З моменту появи у 2008 році й донині платформа Android змінювалась візуально, концептуально і функціонально. Перша версія була доволі простою, включала набір ранніх додатків Google, таких як Gmail, Карти, Календар і YouTube, інтегрованих в операційну систему – разючий контраст із тим, що ми бачимо сьогодні. Не будемо простежувати всю еволюцію Android, довгу, інколи навіть чудернацьку – зосередимось на останніх версіях, зокрема, чим вони кращі за своїх попередників. Отже, поїхали! 

Довідка

13-й великий випуск операційної системи Android від Google відбувся 15 серпня 2022 року. Спочатку Android 13 з'явилась на телефонах Google Pixel, пізніше була розгорнута на пристроях Samsung Galaxy, OnePlus, Xiaomi, Nokia.

Android 14 вперше побачила світ в лютому 2023-го, коли Google анонсувала перший попередній перегляд програмного забезпечення для розробників.

Android 13

Найновіша конфігурація ОС від Google є, швидше, точковим доналаштуванням нових функцій та оновлень Android 12. Зокрема Android 13 отримала:

 • абсолютно новий дизайн інтерфейсу, більше крос-сумісний з Chromebook та планшетами;
 • додаткові інструменти багатозадачності (наприклад, режим поділу екрану);
 • панель задач у стилі ChromeOS для швидкого доступу до часто використовуваних програм;
 • оновлення Photo Picker;
 • мовна персоналізація для кожного окремого додатку (довгоочікуване доповнення для двомовних користувачів).

Поряд з деякими візуальними покращеннями, програмне забезпечення пропонує розширену систему буфера обміну, яка дозволяє переглядати та редагувати текст у міру його копіювання. А також вбудовану функцію сканування QR-коду в області швидких налаштувань Android.

Насправді, різниця між Android 12 та Android 13 невелика, але загальна зручність використання, швидкість та продуктивність, яку пропонуватиме ваш смартфон після оновлення до останньої версії Android, значно покращаться.

Що нового принесе користувачам Android 14

Наразі продовжуються роботи над новою версією Google платформи. Фінальний продукт має з’явитися наприкінці літа або на початку осені.

Відомо, що більшість змін Android 14 приховані, та будуть стосуватися підвищення продуктивності системи, її конфіденційності та адаптивності до планшетів та складаних смартфонів. З новацій, на даний момент підтверджених офіційно, маємо:

 • нову систему для створення візуальних попереджень про вхідні повідомлення;
 • зміну горизонтальної та вертикальної орієнтації екрану за допомогою бічного свайпу;
 • функцію «клонування» додатку з одночасним запуском двох його окремих версій, що зручно для використання як з особистим обліковим записом, так і професійним;
 • оновлення та покращення розширення камери для більш швидкої та якісної обробки фото.

Екран Android 14 також дозволятиме збільшити масштабування тексту до 200%, теперішня межа в Android 13 становить 130%.

Звісно, всі ці зміни є початковими та незначними. Найближчими місяцями ми побачимо більше елементів Android 14, оскільки Google анонсувала, що кількість апгрейдів цього року буде значною.

Чи варто оновлюватись до останньої версії Android?

Питання, актуальне в контексті нових Android. Відповідь на нього – ТАК, «оновлюватися» безумовно потрібно!  Це важливо тому, оскільки:

 • щоразу забезпечується покращена стабільність OS;
 • кожна наступна Android має менше помилок безпеки;
 • з’являються нові функції та доступні оригінальні анімації UX.

Головне для користувача: яка б версія зараз не підтримувалась Google, згодом вона може застаріти. Якщо вам достатньо, щоб Android смартфон міг дзвонити, відправляти текстові повідомлення, а планшет – запускати додатки, версія не важлива. Якщо ж ви розумієтеся на технологіях і є просунутим користувачем, оновлювати Android до останньої версії апріорі необхідно.