Результати перевірки
Автор каналу MKBHD вибрав 16 смартфонів, зробив фото кожним з них і виставив на огляд передплатників. Користувачі не знали, які знімки належали до конкретного пристрою. Передплатники могли самі оцінити якість фотографій, внаслідок чого відпали 8 телефонів. Елітним флагманам, на думку тих, хто голосував, довелося поступитися місцем деяким середньобюджетним.
Експерти оцінюють камерофони за трьома параметрами: фотозйомка, зум та відеозйомка. Аналізуються експозиція, колір, телефото, автофокус, шуми та інші функції. На підставі оцінок протоколів складається рейтинг. Пропонуємо топ-сімку телефонів з найкращими модулями.
Google Pixel 5a
Показав високі результати за рахунок відмінного балансу фото, різкості та контрастності. Примітно, що апаратно Pixel 5a не перевищує попередника. Він оснащений тими ж двома модулями: основним на 12 Мп та ширококутним на 16 Мп, з f/1,7 та f/2,2 відповідно. Висока якість зображень обумовлена спеціальними алгоритмами, які постійно покращуються. Завдяки софтовій обробці фотографії виходять досить різкими, деталізованими за будь-яких умов.
OnePlus 9 Pro
Обладнаний 4 камерами, причому найбільша роздільна здатність (50 Мп) – у ширококутної. Серед переваг – триразовий оптичний зум, електронна стабілізація, автофокус, що слідкує. Зйомка здійснюється в 8К, є режим супермакро. Завдяки співпраці виробника з Hasselblad покращилося налаштування кольору. Деталізація та розмиття сусідять на фото з контрастним чорнінням темних зон.
</ >
realme GT
Хоча смартфон відноситься до середнього рівня, у нього досить крута начинка та якісна камера, що складається з трьох модулів. Дозвіл основного – 64 Мп. Наділений фазовим PDAF-автофокусом, він видає хороші знімки вдень та вночі. Функція об'єднання пікселів дозволяє отримувати чіткі фото з правильною передачею кольору в умовах недостатнього освітлення. Оптичного стабілізатора тут нема.
Galaxy S21 Ultra
Може знімати відео з роздільною здатністю 8К. Підтримує стократний гібридний зум. В основному модулі 4 сенсори. Дозвіл одного з них – 108 Мп, одразу два працюють у режимі телефото. Є підтримка оптичної та електронної стабілізації, а також лазерний автофокус. Фронталку вважають однією з найкращих завдяки підтримці відеозйомки 4K 60 fps.
Google Pixel 6 Pro
Наділений потрійною камерою з основним датчиком на 50 Мп і f/1,85, 12-піксельним ширококутним (f/2,2) та телефотооб'єктивом з роздільною здатністю 48 Мп. Сильні сторони – обробка знімків, висока деталізація в тіні та при штучному освітленні. Це дозволяє використовувати смартфон для фотографування за складних умов. Добре виходять селфи на фронталці, хоча тут немає автофокусу. Відео з роздільною здатністю 4K з частотою до 60 к/с – плавні, без ривків.
Xperia Pro-I
Головна пам'ятка моделі – 20-мегапіксельна основна камера із системою подвійної діафрагми та відстеженням об'єктів у реальному часі. Блок розташований у центрі. Датчик телефото на 12 Мп, світлосилий f/2,4 підтримує двократний оптичний зум та фазовий автофокус. Також встановлений ультраширик з кутом огляду 124°. Передбачено потужний кінематографічний режим.
iPhone 13 Pro
У порівнянні з 12-ою версією смартфон отримав більший модуль. У надширококутнику була збільшена діафрагма (f/1.8, кут огляду 120°), що позитивно позначилося на соковитості зображень. З'явилися нові режими, наприклад «Кіноефект». Покращення особливо видно під час нічної зйомки. Якість за денного світла – приблизно на рівні 12 Pro.
Описані моделі були визнані найкращими за результатами тестів. Можливості цих камерофонів порадують любителів фото- та відеозйомки.