Система Старлінк для українців

Старлінк відрізняється від інших девайсів тим, що його просто неможливо вивести зі строю. Тому він гарантує власникам доступ до всесвітньої мережі у будь-якій, навіть найнедоступніших місцях планети та під час критичних випадків.

26 лютого Михайло Федоров публічно попросив Ілона Маска (засновника Starlink) про допомогу у забезпеченні України цими девайсами. Останній не відмовився і одразу ж вислав партію терміналів до нашої країни.

Спочатку Старлінк використовували військові та волонтери. Це допомагає їм виконувати завдання: від тактичних задач до евакуації населення. Потім міста з найскладнішою ситуацією в України отримали ці термінали у медичні, комунальні, рятувальні та інші критично необхідні заклади. А потім Старлінк з’явився на деокупованих ЗСУ територіях, щоб допомогти провайдерам відновити український зв’язок. 

Наразі головна задача Старлінк - забезпечити швидкий та стабільний зв’язок у віддаленій, постраждалій від війни місцевості або там, де кабельний зв’язок просто відсутній. І вони з цим чудово пораються. А все тому что супутники Ілона ніяк не пов'язані з наземною інфраструктурою. 

Ще одним безсумнівним плюсом Starlink є те, що на практиці його сигнал перехопити чи відстежити просто неможливо. А також через постійний рух супутників заглушити мережу надовго не вдасться - за 15 хвилин сигнал поновиться.

Підключення до Інтернету Старлінк

Наразі головною задачею цих систем є забезпечення зв’язку для військових і критичної інфраструктури, але звичайні юзери також можуть спробувати та отримати стабільне підключення до швидкісного Інтернету. Будьте готові, що розгляд подібних заявок відбувається досить повільно. 

Наразі місячна підписка на Старлінк коштує 75 доларів в Україні, а сам комплект, до якого входить усе необхідне обладнання (Вай-Фай маршрутизатор, термінал і кабелі) — близько 1100 доларів. 

Незважаючи на те, що перші термінали Старлінк прибули до України з певними знижками, в майбутньому вартість обслуговування системи буде підніматись. 

Тепер дізнаємось, як підключити Старлінк до Вашого смартфону, як Айфону, так і Андроїд. Після отримання комплекту Старлінк Вам потрібно зібрати систему, інструкції до якої прикладаються. Після цього залишається завантажити на смартфон відповідний додаток, за вказаним алгоритмом підключити зв‘язок і користуватися перевагами мережі.

Алгоритм налаштування Старлінк

Як підключитись до системи?

До кожного приладу в комплекті є спеціальний логін і пароль, за допомогою яких Ви можете авторизуватися на офиційному сайті Старлінк. Відмітимо, що сам оригінальний сайт — англійською мовою. Тому після цього натисніть кнопку «manage», а далі «add portability”.

Налаштування Старлінк боксу 

  1. Необхідно знайти відкритий простір, тому що найкращу швидкість Інтернету можна отримати за умови ста відкритих градусів простору. Найкращим місцем для встановлення антени вважається дах будинку. Причому завдяки спеціальним ніжкам можна становити тарілку на будь-якій поверхні. Але якщо додатково не закріпити тарілку, то працювати вона буде до першої непогоди, поки вітер не зірветься і не змінить положення антени;
  2. Далі варто вивчити інструкцію до Старлінк. Відмітимо, що вона надрукована всього на одному аркуші в форматі кількох картинок, тому проблем з перекладом і непорозумінням точно не буде;
  3. За цим алгоритмом потрібно зібрати обладнання: поставити штатив, закріпити на ньому антену. Ми радимо Вам зібрати прилад в зручному для Вас місці, щоб перевірити, як працює Старлінк, чи справний він, а потів вже перенести його у потрібне місце;
  4. Завчасно оберіть місце кріплення, щоб у разі необхідності встигнути замовити на офіційній сторінці Старлінк Волкано Маунт — спеціальне кріплення для даху;
  5. Підключіть Старлінк до мережі. Коли на терміналі з‘явиться білий діод, а антена направиться вгору, — система почала працювати;
  6. Відповідно до ОС Вашого смартфону зайдіть у магазин додатків і завантажте Старлінк;
  7. Тепер програму потрібно запустити і почати налаштування за допомогою відповідної кнопки;
  8. Далі потрібно з каталогу обрати точну модель саме Вашого приладу;
  9. Потім додаток запросить точне положення Вашого Старлінк, для цього необхідно підійти до приладу і відсканувати небо над ним, процес буде завершено, коли на екрані з‘явиться 100 відсотків;
  10. Останній крок — підключення системи. Додаток буде кілька хвилин шукати найближчі доступні супутники, Вам потрібно приєднатись до одного з них. Радимо на цьому етапі змінити назву і пароль мережі, якщо Ви не хочете ділитись нею. Далі в головному меню статус Вашого підключення зміниться на Онлайн.

Де і як купити Старлінк в Україні?

З весни 2022 року Старлінк активно працює на території України, допомагаючи військовим, медикам, рятувальникам. А з квітня того ж року Нацкомісія ухвалила рішення про дозвіл користуватися Старлінк усім охочим, але лише під час воєнного стану. Ще користувачів порадували новиною про офіційний вихід Старлінк на український ринок. 

Тому тепер кожен бажаючий може придбати Старлінк для особистого користування. 

Купити Старлінк в магазині Авік можна вигідно і без переплати. Тим паче можна придбати одинтермінал на усю родину або кілька квартир, тим самим зекономивши ще більше. 

Найвигідніші ціни на Старлінк в магазині Авік вже чекають на Вас.