Apple представила чіп M2 у MacBook Air та 13-дюймовому Macbook M2 Pro ще влітку 2022 року, тому цілком логічно очікувати оновлення лінійки рік потому. В захищеній мережі «Локатор», де доступно мільйони пристроїв Apple, виявлено свіжі коди продуктів «яблучних» ноутбуків, що скоро мають з’явитися. Цілком це можуть бути MacBook М3.

За даними «найточнішого аналітика діяльності Apple у світі» – Мінґ-Чі Куо, розробка чіпа М3, у тому числі для нового покоління «яблучних» ноутбуків, знаходиться в активній фазі. А масовий продаж пристроїв розпочнеться вже восени цього року.

А як же ноутбуки Apple с М2?!

Купертіно вирішили не випускати лептопи на базі чипа М2, вважаючи такими, що швидко застаріють. Та спрогнозували, що економічно вигідніше буде відразу запустити розробку чіпів M3 та Macbook з ними. Інсайди стверджують, що наразі вже триває тестування Macbook Pro 2023 та інших конфігурацій.. 

Що відомо про процесор М3

Отже, головним покращенням лінійки Macbook 2023 року буде саме процесор М3, що обіцяє серйозний приріст продуктивності. Компонент з високотехнологічного кремнію матиме дві матриці та до 40 ядер. До прикладу, актуальний чип M1 Pro має 10 процесорних ядер, з яких лише 8 - продуктивні.

Створені на основі 3-нанометрового процесу архітектури, процесори М3, а, отже, майбутні макбуки:

  • матимуть до 50% вищу продуктивність у порівнянні з попередниками, наприклад, Macbook M2 Pro;
  • стануть швидшими на 15% (до 120 Гб/с) для покращеної роботи з ресурсними програмами та іграми;
  • споживатимуть на 30% менше енергії, ніж, скажемо, Macbook Pro M2 16, що вплине на автономність (без підзарядки пристрої працюватимуть більше 20 годин).

Потужностей чипу буде вдосталь, щоб, наприклад, відредагувати відео 8К чи обробити фотопакети, не використовуючи стаціонарний комп'ютер з надпотужною графікою.  

Які пристрої отримають процесор М3

Підтверджено, що М3 буде використано в пристроях Apple: 

  • MacBook Air 2023;
  • MacBook Pro 2023;
  • iPad Pro;
  • iMac.

Достовірні характеристики ноутбука MacBook 2023 поки невідомі. Втім за логікою, якщо чіп М1 передбачав до 16 ГБ пам’яті, а М2 – до 24 ГБ, то з процесором М3 «читається» конфігурація на 32 ГБ. Купити MacBook М3 можна буде, в тому числі, на сайті avic.ua.

Коли з’явиться

Дату презентації нового MacBook Air та MacBook Pro поки не оголошено. Ймовірно, ноутбуки покажуть на конференції WWDC 2023, яка відбудеться з 5 по 9 червня в кампусі Apple Park, в Купертіно (Каліфорнія).