В умовах, коли електроенергія доступна не завжди, часті перебої з її постачанням, портативні зарядні станції стають справжнім порятунком. Все більше українців замислюються над тим, щоб купити павер-станцію для дому та офісу. Адже, невідомо, що буде восени і взимку, та потрібно бути до всього готовим.
Отже, зарядні станції є компактними та потужними пристроями, що дають змогу зарядити широкий спектр гаджетів та побутової техніки, навіть коли світло вимкнено. Сьогодні поговоримо про те, як обрати зарядну станцію та які вони бувають.
Що таке портативна зарядна станція?
Якщо просто, то це – великий потужний повербанк, здатен живити не лише смартфони та ноутбуки, а й холодильники, телевізори та інші електроприлади. Завдяки різноманітним портам до них можна підключити практично будь-яку техніку. Більшість зарядних станцій можна заряджати не лише від мережі, а й від сонячних панелей, що робить їх екологічним та економічно вигідним джерелом резервного живлення.
Переваги зарядних станцій беззаперечні.
- Тиха робота. На відміну від генераторів, різноманітні «екофлоу» не створюють шуму, отже, комфортні для використання вдома та в офісі.
- Безпека. Пристрої не використовують паливо, тому не виділяють шкідливих вихлопних газів та є безпечними.
- Універсальність. Зарядки відновлюють свій енергопотенціал від розетки або сонячних батарей, до них можна підключатись під час зарядки, пристрої також використовуються як «безперебійники», вони одночасно живлять кілька приладів.
- Надійність, компактність. Зарядні станції стійкі до пошкоджень, не потребують складного обслуговування. Легко транспортуються та зберігаються.
Доступність – ще один козир. Ціни на зарядні станції, хоч і немалі, проте себе виправдовують. Адже, на відміну від генераторів, не потрібно витрачатись на пальне.
Як вибрати зарядну станцію?
Ринок зарядних станцій пропонує не лише флагманські моделі відомих брендів EcoFlow та Bluetti, але й більш доступні за ціною аналоги, що за якістю та функціональністю не поступаються «лідерам ринку». Але ж як вибрати та купити зарядну станцію – саме таку, як треба вам?
Перш ніж купувати павер-станцію, чітко визначтеся, які прилади ви будете нею живити. Від цього залежить необхідний рівень потужності.
- Малопотужні зарядні станції (200-800 Вт): підходять для заряджання гаджетів, невеликих телевізорів, освітлення. Їх перевага – компактність, доступна ціна, можливість заряджати декілька пристроїв одночасно.
- Зарядні станції середньої потужності (до 2 кВт): можуть живити холодильник, бойлер, інші побутові прилади протягом кількох годин. Ці моделі дорожчі, але більш функціональні та практичніші за генератори.
- Потужні зарядні станції (до 5 кВт): забезпечать живленням будь-яку побутову техніку, електроінструменти, навіть електромобілі. Підходять для великих будинків та підприємств.
На що слід ще звернути увагу, обираючи повер-станцію?
- Роз'єми. Їх кількість та типи (USB, Type-C, 220 В) – мають відповідати вашим потребам.
- Комплектація. Деякі моделі йдуть з адаптерами.
- Розмір та вага. Якщо плануєте переносити станцію, обирайте компактні та легкі моделі.
Куди поставити паверстанцію
Встановлюючи «блюеті» в квартирі чи офісі, потурбуйтесь, щоб вона була подалі від джерел тепла, та у місцях з високою вологістю. Також не залишайте розряджену портативну станцію на морозі. Логічно розмістити її біля тих приладів, які будете до неї підключати.
Після використання від'єднуйте станцію від мережі, щоб уникнути пошкоджень від стрибків напруги.
Пам'ятайте! Перед покупкою детально вивчіть характеристики та відгуки про різні моделі в магазині Avic, порівняйте ціни, щоб зробити вдалий вибір.
Як заряджати портативну зарядну станцію: доступні способи
Сучасні павер-станції пропонують користувачам декілька методів зарядки, що робить їх гнучкими та зручними у використанні.
- Від мережі. Найпростіший та найпоширеніший спосіб. Час повної зарядки залежить від моделі паверстанції та її місткості.
- Від сонячних панелей. Екологічний та економічний варіант, що чудово підходить для поїздок на природу або для використання в домашніх умовах (за наявності сонячних панелей). Зверніть увагу! Взимку, коли світловий день короткий та погода похмура, цей метод може бути не таким ефективним.
- Від прикурювача автомобіля. Не такий поширений спосіб, але може стати в нагоді у критичних ситуаціях, коли інші методи недоступні.
Обираючи спосіб заряджання, враховуйте, як часто ви будете використовувати павер-станцію, де будете це робити? А також, чи є у вас доступ до сонячних панелей, чи часто ви їздите на авто? І пам'ятайте: перед використанням будь-якого методу заряджання уважно прочитайте інструкцію до вашої павер-станції.
Що можна живити за допомогою павер-станції?
Можливості пристроїв залежать від їх потужності та місткості акумулятора. Ось орієнтовний перелік пристроїв, які можна заряджати:
Малопотужні станції (200-800 Вт):
- мобільні телефони, планшети, ноутбуки;
- фотоапарати, відеокамери;
- дрібна кухонна техніка (чайники, блендери);
- ліхтарі, акумуляторні лампи.
Станції середньої потужності (до 2 кВт):
- всі вищезазначені пристрої;
- бойлери, котли (залежно від потужності);
- телевізори, монітори;
- електроінструменти (за умови короткочасного використання).
Потужні павер-станції (до 5 кВт):
- всі вищезазначені пристрої;
- холодильники, морозильні камери;
- пральні машини, посудомийні машини;
- кондиціонери;
- електроінструменти;
- будівельні інструменти;
- насоси;
- медичне обладнання.
Загалом, станція для зарядки може стати не лише резервним джерелом живлення, а й альтернативою генератору. Завдяки їй ви забезпечите безперебійну роботу комп'ютерів та іншої важливої техніки, збережете продукти в холодильнику та морозильній камері. А ще отримаєте доступ до гарячої води та зможете опалювати приміщення.
Перед покупкою павер-станції потрібно чітко визначитись, які пристрої ви будете нею живити, та підберіть модель відповідної потужності.
Що краще – портативна зарядна станція чи генератор?
Отримати відповідь на це питання допоможе порівняльний аналіз.
Безпека
Зарядна станція: не потребує палива, тне утворює шкідливих викидів і не становить ризику пожежі. Її можна використовувати в приміщенні без шкоди для здоров'я.
Генератор: працює на бензині або дизелі, що робить його небезпечним у закритих приміщеннях через викид чадного газу. Рівень шуму також значно вищий.
Експлуатація
Зарядна станція: тиха, проста у використанні, не потребує обслуговування. Може заряджатися від електромережі, сонячних панелей або автомобіля.
Генератор потребує регулярного обслуговування, заправки паливом, яке може бути проблематично знайти в умовах дефіциту.
Вартість
Зарядна станція: початкова ціна може бути вищою, але в довгостроковій перспективі економія на паливі та обслуговуванні робить її більш вигідним вкладенням.
Генератор: дешевше купити, але дорожче експлуатувати через витрати на пальне.
Можливості використання
Зарядна станція підходить для використання вдома, в офісі, та навіть у подорожах. Компактні розміри та мобільність роблять цей пристрій універсальним.
Через шумність та небезпечність використання в приміщенні, генератор є більш обмеженим у функціоналі, за допомогою нього переважно живлять приватні будинки, обов’язково розмістивши установку на відкритому повітрі.
Щодо недоліків, то зарядна павер-станція потребує тривалої зарядки від мережі, що може бути проблемою в умовах нерегулярного постачання електроенергії.
Отже, ми сьогодні розкрили тему павер-станцій, окресливши ключові характеристик цих приладів, а також різновиди, та дали рекомендації щодо вибору. Тепер можете сміло обирати зарядну станцію для дому та офісу з нашого асортименту. В магазині Avic доступні пристрої EcoFlow, Anker, Bluetti, Jackery, PowerPlant та ін.