З тих пір, як ChatGPT увірвався в світ мобільних технологій, компанії одна за одною стали додавати штучний інтелект у свої продукти. Причому, реалізують вони це таким чином, що, наприклад, віртуальні помічники, які традиційно зустрічаються в розумних колонках, виглядають просто жалюгідними.
Щодо Apple, то від початку компанія не спішила з інтеграцією штучного інтелекту. Проте вже відомо, що AI з’явиться в iPhone 16, де «розкриє свій потенціал на повну силу». Більше того, стосовно цього в Купертино вже є відповідний документ. А щоб у фанатів не виникало сумнівів, нещодавно Тім Кук підтвердив наміри Apple, сказавши, що компанія «прокладе новий шлях генеративному ШІ», якраз на iPhone. І станеться це вже цього року.
Сьогодні ми поговоримо про штучний інтелект на iPhone 16, розглянемо деякі чутки та інсайди, щоб ви склали для себе певну картину майбутнього.
Функції штучного інтелекту iPhone 16: чого очікувати
Найбільш очевидним удосконаленням штучного інтелекту Apple є оновлення Siri. Віртуальний помічник завжди відставав від Google Assistant і Alexa у сфері інтелектуальних технологій, проте (як очікується) не Siri 2.0. Голосовий помічник на базі великих мовних моделей може стати величезним кроком Apple вперед.
Ще в січні бета-версія iOS 17.4 виявила посилання на «SiriSummarization», яка здійснює виклики API ChatGPT. Хоча воно, ймовірно, призначене для перевірки сенсу (іншими словами, Apple тестує свою власну модель у порівнянні з конкурентами), функціональність виглядає схожою: код пропонує використовувати такі фрази, як «будь ласка, підсумуйте», «будь ласка, дайте відповідь на це питання» та «більш стисло, будь ласка, на основі наданого тексту».
Більш глибока перевірка коду виявила вхідні дані, що вказують на інтеграцію з програмою Messages. Раніше аналітик Марк Гурман з Bloomberg припускав, що штучний інтелект Apple працюватиме з «месенджером», щоб «виставляти запитання та автоматично заповнювати речення».
Інші переваги інтеграції штучного інтелекту в Айфон 16:
- наявність інструментів для програмування на iPhone (перевага більше для розробників);
- оздоровчий тренер з підтримкою ШІ;
- автоматичні списки відтворення Apple Music;
- автоматизація для слайдів у програмному забезпеченні Keynote.
Однією зі сфер, де Google і Samsung досягли успіху, є редагування на смартфонах зображень штучного інтелекту за допомогою Magic Editor і Generative Edit. Цілком можливо, що й Apple підуть схожим шляхом. З цього приводу Купертино вже співпрацюють з дослідниками Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі, метою чого є розробка моделі ШІ, яка редагуватиме зображення на основі інструкцій користувача.
Наразі Apple також розробляє власну LLM під кодовою назвою Ajax, та паралельно веде переговори з потенційними партнерами, включаючи Google, OpenAI і Baidu, щодо використання зовнішньої LLM.
Переваги iPhone 16 в контексті ШІ
Завдяки своєму майбутньому процесору A18, який має оновлений нейронний механізм, iPhone 16 значно краще справлятиметься з машинним навчанням та завданнями ШІ. В той час, як майбутній смартфон Apple виконуватиме ексклюзивні завдання штучного інтелекту на пристрої повністю автономно, його попередники будуть залежними від хмарних серверів Apple.
Чи підштовхне це користувачів до оновлення на iPhone 16 у вересні, то вже інша справа. А поки що ми очікуємо почути більше про плани Apple щодо штучного інтелекту на WWDC 2024, після чого все має стати більш-менш зрозумілим. Традиційно захід проводиться у червні, отже чекати залишилось недовго.