Якщо коротко, то….

Щоб підключити гарнітуру Bluetooth, увімкніть функцію в налаштуваннях комп’ютера, переведіть навушники в режим сполучення та створіть «пару».
Якщо блютуз навушники з конектором, вставте її у відповідний порт та увімкніть для миттєвого підключення.
Залежно від типу, навушники дротові підключаються до ПК і ноутбука через роз’єм 3,5-мм, порт USB 3.0 або кабель HDMI.

Крок за кроком – підключаємо бездротову гарнітуру

 1. Переконайтеся, що аудіо гарнітура заряджена або з батарейками.
 2. Вставте бездротовий коннектор USB у відповідний роз’єм на комп’ютері.
 3. Натисніть кнопку живлення гарнітури. Якщо використовуєте бездротовий коннектор, комп’ютер підключить навушники автоматично.
 4. Перейдіть до налаштувань (скористайтесь комбінацією клавіш Windows + I), щоб зробити навушники основними за замовчуванням.
 5. Якщо налаштовуєте гарнітуру Bluetooth, скористайтесь панеллю «Параметри», клацніть «Bluetooth та інші пристрої» – «Додати пристрій» або «Додати Bluetooth», виберіть його та натисніть «Пара».

Деякі навушники bluetooth купити можна зі спеціальною кнопкою сполучення на корпусі, яку потрібно натиснути та утримувати. Зробіть це. Коли почуєте звуковий сигнал або побачите індикатор, що блимає, це свідчить про те, що гарнітура підключена.

Підключаємо дротові навушники

Дротова гарнітура може підключатися через:

 • роз’єм 3,5-мм – стандартне рішення для навушників і акустичних систем. Більшість нових гарнітур мають один 3,5-мм роз’єм для аудіо виходу та мікрофона, а деякі старіші – два окремих 3,5-мм роз’єми;
 • USB – порти USB Type-C, USB 2.0 і 3.0 плоскі та прямокутні, підключаються до USB-портів ПК;
 • HDMI – передають відео і аудіосигнали. Виглядають як USB-порт, але довші та мають зубчасті кути.

Отже, щоб підключити провідні навушники, потрібно знайти відповідний порт на комп’ютері. Зазвичай, вони розміщені на лівій, правій або передній стороні клавіатури, чи на корпусі ноутбука. Порти мікрофона – рожеві, а навушників – зелені. На ноутбуках без кольорових портів роз’єми позначено відповідними значками-тисненнями.
Якщо вирішили купити навушники дротові з окремими роз’ємами 3,5 мм для аудіо та мікрофона, а на комп’ютері є лише один порт 3,5 мм, скористайтесь адаптером.

Налаштування гарнітури

Отже, навушники підключено. Лишається налаштувати звук. Залежно від версії Windows, потрібно зробити таке.
Windows 10. Натисніть клавішу Windows на клавіатурі, введіть «sound» і клацніть «Звук».
Windows 11. Натисніть клавішу Windows на клавіатурі – Тип звуку – Налаштування звуку. Прокрутіть униз і натисніть «Додаткові налаштування звуку» в розділі «Додатково».
Потім оберіть гарнітуру на вкладці «Відтворення». Ця вкладка відкривається за замовчуванням і відображає всі пристрої, які можна використовувати для прослуховування аудіо на вашому ПК. Натисніть «Установити за замовчуванням». Ваша бездротова чи дротова гарнітура тепер буде вихідним пристроєм за замовчуванням щоразу, коли під’єднується до ПК. Якщо опція неактивна, це означає, що вашу гарнітуру вже налаштовано як пристрій відтворення за умовчанням. В інакшому випадку:

 • перейдіть на вкладку «Запис». Це у верхній частині меню «Звук»;
 • виберіть свою гарнітуру;
 • натисніть кнопку «Установити за замовчуванням» / «Застосувати», а потім «ОК». Це збереже ваші налаштування.

Тепер навушники для комп’ютера готові до роботи.
Ще не маєте гарнітури? Купити навушники бездротові чи дротові у Харкові з доставкою по Україні ви можете на AVIC.UA. Або в фізичних магазинах в Києві, Дніпрі та Одесі.