Процесор

Незважаючи на різні підходи до архітектури апаратної частини, обидва гаджети оснащені дуже схожими процесорами на 8 ядер і 16 потоків. Чіпсети сімейства AMD Zen 2 мають деякі відмінності за частотою, але подібні дрібниці не здатні помітити навіть досвідчені користувачі. Більш того, кількість гігагерц буде змінюватися виходячи з поточного навантаження на центральний процесор, тому вимірювати фактичні частоти – завдання непросте.

Пам'ять

Презентація Sony PlayStation 5 показала, що пристрій буде оснащуватися SSD-накопичувачем на 825 Гб. Деякі джерела також стверджують, що користувачам буде доступна модель з 2 Тб пам'яті на борту. Пропускна здатність пам'яті у Соні становить в районі 5,5 гігабайт на секунду, що є досить великим показником.

Обсяг фізичної пам'яті у прямого конкурента – Xbox Series X – 1 терабайт з пропускною спроможністю в межах 2,4 гігабайти на секунду. Говорячи про оперативну пам'ять – тут теж все ідентично. Обидва пристрої оснащені ОЗУ на 16 Гб.

Дані показники безпосередньо впливають на швидкість завантаження ігор, однак сподіватися тільки на пропускну здатність не варто. Виробники заявляють, що головну роль при завантаженні ігор буде грати оптимізація, тому видима перевага Соні в даному показнику поки тільки на словах.

Графіка

Як і в ситуації з процесорами, обидві компанії використовують однакову архітектуру від того ж AMD – RDNA 2. Однак, у Xbox Series X характеристики більш потужні. Дітище Microsoft використовує 52 блоки для обчислень з тактовою частотою 1,825 ГГц і потужністю 12 терафлопс. Приставка від Sony оснащена 32 блоками з частотою 2,23 ГГц. На виході виходить потужність 10,28 терафлопс.

Компанії говорять, що з'явиться додаткова ігрова оптимізація, завдяки чому ігрова продуктивність і потужність не буде прямо залежати від технічних показників. Але поки ясно лише одне – виробникам ігор для Xbox і Sony потрібна додаткова оптимізація для гаджетів нового покоління.

Сумісність

Презентація Xbox Series X показала, що нове покоління консолі отримає повну сумісність з усіма гаджетами попередніх лінійок. Мова йде про моделі Xbox, Xbox 360 і Xbox One. Це чудова новина для всіх шанувальників, якої, на жаль, не зрадіють фанати консолі Sony. На виході PS5 буде підтримувати тільки ігри з ігрової приставки PlayStation 4. Про сумісність з консолями PlayStation 3, 2 і 1 виробник нічого не повідомив. При цьому далеко не всі ігри на PS4 будуть підтримуватися 5-м поколінням.

 

Додаткові можливості

Крім основних технічних характеристик, виробники консолей похвалилися й іншими напрацюваннями на презентаціях. Що цікаво, обидві компанії заявляють практично про одні й ті самі доповнення. Наприклад, при описі корпусів було відзначено, що вони можуть займати як горизонтальне, так і вертикальне положення.

Також компанія Sony заявила, що впровадила на PS5 об'ємний звук нового покоління, який поліпшить сприйняття ігрового процесу. Правда, ця новинка з невеликим уточненням – працювати об'ємний звук, швидше за все, буде з VR-проектами.

Microsoft пообіцяли в новинці оптимізовані внутрішні процеси, які дозволять геймерам практично миттєво перемикатися між іграми. Також частоту мерехтіння до 120 кадрівнав секунду.

Висновки

Порівнюючи дані про PS5 і Xbox Series X можна сказати, що обидві консолі мають схожі показники і поступаються або випереджають один одного лише за деякими несуттєвими характеристиками. Очевидно, що війна ігрових консолей з виходом гаджетів розгориться з новою силою. При цьому, армії фанатів кожного бренду з роками лише збільшуються.

Ціна Xbox Series X і ціна PS5 точно невідома, але сюрпризів тут чекати не варто. З високою часткою ймовірності обидві консолі будуть продаватися за приблизно однаковими цінами. Якщо ви хочете купити PS5 або гаджет від Microsoft, залишайте заявки на сайті Avic, і ми повідомимо, як тільки консолі будуть доступні до продажу.