У сучасному світі ноутбук – це не просто інструмент роботи, а й сховище особистої інформації, фото, відео, робочих документів. А тепер уявіть, що до твоїх даних отримав доступ хтось сторонній!

Встановлення пароля – це простий, але ефективний спосіб захистити ноутбук від несанкціонованого доступу. У цій статті ми розповімо, як встановити пароль на ноутбук з операційною системою Windows різних поколінь, а також macOS.

Як створити пароль Windows 11, 10 або 8

Як створити пароль Windows 11, 10 або 8

Windows запитує пароль під час запуску комп'ютера? Чудово! В іншому випадку ви залишаєте доступ до вашого облікового запису електронної пошти, збережених файлів та інших даних. Не тільки в межах будинку, а й офісу або всіх учасників загальнодоступної мережі вай-фай!

Краще створити пароль із «Панелі управління». Як це робиться?

 1. Відкрийте панель керування. Найпростіший спосіб зробити це – виконати керування з меню «Пуск» або діалогового вікна «Виконати». Інший спосіб у Windows 8 – використовуючи гарячі клавіші, натиснувши Win+X.
 2. Виберіть «Облікові записи користувачів» (Windows 11/10) або «Облікові записи користувачів та сімейна безпека» (Windows 8) та відкрийте їх.
 3. Клацніть «Внести зміни до мого облікового запису» у налаштуваннях ПК.
 4. Виберіть параметри входу. Якщо ви використовуєте Windows 11, ви побачите це тільки після вибору облікових записів ліворуч.
 5. В області «Пароль» виберіть «Додати». Введіть новий пароль у перші два текстові поля. Вам доведеться зробити це двічі, щоб переконатися, що ви вводите пароль правильно.
 6. У полі «Підказка для пароля» введіть щось, що допоможе вам згадати пароль, якщо ви забудете його, а потім натисніть «Далі».
 7. Виберіть «Готово», щоб завершити налаштування нового пароля.

Як створити пароль Windows 7 або Windows Vista

Як створити пароль Windows 7 або Windows Vista

У старіших версіях Віндоус встановлення пароля на ноутбуці робиться трохи інакше.

 1. Відкрийте панель керування з меню «Пуск».
 2. Виберіть облікові записи користувачів та сімейну безпеку (Windows 7) або Облікові записи користувачів (Windows Vista).
 3. Виберіть Облікові записи користувачів.
 4. В області «Внести зміни до свого облікового запису» виберіть «Створити пароль для свого облікового запису».
 5. Введіть пароль, який ви бажаєте використовувати, у перші два текстові поля.
 6. Також «пропишіть» щось корисне в текстове поле «Ввести підказку для пароля». Цей крок не є обов'язковим, але ми рекомендуємо вам його використовувати. Якщо ви спробуєте увійти до Windows, але введете неправильний пароль, з'явиться ця підказка, яка, за задумом розробників, освіжить вашу пам'ять. Зазвичай там міститься інформація на кшталт «Дівоче прізвище матері» тощо.
 7.   Виберіть «Створити пароль», щоб підтвердити новий пароль.

Як бачите, нічого складного.

Як створити пароль Windows XP

Як створити пароль Windows XP

Класична версія ОС практично не використовується. Але, все ж, є користувачі, які мають стару машину чисто для десктопних завдань, і диск для встановлення «віндоус ікс пі» на випадок збою. Так ось, їм для встановлення пароля на ноутбук знадобиться зробити таке.

 1. Перейти до «Пуск» > «Панель управління».
 2. Вибрати Облікові записи користувачів.
 3. Виберіть ім'я користувача або обліковий запис для зміни.
 4. Вибрати «Створити пароль».
 5. У перших двох текстових полях введіть пароль і натисніть «Створити пароль» для підтвердження дії.
 6. На наступному екрані може з'явитися питання «Чи хочете зробити ваші файли та папки особистими?». Якщо на вашому ноутбуці налаштовані інші облікові записи користувачів, і ви хочете зберегти конфіденційність своїх особистих файлів, виберіть Так, зробити особистими. В іншому випадку, якщо ваш обліковий запис є єдиним на вашому комп'ютері, виберіть «Ні».

Із встановленням пароля на ноутбук із Віндоус розібралися. Переходимо до лептопів Apple.

Як створити пароль на ноутбуці MacOS?

Як створити пароль на ноутбуці MacOS?

Дотримуйтесь простих кроків.

 • Відкрийте «Системні установки».
 • Виберіть пункт «Захист та конфіденційність» та перейдіть на вкладку «Пароль».
 • Натисніть кнопку «Змінити пароль», введіть свій поточний пароль і потім новий пароль, підтвердіть його.
 • Встановіть прапорець поруч із «Вимагати пароль після сну або увімкнення».
 • Натисніть кнопку «Змінити пароль».

Для надійності пароля рекомендуємо використовувати комбінацію букв, цифр та символів – не менше 8 символів. А також не використовувати особисті дані, такі як ім'я, дата народження або адресу. Або той самий пароль для різних облікових записів.

Для ще більшого захисту, макбук можна «розблокувати» через Touch ID або Face ID або увімкнути двофакторну автентифікацію для Apple ID.

Не відкладайте встановлення пароля на своєму ноутбуці – захистіть особисту інформацію вже сьогодні!