Незалежно від того, купуєте нові ноутбуки для співробітників або оновлюєте кілька застарілих офісних «машин», ви, напевно, задумувались, а скільки коштує ноутбук для роботи?

Відповідь залежить від кількох факторів. Наприклад, якщо купити 50 лептопів одночасно, то можна сподіватися на гуртову знижку. На ціну також впливають тип, апаратна начинка пристроїв, їх новизна. Якщо ви плануєте купити ноутбук для бізнес-задач, ось деяка корисна інформація, що допоможе вам раціонально використати бюджет. 

Якими мають бути ноутбуки для офісу? 

Завдяки своїй портативності лептопи пропонують значну більшу гнучкість використання порівняно з персональними комп’ютерами. Якщо ваша компанія зацікавлена ​​у збільшенні командної співпраці та можливостей роботи віддалено, то ноутбуки є кращим правильним вибором для вашого бізнесу. Ціни на хороший пристрій коливаються від 300 доларів за найпростіші моделі до $3000 за потужні ноутбуки з великим об’ємом оперативної та внутрішньої пам’яті.

Подібно до настільних комп’ютерів, ноутбуки також відрізняються за ціною залежно від того, яку операційну систему використовують. Макбуки для бізнесу, як правило, коштують не менше 1000 доларів США, а бувають і до $2500. В свою чергу, ноутбуки Windows мають ширший ціновий діапазон. 

Чому при купівлі бізнес-ноутбука враховується не тільки ціна? 

Купуючи ноутбуки для роботи, ваша мета – це знайти надійні пристрої, які покращують продуктивність і забезпечують легкість використання. Для цього ви повинні зосередитися на тривалому використанні замість недорогих цін. Хоча ноутбуки коштують від 300 до 3000 доларів США, вибір моделей вартістю $1200-2500 може позбавити вас від частого їх ремонту в майбутньому.

Найкраще зосередитися на ноутбуках із характеристиками, які забезпечують ефективне щоденне виконання завдань. Дешевші ноутбуки зазвичай мають неякісні компоненти, що може призвести до низької продуктивності. Відповідно, це стане перешкодою для продуктивності співробітників. І навпаки, потужні ноутбуки з більшою функціональністю, довшим часом роботи без підзарядки, швидкісними накопичувачами (SSD) та процесорами гарантують ефективність. 

Фактори вибору ноутбука для роботи 

Фактори вибору ноутбука для роботи 

Починаючи пошук переносного комп’ютера для бізнесу, враховуйте наступне.

  1. Ноутбуки зазвичай легше пошкодити, ніж настільні комп’ютери. Більш дорогий ноутбук, виготовлений із міцного матеріалу, ймовірно зазнає менше пошкоджень, навіть якщо він упаде.
  2. Недорогі лептопи, зазвичай, мають низькоякісні акумулятори, з непередбачуваним терміном служби. А це може завдати шкоди критичним проектам і презентаціям. Ноутбук, постійно підключений до розетки, перешкоджає одній з його головних переваг – автономності. Слід наполегливо подумати про це, перш ніж купити ноутбук для компанії.
  3. Більшість дешевих ноутбуків не мають великого об’єму внутрішньої пам’яті. Без цього простір на диску може бути швидко вичерпано, особливо, якщо ви працюєте з великою кількістю файлів і документів.  

Загалом, перш ніж купити ноутбук для роботи, варто переглянути технічні характеристики кожного з «кандидатів», щоб забезпечити максимальну продуктивність без додаткових витрат. 

Який ноутбук хороший для бізнесу? 

Умовно розділимо всі пристрої за рівнями використання. 

Базові 

Такі ноутбуки призначені для компаній, яким потрібні лише основні функції на кшталт електронного листування, перегляду потокового відео, інтернет-сайтів, а також використання програм SaaS. Вигідними варіантами стануть, наприклад: 

  • ноутбуки HP ProBook, оснащені найновішими та найкращими процесорами. Приблизно за 740 доларів США ви можете придбати модель HP ProBook 455R G10, оснащену процесором AMD Ryzen 3, 8 ГБ оперативної пам’яті, 256 ГБ накопичувача NVMe та 15,6-дюймовим HD-дисплеєм;
  • ноутбуки Lenovo ThinkPad – прості та доступні, з тривалим часом роботи без підзарядки, що важливо для співробітників, які часто подорожують або працюють віддалено. Приблизно за $730 можна купити машину з процесором AMD Ryzen 5 7530U, 16-дюймовим екраном WUXGA IPS з антибліковим покриттям та часом автономної роботи понад 47 Вт-годин. 

Ноутбуки середнього рівня для бізнесу 

Мають достатню обчислювальну потужність для роботи з інтенсивним бізнес-програмним забезпеченням (наприклад, інструментами для редагування відео та фотографій) і розширеною багатозадачністю. Ноутбуки «вище середнього» – це, зокрема, пристрої MacBook Air та Lenovo IdeaPads. Ось два хороші варіанти:

  • ноутбуки Dell Latitude вартістю від 1469 доларів США – з екраном 13.3 дюйми, процесором Intel Core i5 13-го покоління, твердотільним накопичувачем класу 35, до 16 ГБ пам’яті LPDDR5 і вбудованою відеокартою Intel;
  • ноутбуки HP EliteBook – з вбудованими функціями безпеки, вони допомагають запобігти кібератакам, та оснащені процесорами AMD і Intel. Їх вартість починається від $1500. 

Ноутбуки топ-рівня 

Найпотужніші, здатні запустити одночасно кілька трудомістких програм. Найкраще підходять для таких галузей, як комп’ютерні ігри, дизайн та інженерія. Фінансовим спеціалістам також потрібні такі ноутбуки для обчислення великих наборів даних. Найкращими варіантами для них стануть: 

  • MacBook Pro від Apple – має першокласні характеристики. Його ціна стартує від 1299 доларів за 13-дюймову модель і 2400 доларів за 16-дюймову. Цей ноутбук працює виключно на macOS і забезпечує легке підключення та синхронізацію файлів з усіма іншими пристроями та програмним забезпеченням Apple. За 2699 доларів ви можна купити 16-дюймовий MacBook Pro, оснащений 6-ядерним процесором Neural Engine, 19-ядерним графічним чипом, 16 ГБ уніфікованої пам’яті, 1 ТБ пам’яті SSD і трьома портами Thunderbolt 4.
  • Dell XPS 15 вартістю від 1499 доларів. Ці ноутбуки мають надійну відеокарту, клавіатуру з підсвічуванням і дисплеї 4K. За 2399 доларів можна купити модель з процесором Intel Core i7, відеокартою Nvidia GeForce RTX 4060, 8 ГБ пам’яті GDDR6 і 6-елементною батареєю з ресурсом роботи 86 Вт-годин. 

Інвестуйте в правильні бізнес-ноутбуки! 

Інвестуйте в правильні бізнес-ноутбуки! 

Через обмеження бюджету (особливо це стосується малого бізнесу) багато компаній віддають перевагу дешевим рішенням. Однак жертвувати якістю – ідея, відверто «не дуже». Зважте потреби свого бізнесу та доступні опції і характеристики ноутбуків, щоб купити варіанти, які найкраще вирішуватимуть ваші задачі.

Гарний вибір ноутбуків для роботи з різною ціною (від дешевих до топових) пропонує магазин Avic.