Які моделі iPhone підтримуватимуть IOS 16

Список Apple-пристроїв, на які можна встановити iOS 16, практично не відрізняється від аналогічного iOS 15. Ось які iPhone оновлюються до iOS 16:

  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone XS, iPhone XS Max
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
  • iPhone SE 2 (2020)
  • iPhone SE 3 (2022)

 

iPhone SE першого покоління (2016 року), iPhone 6s та 6s Plus, а також iPhone 7 та iPhone 7 Plus залишаться на 15-й iOS-прошивці. Вона, як і раніше, актуальна і оновлюється. В даний час ведеться тестування прошивки iOS 15.6 і її можна буде встановити на всі ці iPhone.

Чого очікувати від прошивки iOS 16

Користувачі, які вже встигли встановити бета-версію, говорять про те, що прошивка отримала набагато більше можливостей кастомізувати простір свого iPhone. 

Можна настроїти віджети, стилі, шрифти, фільтри. Для редагування налаштувань екрана iPhone в iOS 16 потрібно натиснути на екран і трохи потримати натискання.

Екран налаштуватиметься під кожного окремого користувача, а також можна буде вибрати уже готові теми.  

Екрани блокування на Айфоні можуть змінюватись в залежності від налаштувань «фокусування». В інструментах фокусування додалися браузер Safari, Пошта та повідомлення iMessage.

У другій бета з’явилось оновлення, якого яблучні фанати чекали мало не 10 років - за попередньою інформацією копіювання даних в iCloud тепер буде доступне через мобільний інтернет. 

Найпомітнішими змінами в iOS 16 beta 2 зазнав додаток «Повідомлення». На презентації Apple повідомила, що у новій операційній системі з'явиться дванадцять нових підкатегорій в API фільтрації SMS-повідомлень. Саме у другій бета-версії ці підкатегорії стали доступними розробникам.

Тепер система найбільш якісно зможе розпізнавати повідомлення з невідомих номерів та визначати спам це чи ні. Окремо слід зазначити, що додалася можливість повідомити про небажаний SMS оператор зв'язку. Поки що ця функція працює в США, але сподіватимемося, що й наші оператори приєднаються.

iOS 16 привнесла в iMessage довгоочікувані функції редагування вже відправлених повідомлень і скасування відправки. Ці нововведення мали одне серйозне обмеження: користувачі ранніх версій iOS не бачили зміни, внесені в повідомлення. У другій бета-версії якщо ви відредагували повідомлення, а в адресата встановлена ​​стара версія операційної системи, то йому прийде ще одне повідомлення з новим текстом.

Apple потихеньку починає прокачувати стабільність своєї операційної системи і доводить до розуму нові функції. Сподіватимемося, що в Купертіно на цьому не зупиняться і зроблять з iOS 16 відмінну, безглючну операційну систему.