«Зірковий інтернет» в мобільному телефоні: передісторія

У 2021 році компанія Tesla оголосила про розробку першого смартфону зі супутниковим інтернетом Starlink. За задумом Маска і Ко, Tesla Model Pi мав підтримувати інтернет від SpaceX з максимальною швидкістю завантаження даних до 210 Мбіт/с. Водночас планувалося, що з пристрою можна буде майнити криптовалюту Marscoin, а сам смартфон глибоко інтегрується з технологіями Neuralink – імплантати мозку для людей з травмами голови і для поліпшення розумових здібностей. Настільки футуристичний телефон від SpaceX апріорі не може бути так легко реалізовано.

Що відомо сьогодні

На травень 2023 року немає жодного офіційного анонсу чи відомостей про «Телефон Starlink» від SpaceX. Тим не менш, компанія вже планує співпрацювати з американськими мобільними операторами зв’язку та підключити звичайні смартфони до своїх супутників. Отже, десь в кулуарах SpaceX має виношуватись ідея створити власний смартфон із супутниковим інтернетом, чи не так?!

Яким може бути телефон Starlink

Пофантазуємо на цю тему.

Однозначно, гаджет докорінно змінить спосіб комунікації та отримання інформації. Оскільки супутники SpaceX охоплюють майже всю планету, майбутній телефон Starlink забезпечить швидкісний та стабільний доступ до «всесвітньої павутини». Навіть у найбільш віддалених регіонах, таких як вершина Евересту чи Антарктида. В принципі, як і доступний наразі інтернет Starlink.

Скоріше за все, перший телефон від SpaceX отримає спеціальну антену для з'єднання з супутниковою мережею. Модуль або буде інтегровано в сам телефон, або реалізовано як додатковий аксесуар. З технічної точки зору складнощів бути не повинно. Тим більше, що свого часу для Tesla Model Pi Ілон Маск обрав антени з фазованою решіткою: потрібно мінімум обертів приймальної поверхні, щоб спрямувати антену на супутник.

Логічно також, що телефон Starlink отримає екранну технологію, інтегровану з фірмовим інтерфейсом для розширеного доступу до даних, зображень та інформації, зокрема, про космічні місії. Така собі «вебка», щоб бути в курсі справ, що відбувається у космосі прямо зараз. Фантастика? Швидше – близька реальність. Водночас, в пристрій має бути інтегрована високоякісна камера фото- відеозйомки, також з доступом до супутникових зображень.

Підсумовуємо

Якщо узагальнити, то розробка телефону Starlink здається не такою вже й утопією. Тим більше, що саме це «читається» подальшим логічним розвитком мобільних технологій. І тим більше, що отримати широкосмуговий супутниковий інтернет прямо на своєму пристрої  не відмовиться зараз жоден з користувачів. Щоб нарешті забути про такі слова, як «зона покриття», і щоб світ став справді глобальним.

Отож, очікуємо нових вражаючих розробок від SpaceX. У тому числі, й телефону Starlink.