Щоб смартфони були такими ж розумними, як ChatGPT чи Bard AI, не звертаючись до серверів даних у хмарі, їм потрібні власні моделі штучного інтелекту, а сам гаджет має бути відносно високого класу, щоб відповідати вимогам обробки.

Очікується, що модель штучного інтелекту від Google, Gemini Nano, реалізована у флагманах Pixel 8, даватиме додаткову продуктивність та можливості для роботи з цими телефонами і в наступному поколінні.

Вже є багато чуток про те, що Apple можуть реалізувати в iPhone 16, зокрема, що стосується штучного інтелекту. Дійсно, в іншому нещодавньому звіті стверджувалося, що чипсет A18 Pro (який очікуємо в iPhone 16 Pro) буде розроблено з урахуванням потреб ШІ (зокрема, опрацювання на самому пристрої, а не в хмарі). Якщо так станеться, це може дати iPhone 16 ключову перевагу щодо конфіденційності в порівнянні з конкурентами на Android. Тому Гугл вже активно працюють над тим, яку альтернативу запропонувати в своїх Pixel 9. 

Google Code підтверджує розширені функції AI Pixel 9 Pro 

Google Code підтверджує розширені функції AI Pixel 9 Pro 

Свої теперішні розробки Google анонсував як «перші смартфони зі штучним інтелектом». Останні деталі, виявлені в коді Google, розкривають нові інструменти ШІ, зосереджені як на продуктивності, так і на конфіденційності.

Важливо те, що реалізація багатьох сучасних інструментів штучного інтелекту в Pixel 9 буде оброблена на самому смартфоні Pixel, зокрема, конвертація тексту в зображення, генерація тексту, редагування та запити й обговорення на основі штучного інтелекту. Чому це, скоріше всього, є правдою?

Один з відомих інсайдерів уважно дослідив компонент AI Core Android, на який посилається бета-версія Google Messages, та знайшов виклики програм на основі штучного інтелекту для OCR, TEXT_TO_IMAGE та QUESTION_TO_ANSWER. 

ШІ, особливо генеративний ШІ, вимагає значної обчислювальної потужності. Старіші телефони покладаються на хмарні служби, але потребують надсилання даних користувачів у хмару. Сучасне покоління смартфонів, орієнтованих на ШІ, розділило набір функцій: частина роботи виконується в хмарі, а частина – на пристроях. Останнє означає надсилання особистих даних, таких як відео, у хмару, що викликало занепокоєння щодо конфіденційності особистих даних.

Останні чипсети від Qualcomm, Snapdragon і Mediatek включають апаратне забезпечення, призначене для процедур штучного інтелекту, що допомагає ширшій екосистемі Android. Google зробив аналогічні кроки зі своїми процесорами Tensor Mobile для сімейств Pixel 6, Pixel 7 і Pixel 8. Це продовжується і в смартфонах Pixel 9; варто очікувати, що чипсет наступного покоління забезпечує більшу продуктивність, щоб, відповідно, збільшити кількість служб ШІ, які можуть працювати локально.

Наразі компонент AI Core присутній лише у двох лінійках смартфонів на ринку – Pixel 8 від Google та Galaxy S24 від Samsung. Наразі Google працює над виведенням багатьох модулів Gemini AI в своїх нових гаджетах, в тому числі, Піксель 9. Та, можливо, зробить їх доступними для партнерів. Зокрема, Apple розглядає Gemini Nano для сімейства iPhone 16. Але це не точно. Ймовірно, певний час нові функції штучного інтелекту будуть ексклюзивними для Google. 

Коли вийдуть, та що наразі відомо про смартфони Pixel 9 

Коли вийдуть, та що наразі відомо про смартфони Pixel 9 

Оскільки смартфон має з’явитися не раніше жовтня, тому й інсайдів про нього не так вже й багато.

Майже точно оновлення Pixel 9  стосуватимуться дисплея. За чутками, гаджет також стане більш плоским візуально. Супутниковий обмін повідомленнями є ще однією функцією Піксель 9, яка просочилася в мережу, і варто очікувати відразу три моделі цього року: Pixel 9, Pixel 9 Pro та новий Pixel 9 Pro XL. Таким чином, розробники хочуть розділити професійні моделі смартфонів подібно конкурентам з Купертино. 

Поки це все про нові функції Піксель 9. Щойно ми дізнаємось більше, обов’язково розповімо вам в наших майбутніх статтях.

А поки можете подивитись інші смартфони Pixel, що вже доступні в нашому магазині. Можливо, знайдете хороший варіант для себе.