Віджети робочого столу

Якщо в macOS Ventura віджети налаштовувались та відображались під час активації Центру сповіщень, то у macOS Sonoma вони завжди доступні на робочому столі Mac Airbook, Mac Pro Air M1 та інших конфігурацій. Додатково налаштовується фоновий режим віджетів, щоб не відволікати користувача під час сеансів.

Профілі Safari

В Mac, що використовується, як для роботи, так і для особистого, закладки, вибране та розширення переплутані. Звичайно, це незручно. А купити мак для кожного із завдань окремий – дороге задоволення. В Safari можна створювати окремі профілі для різних дій. А якщо ви фрілансер – окремий профіль для кожного клієнта.

Веб-програми Safari

В macOS Sonoma можливо створювати веб-програми для зручного доступу до інтернет-ресурсів. Під час відвідування сайту, яким ви хочете регулярно користуватися, натисніть кнопку спільного доступу та виберіть «Додати в Dock». Safari збереже його як міні-додаток і розмістить в док-станції. Якщо клацнути піктограму Dock, сайт запуститься, але без адресного рядка чи вкладок.

Спільне використання пароля та ключа доступу

Більшість паролів є особистими, проте є облікові записи, доступ до яких потрібно надати друзям, сім’ї чи колегам. Нова функція обміну паролем і ключами доступу на Mac Pro Book дозволяє ділитися обліковими даними з іншими. Ви створюєте групу та вибираєте, якими паролями ділитися. Якщо паролі оновлено, інші учасники групи отримають оновлення через свій iCloud Keychain. Видалити паролі або користувачів з групи можна в будь який момент.

Нові заставки

Цілий ряд нових уповільнених екранних заставок, подібних до тих, які використовує Apple TV, включено в macOS Sonoma, і коли ви входите в систему Mac Air M2, вони стають зображенням робочого столу. На вибір є категорії ландшафту, міського пейзажу, землі та підводних надр.

Нові функції відеоконференцій

macOS Sonoma урізноманітнює можливості FaceTime, Zoom, Skype та інші програми. Presenter Overlay дозволяє демонструвати себе та вмикати «спільний екран». Користувач відображається перед екраном або в колі, що плаває над екраном. А нові реакції – «великі пальці вгору», «сердечка» тощо – додають на екран конфетті, повітряні кульки або сердечка.

Mac купити з macOS Sonoma: розширений приватний перегляд

Багато хто використовує режим приватного перегляду в Safari, щоб зберегти конфіденційність. В новій ОС, коли ви використовуєте приватний перегляд, не зберігаються файли cookie та історія. А якщо залишите свій Mac без нагляду, Safari заблокує активні «вікна».

Покращене автовиправлення та інтелектуальний текст

Функція удосконаленого автовиправлення підкреслює змінений текст, щоб ви легко помітили зміни та, якщо виправлення некоректне, «в клік» повернутися до введеного. Якщо ж слово на екрані Probook Mac, що виділене сірим кольором, є саме тим, яке ви набирали, натисніть пробіл, щоб його було автоматично завершено.

Ігровий режим

Граючи в комп'ютерні ігри, звичайно, ви хочете, щоб ЦП та ГП вашого macbook використовувалися по максимуму. Новий геймрежим скорочує кількість фонових задач, а ви отримаєте значно кращу затримку введення без розриву кадрів. Якщо ви з числа геймерів, варто купити Macbook з macOS Sonoma.

Удосконалений голосовий набір

Вводити текст голосом тепер можна й на Mac mini. Оскільки те, що ви диктуєте, ніколи не буває ідеальним, Apple передбачили внесення виправлень. Спробуйте – це дуже зручно!

І ще одна річ…

Замість того, щоб казати «Привіт, Siri», тепер достатньо просто – «Siri».

Бажаєте встановити macOS Sonoma зараз?

Бета-версія програмного забезпечення для Mac вже доступна на офіційному сайті Apple. Випробувати його можна навіть без платного облікового запису розробника. А для тих, у кого немає Apple Mac, ми, AVIC.UA пропонуємо кращі актуальні моделі. Купити Mac можна, скориставшись кошиком на сайті або зателефонувавши 0-800-307-900.