Дизайн та ергономіка

З першого погляду дізнається фірмовий стиль Astell&Kern: гострі кути, скошені грані та точені лінії. Ніяких заокруглень та абсолютної симетрії. Такий зовнішній вигляд видає плеєр класу Hi-End. Аудіоплеєр відрізняється привабливим та трохи брутальним дизайном.

Пристрій, як і всі зі старшої лінійки бренду, поставляється в дерев'яній коробочці. У комплект входить також ефектний чохол із шкірозамінника. Цей аксесуар потрібний, щоб згладити гострі грані. 

Astell&Kern A&ultima SP2000T виглядає громіздким для портативного плеєра. Його незручно носити в кишені джинсів через значні габарити (17х78х141 мм) та важку вагу (309 г). 

Дело розташоване колесо регулювання гучності. Його плавне прокручування супроводжується тихим клацанням, приємним для слуху. На лівому боці розташовані три кнопки з такими функціями:

  • прокручування вперед;
  • навігація назад:
  • відтворення/пауза.

Корпус виконаний з алюмінію, який добре розсіює тепло від лампового підсилювача та скляних вставок.

</ >

Дисплей та набір інтерфейсів

Не кожен портативний пристрій може похвалитися якісним екраном. SP2000T оснащений 5-дюймовим дисплеєм з IPS-матрицею та роздільною здатністю Full HD. Палець легко ковзає по олеофобному покриттю. Відмінні характеристики плеєра – яскравий екран та деталізоване зображення, яке добре проглядається навіть на сонці.

На задній панелі DAPа ефектно виглядає колірний індикатор, який можна вимкнути. Він показує режим посилення або розрядність музики, що прослуховується.

Плеєр оснащений такими роз'ємами:

  • три слоти для навушників: 2,5; 3,5 та 4,4 мм;
  • порт USB-C;
  • слот microSD для карт, які призначені для розширення наявного обсягу вбудованої пам'яті 256 ГБ до 1 ТБ.

Технічні особливості плеєра та інноваційні функції

Для створення ідеального звукового образу компанія розробила та застосувала кілька технологій та рішень:

  1. Система «Triple Amp‎» – потрійне посилення. Музичні треки можна прослуховувати у трьох режимах: класичний транзисторний, ламповий та гібридний. Переключити підсилювальний тракт можна під час відтворення композиції. Під кожен запис підходить якийсь свій варіант. Наприклад, для оцифрованого вінілу, ймовірно, підійде лампа. При роботі на такому підсилювачі раніше у пристроях виникали спотворення та шуми. Позбутися їх допомагає магнітна конструкція. Вона не дозволяє підсилювачу торкатися інших деталей навіть при трясці.
  2. Чотирьохканальний ЦАП – відповідає за подачу звукового сигналу з мінімальними спотвореннями.
  3. Функція Replay Gain – автоматичне регулювання гучності. Аналіз треків забезпечує комфорт під час прослуховування. Завдяки цій функції підтримується постійний рівень гучності.

Програмне забезпечення

Astell&Kern A&ultima SP2000T, як і всі вироби південнокорейського бренду, працює на основі попередньо встановленої фірмової операційної системи на базі Android. Її перевага полягає в плавності та коректності функціонування, а також відсутності збоїв. Вона дещо обмежена, але дозволяє встановити потрібні музичні сервіси за бажанням користувача.

Автономність

Плеєр обладнаний ємним акумулятором на 4300 мА/год. Він забезпечує 9 годин безперервної роботи в автономному режимі. Це відмінний показник для портативного програвача. Потужна начинка у вигляді потрійної системи підсилювачів та 4 ЦАП вимагають великої витрати енергії. Для повного заряджання плеєра знадобиться близько 4,5 годин.

Звук

Основний недолік нового флагмана – його ціна. Але така вартість виправдана для тих, хто в різних обставинах хоче насолоджуватися неповторною якістю звучання улюблених музичних композицій. SP2000T забезпечує високі запити аудіофілів. 

Портативна техніка підтримує філософію, якою дотримується компанія-розробник: преміальний звук у переносних пристроях. Це забезпечується новими технологіями та гібридними властивостями. Плеєр має чудове збалансоване звучання з гарною детальністю. 

SP2000T виконує роль органайзера медіа колекцій та забезпечує їх відтворення на будь-яких пристроях. У комплекті зі складними навушниками преміальна портативна техніка дозволяє насолодитися музикою такою, якою її задумували автори.