Galaxy S25 Ultra — смартфон Samsung найвищого рівня з усіма специфікаціями, функціями та готовністю до майбутнього. Модель презентували нещодавно, разом з іншими телефонами лінійки. Якщо глобально, то значних змін у апаратному забезпеченні чи специфікаціях гаджет не отримав. Якщо ви звикли оновлюватися щорічно, він може здатися вам нудним. Інша справа, якщо берете смартфон раз на 3-4 роки. Отож, чи заслуговує S25 Ultra того, щоб його купити? Нижче надаємо огляд смартфона, аби полегшити прийняття вами рішення.
Також читайте: Які ШІ-функції смартфона Samsung Galaxy S25 отримає Galaxy S24? Інсайдерські подробиці
Дизайн, конструкція
Samsung продовжує вдосконалювати лінійку Galaxy S із серією S25, причому Galaxy S25 Ultra є одним із найкращих апаратних засобів, які коли-небудь випускала компанія. Це неймовірно гарний на вигляд та приємний на дотик телефон. І попри те, що Samsung вирішили не додавати надихаючих кольорів для S25 Ultra, залишивши їх для менш дорогих моделей S25 та S25+, все ще можна обрати з хороших варіантів. Наприклад, Titanium Jetblack і Silverblue. Виробники стверджують, що обрані ними кольори були «натхненні природою».
Кілька апаратних змін, на які користувачі повинні звернути увагу, — це стоншені рамки, причому S25 Ultra є найтоншим у серії Galaxy S. Крім того, цей пристрій оснащено Corning Gorilla Armor 2, першим у галузі зі склокерамічною кришкою, стійкою до подряпин та з антибліковим покриттям. Самсунг заявляють, що гаджет витримує падіння з висоти до 2,2 метра на бетонні поверхні. А, як насправді? Думаємо, перевіряти не варто.
Ще одна особливість – смартфон гострий з боків. Настільки це зручно чи ні, вирішувати вам. Додамо лише, що важить пристрій 218 грамів, що трохи легше за попередника Galaxy S24 Ultra (233 г).
Технічні характеристики, продуктивність Galaxy S25 Ultra
У типовому стилі Ultra, новинка отримала:
- масивний 6,9-дюймовий дисплей QHD+ Dynamic AMOLED (3120×1440, 120 Гц);
- чіпсет Snapdragon 8 Elite;
- 12 ГБ оперативної пам’яті, 256 ГБ основної пам’яті;
- акумулятор ємністю 5000 мАг;
- підтримку дротової зарядки 45 Вт (сумісність з Qi2);
- систему чотирьох задніх камер;
- WiFi 7, 5G UWB;
- вологозахист за стандартом IP68;
- ультразвуковий зчитувач відбитків пальців;
- сканер розпізнавання обличчя.
Ще є деталь, про яку зазвичай не згадують у загальних специфікаціях, — це вдосконалена (і збільшена на 40%) повітряна камера всередині, що забезпечує значне підвищення теплової ефективності.
Якщо загально про продуктивність, то S25 Ultra просто літає. За аналогією з останніми смартфонами OnePlus, анімація та переходи в програмах здаються майже миттєвими. Навіть у «важких» іграх смартфон працює бездоганно.
Дисплей Galaxy S25 Ultra
Великий, яскравий, чудовий. Панель QHD+ Dynamic AMOLED забезпечує чіткі деталі та достатню кількість кольорів і яскравості завдяки надзвичайно тонкій рамці. За потреби, налаштування екрану можна відрегулювати: значення RGB, яскравість та темний режим, зокрема. Також у меню налаштувань дисплея є панель Edge і роздільна здатність екрана – з коробки встановлена FHD+, але за бажанням можна змінити на HD+ або QHD+. Остання дає найчіткіше зображення, але й використовує більше заряду батареї. Повертаючись до панелі Edge, Samsung створила можливість для швидкого доступу користувачів до функцій AI Select, Now Brief та Interpreter.
Камера S25 Ultra
Гаджет отримав чотири камери на задній панелі:
- 50 МП ультраширококутна (F1.9, FOV 120˚);
- 200 МП ширококутна (OIS F1.7, FOV 85˚);
- 50 МП телефото (5-кратний оптичний зум, OIS F3.4, FOV 22˚);
- 10 МП телефото (3-кратний оптичний зум, OIS). F2.4, FOV 36˚).
Ультраширококутний об’єктив 50 МП є єдиною значною зміною датчика в порівнянні з попередником (12 МП). Інші покращення Гелексі Ес 25 Ультра стосуються переважно програмного забезпечення.
Nightography. Опція використовується для розрізнення рухомих та статичних об’єктів у кадрі з метою шумозаглушення за слабкого освітлення. Втім, варто сказати, що швидкість затвора Samsung за режиму Pro все ще низька, що робить зйомку рухомих об’єктів або надто яскравих – неоптимальною (незначне розмиття).
Samsung Log. Нова функція, яку оцінять творці контенту, використовує False Color і Zebra Pattern для розширеного контролю експозиції, а також розширені параметри градації кольорів, що властиво професійним інструментам редагування.
Віртуальна діафрагма. Дозволяє точно контролювати глибину різкості, забезпечуючи як приголомшливі портрети з ефектом боке, так і чіткі пейзажі.
Безсумнівно, система камер Galaxy S25 Ultra вражаюча і здатна на багато чого.
S Pen
Смартфон підтримує роботу з додатками для малювання, де, звісно, зручно використовувати S Pen. Тепер ви можете намалювати ескіз того чи іншого об’єкта, а потім, за допомогою AI, створити з нього повноцінне зображення.
Програмне забезпечення та Galaxy AI
Смартфон постачається з One UI 7 поверх Android 15. Інтерфейс із миттєвою анімацією та системними перемикачами. Користувач може використовувати панель Асистента, доступ до якої отримує через екран блокування (чи віджет), або вдосконалену функцію Circle to Search від Google. Нова функція, зокрема, вміє писати та «підсумовувати» електронні листи, а також відповідати на текстові повідомлення.
Відображення на заблокованому екрані спортивних результатів чи елементів керування музикою через панель Now – ще одна корисна штука. Так само, як можливість використання більш природної мови під час пошуку зображень у Галереї, а також Gemini в Google Photos.
Висновок
Що ж, для фанатів Samsung кращого варіанту на ринку немає. Galaxy S25 Ultra – це втілення кращого досвіду компанії, актуального для більшості користувачів Android.
Апаратне забезпечення смартфона надпотужне, камери є універсальними та здатні захоплювати найдрібніші деталі, а можливості AI вражають. Єдине, що не виправдало очікувань, так це час автономної роботи пристрою та швидкість зйомки. І то, в контексті того, що параметри ці лишились такими ж, як у попередника.
А замовити S25 Ultra та інші смартфони за гарною ціною ви можете на нашому сайті. Отож, обирайте свого помічника для життя.