Vision Pro – захоплююча новинка

Хоча й позиціонуються, як AR, окуляри Apple Vision Pro можуть перемикатися між доповненою та повною віртуальною реальністю за допомогою циферблата. Пристрій не має контролера – натискати піктограми на екрані 4К, щоб вибрати потрібне, а також прокручувати вміст, віддавати інші команди, легко – жестами, рухами очей і голосом. Apple називає цю технологію «просторовими обчисленнями».

Крім того, окуляри VR підтримують аксесуари Bluetooth, зокрема Magic Keyboard і Magic Trackpad, а також дозволяє підключати Mac для використання всередині гарнітури.

Як виглядають AR-окуляри від Apple

Купити окуляри віртуальної реальності Apple Vision Pro = стати власником пристрою з виразною естетикою Apple. Дисплей складається зі скляної передньої панелі та алюмінієвої рамки з 5 датчиками, 12 камерами та екраном 4K (окремий для кожного ока). Маска гарнітури (Light Seal) і ремінь (Head Band)з модульною підкладкою з тканини, отже, пристрій гнучкий, легко приймає форму обличчя. Пов'язка на голову має ребристу форму та прилягає до потилиці, її розмір регулюється.

Люди, які носять окуляри, також зможуть купити VR окуляри віртуальної реальності Vision Pro – у партнерстві з Zeiss, Apple розробила оптичні вставки, що кріпляться магнітом до лінз окулярів. Однак вони будуть продаватися окремо, і поки незрозуміло, скільки коштуватимуть.

Окуляри доповненої реальності Apple Vision Pro також:

  • з акумулятором, що працює до 2-х годин без підзарядки з можливістю підключення до зовнішнього джерела живлення;
  • системою, що використовує M2, а також новий чіп R1;
  • вбудованими динаміками, що забезпечують звук Spatial Audio;
  • підтримкою AirPods.

Про безпеку гарнітури подбає «Optic ID», який сканує райдужну оболонку очей користувача. Це також стосується вхідних даних камер та інших датчиків.

Чим особливі віртуальні окуляри Apple Vision Pro?

З гарнітурою на голові, користувач не ізольований від навколишнього середовища. Apple Vision Pro мають функцію EyeSight, що дозволяє контролювати прозорість дисплея подібно до Apple Watch. Коли хтось взаємодіє з вами, ви бачите навколишній простір, а оточуючі – ваші очі на зовнішньому дисплеї.

VR окуляри віртуальної реальності також створюють цифрову «персону» – гіперреалістичний аватар – шляхом сканування вашого обличчя. Тобто, використовує наскрізне відео, яке дозволяє бачити реальний світ у повному кольорі, а ще – проектує 3D-об’єкти.

Для віддалених сеансів, ви можете розташовувати учасників FaceTime як «відеоплитки» по кімнаті. Робити панорамні фотографії та знімати «просторові» 3D відео т за допомогою 3D-камери.

Купити окуляри з віртуальною реальністю також актуально, якщо хочете отримати  доступ до телевізійного та контенту. Пристрої відтворюють «справжній 4K» для перегляду фільмів та комфортної роботи з документами. А ще в них можна грати в ігри Apple Arcade.

Підсумовуємо

VR окуляри для смартфонів стануть фірмовим доповненням до лінійки продуктів Apple, що пропонує безліч корисного та цікавого. Від захоплюючої взаємодії зі змішаною реальністю до використання у якості ноутбука, екрану телевізора та ігрової платформи.

Нова гарнітура Vision Pro від Apple коштуватиме 3499 доларів США та з’явиться у 2024 році. Окуляри віртуальної реальності купити в Україні можна буде через кілька тижнів після появи в продажу в Америці. Зокрема, в інтернет-магазині AVIC.UA у Харкові з доставкою по Україні.