Щорічно Apple проводить масштабне оновлення програмного забезпечення для iPhone. Остання «шістнадцята iOS» отримала ряд нових функцій, що якісно змінили досвід користування  «яблучним» смартфоном. Порівняно з попередньою версією, iOS 16 пропонує:

  • оновлений екран блокування з віджетами;
  • можливість редагування та видалення повідомлень;
  • покращені режими фокусування;
  • оновлення Mail, Home і Wallet.

Інші видимі оновлення включають Apple Pay Later, нові емоджі, push-сповіщення веб-додатків через головний екран, опцію ізоляції голосу для мобільних викликів, нові елементи керування Emergency SOS, можливість виявлення дублікатів фотографій та відео в iCloud та багато іншого. Усіма покращеннями iOS 16 в світі вже користуються понад 88% власників iPhone.

В контексті актуальної «операційки» від Apple, не менш цікаво дізнатись, якою буде наступна iOS 17? Поки до офіційного анонсу ще кілька місяців, ось кілька цікавих інсайдів.

Що буде в iOS 17

Марк Гурман із Bloomberg, у якого відмінний послужний список щодо даних Apple, заявив, що iOS 17 буде «більше орієнтована на виправлення помилок та підвищення продуктивності, ніж на додавання нових функцій». Тим не менше, матимуть місце й деякі видимі зміни. Наразі відомо про такі можливі апгрейди.

  • Зміни Центру управління (невідомо які, але точно будуть).
  • Функція перевірки ключа контакту iMessage (дозволяє користувачам перевіряти контакти, з якими вони обмінюються повідомленнями).
  • Оновлення додатку Wallet, з вкладками та функціями пошуку.
  • Поява CarPlay нового покоління та додатку «Журнал».
  • Зміни навігації програми «Музика», а також покращення в «Пошті», «Нагадуваннях» та «Файлах».
  • Оновлений додаток «Здоров'я» з відстеженням настрою, емоцій та зорового навантаження.

За чутками, iOS 17 також дозволить завантажувати програми за межами App Store. Поки незрозуміло, функція буде доступною для всіх користувачів чи тільки тих, хто знаходиться на території ЄС.

Які iPhone будуть сумісні з iOS 17?

За логікою, якщо iOS 16 припинила підтримку моделей iPhone 6S та iPhone 7, то «жертвами» iOS 17, можливо, стануть iPhone 8 та iPhone X. З іншого боку, якщо зважати, що торік Apple відмовилася від своїх двох телефонів, ймовірно iOS 17 продовжуватиме підтримувати всі ті ж пристрої, що й iOS 16. Головне – пам’ятати, що поки немає офіційного підтвердження, хвилюватися, що ваш айфон не буде в списку актуальних, не варто. Також можливо, що не всі функції iOS 17 будуть доступні на старих пристроях, що пов’язано з дефіцитом обчислювальної потужності.

Ми ж, AVIC, продовжуємо відстежувати інсайди зі світу iOS. Найсвіжішими та найцікавішими обов’язково поділимось із вами.