Устаткування для стрімінга
Під час трансляції до каналу приєднується багато користувачів, тому залізо має справлятися із завданнями і не лага. При стрімінга відеоігор основна частина навантаження йде на графічний адаптер і процесор - ці комплектуючі мають бути потужними і продуктивними.
Геймери і стримери приділяють увагу системі охолодження. Вона відповідає за правильність роботи комп'ютера і здатність справлятися з поставленими завданнями. Розглянемо докладніше кожен пункт для коректної збірки ПК.
Нюанси техніки для онлайн-трансляцій
Геймери використовують потужне залізо для ведення потокових передач. Важливі характеристики комп'ютера для стріму:
- Відеокарта. Геймери розуміють значимість графічного адаптера. Вибираючи обладнання для стрімінга, спирайтеся на вимоги гри. Є прості і складні додатки. Наприклад, для стріму гри League of Legend підійде бюджетний адаптер на 2 ГБ, а для Cyberpunk 2077 або Assassin's Creed Valhalla потрібно залізо з максимальною потужністю.
- Процесор. Неправильно підібрана апаратура на комп'ютер може спровокувати «просідання» FPS. Процесор впливає на якість гри і кодування відео під час стрімінга. На нього йде основне навантаження при потокової передачі. Професійні стримери використовують потужні процесори для трансляцій в дозволі від 1080 пікселів. При виборі орієнтуйтеся на кількість ядер (оптимальний варіант - 4-8) і тактову частоту.
- Охолодження. Одночасний запуск стріму і гри провокує нагрівання елементів комп'ютера. Через це обладнання лагает і повільно працює. Подбайте про систему охолодження: звичайних вентиляторів недостатньо, краще встановити потужні радіатори.
Професійні блогери використовують ігрові ПК для стрімів. Розберемося, яке обладнання підійде новачкам.
Бюджетні комп'ютери
На початку кар'єри стримера не завжди є кошти для покупки потужного ПК. Бюджетні моделі не впораються з високим навантаженням, але легко потягнуть прості ігри. Збірка комп'ютера для стріму з мінімальними витратами:
Підійде недорогий відеоадаптер. Серед користувачів популярні моделі GTX 1050 і RX 570. Ціна відеокарт невисока, вони справляються з веденням стрімінга і запуском легких ігор.
Бюджетний процесор для стріму. Початківці геймери часто ведуть трансляції інді-ігор. Для стрімінга підійдуть процесори з мінімальними вимогами. Зверніть увагу на Intel Pentium Gold G5400. У заліза непогане поєднання вартості і можливостей.
Корпус і охолодження. Подбайте про те, щоб аудиторія не чула шумів комп'ютера. Вони відволікають від стрімінга і погіршують якість трансляції.
Начинка системного блоку комп'ютера - не єдине обладнання, необхідне стримеру. Ознайомимося з додатковими периферією і програмами.
Twitch і Youtube: що потрібно для стрімінга
Передача потокового ведеться в режимі реального часу і передбачає активне спілкування з аудиторією. Для трансляції потрібні:
Камера. Користувачі охоче дивляться стрім, в яких видно ведучого - це налагоджує контакт з аудиторією. Краще вибрати веб-камеру, яка передає зображення на екран комп'ютера в високій якості.
Навушники. Вони потрібні для спілкування з глядачами під час стрімінга. Звичайні вкладиші або внутрішньоканальні не підійдуть. Необхідна периферія з чутливим мікрофоном і високим рівнем придушення шумів.
Аккаунт на стрімінговой платформі. Аудиторія повинна знати нік блогера для відвідування трансляцій. В тренді стрім на Youtube і платформі Twitch. Для настройки потокової передачі потрібні спеціальні програми, є безкоштовні і платні версії.
Блогери встановлюють два екрани. На одному запускають гру, а на другому входять в систему стріму. Це набагато зручніше, ніж ділити монітор на дві частини.
Захват відео: кращі програми для стрімінга
Для успішної трансляції потрібні кодування, захоплення і відправка даних на сервер платформи. Ці дії виконуються програмою для стрімінга. Популярні програми:
- Wirecast. Це саме потужне програмне забезпечення. Його використовують не тільки стримери, але і деякі телеканали. У програмі безліч інструментів для обробки контенту. Новачкові забезпечення не підійде, необхідні вміння, навички і потужне обладнання. Вартість програми - близько $ 500.
- OBS Studio. Просте додаток підійде початківцям стримера. Програма нескладна у вивченні.
- XSplit Broadcaster. Можна використовувати безкоштовну версію або придбати ліцензію. У першому випадку на відео є присутнім логотип. У програмі зручний інтерфейс і можна відправляти матеріал на кілька сервісів одночасно.
Новачкам краще вибрати просте забезпечення для стрімінга. На ньому можна навчитися основам і зрозуміти принцип роботи. Платні програми володіють великим функціоналом і підійдуть досвідченим стримера.
Нюанси при складанні ПК
У магазині комп'ютерів легко загубитися серед широкого асортименту. Враховуйте бюджет, на який ви розраховуєте. Порівняйте технічні характеристики і можливості моделей різних виробників. Це допоможе вибрати оптимальний варіант.
Навушники повинні бути зручними, адже стрім може затягнутися на декілька годин. Вибирайте комфортні моделі з м'якими амбушюрами. Не забудьте про тиху, але ефективну систему охолодження. Пам'ятайте, що для успішного стрімінга потрібна потужна апаратура. Удачі у виборі обладнання для трансляцій!