Надсилання текстових повідомлень з Android на iOS роками було проблемою. Хоча iPhone отримує легкий доступ до додаткових функцій обміну повідомленнями через iMessage, ці функції працюють лише між iPhone та іншими пристроями Apple. Станом на сьогодні текстові повідомлення, що надсилаються між телефонами під управлінням Android і телефонами під управлінням iOS, за замовчуванням використовують SMS або MMS, що означає менший рівень безпеки, нижчу якість медіафайлів і, звісно, ​​страшну «зелену бульбашку», яка може зламати групові чати Аймеседж.

Проте нещодавно Apple оголосила, що нарешті вирішила прийняти RCS messaging , новий стандарт, який увімкне функції iMessage на телефонах Android, починаючи з осені 2024 року. Що це фактично означатиме для користувачів Android? Ось що вам потрібно знати. 

Що таке RCS? 

Що таке RCS? 

«Rich Communication Services» розшифровується як «універсальна комунікаційна служба». Це протокол зв’язку, розроблений Асоціацією GSM (GSMA), який пропонує ряд переваг перед звичними нам текстовими та графічними повідомленнями. Він використовує з’єднання LTE, 5G або Wi-Fi для передачі даних і дозволяє надсилати та отримувати зображення та відео вищої якості, повідомлення без обмеження кількості символів, а також додає такі знайомі функції додатка для чату, як індикатори введення тексту та сповіщення про прочитання. І залежно від реалізації, RCS дозволяє наскрізне шифрування повідомлень — те, що абсолютно неможливо з SMS-повідомленнями. 

Чому Apple додає підтримку RCS в iOS? 

У листопаді 2023 року Apple оголосила, що має намір додати підтримку RCS в iOS, починаючи з 2024 року – зокрема, той самий універсальний профіль, що використовується в Google Messages, реалізація RCS, яка гарантує взаємодію між різними мобільними операторами. Але чому зараз?

Вже понад рік Google публічно тисне на Apple, щоб запровадити обмін повідомленнями RCS в iOS. Кампанія Google стверджує, що Apple навмисно не впроваджує протокол, оскільки це негативно вплине на їх продажі. Надсилання текстових повідомлень між iOS і Android за допомогою SMS є помітно гіршим, ніж два iPhone з використанням Аймеседж або два телефони Android, які надсилають текстові повідомлення через RCS, і тому легко зрозуміти таку хитрість Apple. По суті, зараз, якщо ви хочете отримати SMS другу на iPhone, то найкращий спосіб зробити це – мати власний iPhone.

В своє виправдання Apple стверджували, що iMessage не повинен підпадати під сферу компетенції DMA з різних причин, включаючи те, що технічно це додаткова функція iOS – якщо у вас є iPhone, вам не потрібно використовувати iMessage. Але зацікавленість Європейської комісії в застосуванні політики DMA проти iMessage не є суто комерційною. Зокрема, галузеві партнери Google стверджують, що  ексклюзивність Аймеседж є мінусом для бізнес-користувачів, які використовують iPhone для роботи. Через iMessage вони можуть надсилати розширені повідомлення лише користувачам iOS.

Сьогодні ж, хоча Apple і не заявила про це прямо, схоже, таки вбудує підтримку RCS в iOS. Можна сказати, що це превентивна відповідь корпорації на будь-які судові дії збоку європейських та світових органів стандартизації. Зрештою, в серії iPhone 15 вже з’явився порт USB-C для заряджання та передачі даних. Те ж саме очікуємо з RCS, законодавство по якому вступить в силу, починаючи з кінця 2024 року. 

Чи завершить RCS на iOS епоху «зеленої бульбашки»? 

Чи завершить RCS на iOS епоху «зеленої бульбашки»? 

Розмови Apple про «кращий досвід взаємодії» можуть змусити вас повірити, що дні зелених бульбашок позаду, але це не так. Хоча вбудована підтримка RCS в iOS забезпечить сучасні функції текстового спілкування, як-от сповіщення про прочитання та індикатори введення для розмов між iPhone та смартфонами Android, iMessage усе одно вказуватиме на «характер» повідомлень. Тобто, повідомлення, надіслані та отримані в Аймеседж, усе ще відображатимуться у синіх бульбашках, а повідомлення з інших платформ – навіть ті, що надсилатимуться через RCS – відображатимуться в зелених бульбашках. Офіційна позиція Apple така, що iMessage все ще є найкращим способом обміну повідомленнями для користувачів iPhone та продовжуватиме працювати навіть після впровадження RCS.

Отже, хоча ми досі не знаємо, як саме виглядатиме інтеграція RCS від Apple, вона точно не завершить епопею синього проти зеленого навколо текстових повідомлень Android-iOS, а блакитна підказка iMessage майже напевно залишиться квазісимволом статусу серед певних ареалів користувачів. 

Чи буде перенесено можливості RCS в повній мірі? 

В iMessage все ще лишаються функції, які не копіюються RCS, зокрема, спеціальні ефекти для повідомлень, ексклюзивні ігри та можливість редагувати повідомлення після їх надсилання. Подібні нюанси вказують на те, що Apple, ймовірно, захоче зберегти статус Аймеседж як ексклюзивної переваги екосистеми якомога повніше – і справа тут не лише в «синіх бульбашках».

Хоча Google Messages наразі додає власне наскрізне шифрування до повідомлень RCS, надісланих у програмі, Apple вже зараз кажуть, що не будуть використовувати цей підхід із RCS на iPhone – ще одна перевага, збережена для iMessage з його наскрізним шифруванням. Наразі Apple виявляють бажання співпрацювати з GSMA та її членами, щоб з часом покращити універсальний профіль RCS, особливо його безпеку. Якщо все «зростеться», це стане благом для всіх користувачів RCS – у тому числі й на Android.