Критерії вибору

Устаткування для майнінг володіє характеристиками, які необхідно враховувати перед придбанням. Основні параметри:

  • Продуктивність. Вона показує швидкість видобутку валюти і наскільки швидко користувач отримає перший прибуток. Від продуктивності також залежить рівень енергоспоживання.
  • Охолодження. Пристрій працює цілодобово для досягнення високих результатів. Устаткування нагрівається, і система охолодження повинна ефективно знижувати температуру. Звичайні відеокарти з вентиляторами не підійдуть, потрібні апарати з потужними радіаторами.
  • Енергоефективність. Комп'ютери споживають багато електрики під час майнінг. Новим моделям техніки потрібно менше енергії, за рахунок чого можна заощадити на платежах ЖКГ.

Деякі виробники встановлюють запобіжники на відкритих для Майнінг. Це істотно знижує витрати при поломки. Окупність відеокарт в майнінгу включає кілька параметрів для оцінки: вартість вкладень в устаткування, продуктивність і витрати на утримання. І комбінації цих критеріїв дозволяють підібрати кращий для Майнера варіант: іноді швидше окупляться кілька недорогих менш продуктивних відеокарт, ніж одна більш потужна і енергозатратна.
Далі розглянемо популярні моделі техніки для видобутку цифрових монет.

NVIDIA GTX 1050 Ti

Бюджетна відеокарта для Майнінг на 4 ГБ. З таким обладнанням можна вирощувати Etherium Classic, Beam і т.д. Вартість пристрою становить 136,3 долара, а окупність - 144 дня. Хешрейт на ETC і UBQ дорівнює 13,9 MH / S.

Бюджетна модель не підходить для майнінгу в великих розмірах. Це хороший варіант, щоб навчитися добувати цифрові засоби. Новачкам краще вибирати недорогі відеокарти. З ними легше зрозуміти систему Майнінг, виявити збої і помилки при вирощуванні криптовалюта. Збільшити хешрейт можна за допомогою розгону периферії. Головне - знайти оптимальний варіант прискорення.

NVIDIA GTX 1650 SUPER

Це одне з недорогих комплектуючих для майнінгу цифрових засобів. Енергоспоживання в середньому становить 75 W. Чіп здатний нормально працювати навіть при температурі 90 градусів.

Хешрейт вище, ніж у попереднього пристрою і становить 18,9 MH / S. Після прискорення показник тактової частоти дорівнює 1 725 МГц.
Прибутковість відеокарти в майнінгу - $ 46,5 на добу. Це непоганий результат при вартості $ 380,9. Устаткування окупиться через 253 дня. З графічною картою можна створити ферми Beam, Etherium Classic, Monero, Ravencoin і інші.

NVIDIA GTX 1660

Покращена версія попереднього пристрою. Вартість - $ 485,9, графічний адаптер вважається бюджетним. Непогані характеристики і окупність через 257 днів пояснюють його популярність. NVIDIA GTX 1660 працює на 192-бітної шині. За охолодження відповідає система Windforce 2X.

Хешрейт відеокарт цієї лінійки досягає 24,5 MH / S. Профіт майнера за добу становить $ 58,28. Об'єм пам'яті пристрою - 6 ГБ, а її частота - 8002 МГц. Адаптер підходить для фармінга таких криптовалюта - Bitcoin Gold, Aeternity, Etherium, ZClassic та інших.

NVIDIA RTX 2070

Графічний чіп оцінили не тільки майнер, але і геймери. Периферія з 8 ГБ оперативної пам'яті довго служить і має високу продуктивність. Можна купити відеокарту для Майнінг Grin, ZCoin, Ravencoin, Aeternit і інших популярних криптовалюта.


Характеристики обладнання:

  • окупність - 240 днів;
  • ціна - $ 820;
  • хешрейт - 44,3 MH / S;
  • шина - 256-бітна GDDR6.


Профіт майнера становить $ 105,71 за добу. Карта підходить просунутим власникам ферм. Для більшого хешрейта слід максимально розігнати чіп.

NVIDIA RTX 2070 SUPER

Ця модель - гарне рішення для домашньої ферми. Відеокарта середнього цінового сегмента з вартістю $ 860. При окупності 230 днів і профіті $ 115,94 за добу - прийнятний прайс на обладнання.

Хешрейт з NVIDIA RTX 2070 SUPER становить 44,3 MH / S, але чіп можна розігнати для збільшення показників. В основі адаптера лежить процесор TU104 і 8 ГБ пам'яті з тактовою частотою 14000 МГц. З залізом можна Майні BitcoinZ і Gold, Monero, Grin, Expanse і інші валюти.

NVIDIA RTX 3060

Графічний адаптер призначався для геймерів і були обмеження для кріптоферм. Максимальний хешрейт зменшувався в два рази під час видобутку цифрових монет. Якщо знати лайфхак, можна обійти блокування системи.

На NVIDIA RTX 3060 вигідно фармить Etherium, VertCoin, Beam, Aeternity. Усередині карти встановлені тензорні ядра третього покоління і RT другого. При автоматичному розгоні частота сягає 1837 МГц, хешрейт - 47 MH / S. Вартість адаптера - $ 1025, а середній профіт на добу - $ 115,32.

AMD RX 6700 XT

В основі системи охолодження лежать радіатор з трубками і два вентилятори. В AMD RX 6700 XT встановлена ​​шина на 192 біта, а максимальна пропускна здатність пам'яті - 384 ГБ / сек. Вартість обладнання - $ 1 125, окупність через 315 днів при середньому профіті на добу - $ 110,67.

Непоганий адаптер для просунутих майнер. Хешрейт становить 46 MH / S. Можна спробувати розігнати, але робити це потрібно обережно. Переускореніе спровокує виліт адаптера.

NVIDIA RTX 3060 Ti

Майнери називають залізо стабільним джерелом доходу. Відеоадаптер довгий час працює без збоїв і відрізняється низьким енергоспоживанням. Середній дохід Майнера на добу становить $ 143,22 при вартості обладнання - $ 1420.

Профіт забезпечується завдяки високому хешрейту, показник досягає 60 MH / S, це набагато більше, ніж у попередніх моделей. Адаптер окупиться через 307 днів. З ним можна Майні Etherium, Bitcoin Gold, BitcoinZ. Продуктивності відеокарти досить для ферм середньої потужності.

AMD RX 6900 XT

Пристрій з тихою роботою, високою енергоефективністю і відмінними можливостями для Майнінг. Адаптер належить до флагманської лінійки, а його вартість - $ 1950. Карта підходить для досвідчених Майнер. Ефіріум, біткоіни і інші цифрові монети доступні до видобутку.

При хешрейте 65 MH / S середній профіт за день досягає позначки $ 155. Це хороший рівень заробітку для домашньої ферми. Потужний відеоадаптер окупиться протягом 389 днів.

Перш ніж купити карту для Майнінг, визначитеся, яку валюту хочете фармить і на який результат розраховуєте. Спирайтеся на показники окупності, профіту і не забувайте про витрати електроенергії. Технічні характеристики відеокарти - важливі показники продуктивності.