Коли ми говоримо про флагманські смартфони, ймовірно, першими спадають на думку бренди Apple, Samsung і Google. Але ігноруйте OnePlus! Китайська компанія чудово справляється зі створенням телефонів високого класу, про що свідчить популярний сьогодні OnePlus 12. Він пропонує все, що більшість людей шукає в смартфоні Android , за ціною, нижчою від багатьох конкурентів.

Отже, чого чекати від його наступника. Хоча навряд чи OnePlus 13 з’явиться в Європі раніше 2025 року, ми вже маємо уявлення про те, що планують його розробники. Ось усе, що вам потрібно знати про смартфон Ван Плас 13 наразі.   

Дата виходу One Plus 13 

В останні роки OnePlus склав дуже послідовний графік випуску своїх флагманських телефонів у Європі та Північній Америці: 

 • OnePlus 12 – лютий 2024;
 • OnePlus 12R – лютий 2024;
 • OnePlus 11 – лютий 2023;
 • OnePlus 10 Pro – березень 2022;
 • OnePlus 9 – березень 2021;
 • OnePlus 9 Pro – березень 2021. 

Зважаючи на це, дуже ймовірно, що OnePlus 13 з’явиться в лютому або березні 2025 року.

Втім, як стало відомо від авторитетних інсайдерів, смартфон має стати першим від виробника під управлінням Snapdragon 8 Gen 4, наступного топового чіпа Qualcomm. Якщо це правда, то запуск OnePlus 13 майже напевно буде пришвидшено. В тому ж таки Китаї, за чутками, Snapdragon 8 Gen 4 буде випущено у вересні 2024 року. Отже, в Піднебесній новий смартфон OnePlus може з’явитися вже через місяць опісля, в жовтні 2024. 

Скільки буде коштувати OnePlus 13? 

На даний момент про вартість смартфона нічого не повідомляється. Однак попередні моделі дають нам приблизне уявлення про те, чого очікувати: 

 • OnePlus 12 – від $799;
 • OnePlus 12R – від $599;
 • OnePlus 11 – від $699;
 • OnePlus 10 Pro – від $899;
 • OnePlus 9 – від $729;
 • OnePlus 9 Pro – від $1069. 

Ціна OnePlus 12 суттєво зросла порівняно з OnePlus 11, однак очікувати подібного в наступному поколінні не обов’язково. Незважаючи на те, що технології загалом дорожчають, OnePlus все одно захоче зробити ціни нижчими, ніж на флагмани Apple, Samsung і Google. 

Які характеристики та функції матиме OnePlus 13? 

Які характеристики та функції матиме OnePlus 13? 

Дизайн Ван Плас 13 

Схоже, що OnePlus може переробити дизайн модуля задньої камери OnePlus 12. За чутками, розробники можуть видалити «сімейний шарнір», розташований ліворуч від модуля задньої камери. Також, ймовірно буде змінено дизайн задніх камер. Замість круглого вертикального модуля поточного флагмана Ван Плас з’явиться модуль, дуже схожий на Sony Xperia PRO-I. Про це говорять рендери в мережі, хоча картинки можуть бути не більш, ніж згенерованими чимось на кшталт Midjourney чи Leonardo.ai.  

Дисплей OnePlus 13 

Жодних чуток щодо дисплея OnePlus 13 поки не з’явилося, хоча той, що є на 12, просто чудовий. Ризикнемо спрогнозувати, що це буде 6,82-дюймовий AMOLED-екран з роздільною здатністю QHD+ (3168 × 144) і адаптивною частотою оновлення від 1 до 120 Гц.

OnePlus також може оновити датчик відбитків пальців, зокрема, замість поточного оптичного сканера телефон отримає ультразвуковий. Загалом, ультразвукові датчики надійніші та краще розблоковуються мокрими пальцями, тому це було б гарним оновленням. 

Продуктивність, камера OnePlus 13 

Як було сказано вище, майбутній флагман працюватиме на новому чипсеті Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4. Це логічно, оскільки в теперішньому OnePlus 12 встановлено процесор Snapdragon 8 Gen 3, та компанія-розробник має його покращити.

Також очікується, що в OnePlus 13 велика увага приділятиметься камерам, але немає подробиць щодо того, як вони можуть бути покращені. Ймовірно, Ван Плас залишиться з трьома лінзами на задній панелі. Цікаво, чи буде оновлено 50 МП основну камеру, 48 Мп надширококутну та 64 МП 3x телефото? Також не зрозуміло, чи будуть якісь дії стосовно 16-мегапіксельного об’єктива для селфі 

Акумулятор, зарядка OnePlus 13 

OnePlus 12 вже має чудову комбінацію батареї та зарядки, з елементом місткістю 5400 мАг і підтримкою 100 Вт дротової, 50 Вт бездротової та 10 Вт реверсивної бездротової зарядки.

Було б несподіванкою побачити подальші вдосконалення в 13 серії, хоча цілком можна очікувати перехід до стандарту бездротової зарядки Qi2 . 

Програмне забезпечення Ван Плас 13 

Програмне забезпечення Ван Плас 13 

Android 15, швидше за все, вийде до моменту випуску OnePlus 13, тому саме він має бути з наступною основною версією програмного забезпечення від Google. Напевно, ОС працюватиме в парі з фірмовою оболонкою OnePlus OxygenOS 15.

Загалом, буде цікаво побачити, чи зрівняється OnePlus з Google і Samsung, запропонувавши оновлення ПЗ протягом 7 років. Проте й поточні 4 роки оновлень ОС та 5 років виправлень безпеки – це вже досить добре. 

Що ж, запасаємось терпінням та чекаємо новинку від OnePlus. Або не чекаємо та купуємо попередника OnePlus 12, що також є чудовим смартфоном-флагманом сьогодення.