та рішення

Іноді користувачі стикаються з проблемами, коли клавіша «Pause/Break» не реагує на команди. Ось кілька простих рішень, як це виправити. 

 1. Конфлікти комбінацій клавіш: перевірте, чи не заважають інші комбінації клавіш програмного забезпечення, і відповідно відкоригуйте налаштування.
 2. Спеціальне використання програмного забезпечення: деякі програми можуть сприймати команду Pause Break по-різному, тому зверніться до довідкового посібника програми, яку ви використовуєте.
 3. Системні проблеми: якщо ваш ноутбук блокується або Pause Break не відповідає, можливо, його потрібно перезавантажити. 

І останнє: налаштування спеціального ярлика за допомогою таких інструментів, як AutoHotkey, також може відтворити функцію «Pause Break» на вашому ноутбуці.

В інтернет-магазині електроніки, техніки та гаджетів Avic можна купити ноутбук як з клавіатурою, що має клавішу Pause/Break, так і без неї. Обираючи клавіатуру ноутбука, в першу чергу, орієнтуйтесь на власні потреби.