Що робити, якщо iPhone впав у воду, та як його врятувати?

Якщо за якихось умов, Ваш телефон потрапив у воду, Вам потрібно заспокоїтися і обдумувати кожен крок, аби не зробити гірше. Якщо Ви не хочете отримати коротке замикання, та щоб Ваш Айфон просто згорів, відкиньте ідею ввімкнути його. Краще, що Ви можете зробити - прибрати залишки води з телефону та побігти у сервіс якомога швидше. Спеціалісти самі будуть діагностувати пристрій та зроблять все можливе, аби відновити його. Відмітимо, що у APPLE є спеціальний алгоритм дій у таких випадках, чітке дотримання яких з великою ймовірністю поверне Ваш Айфон до ладу. 

Що робити, якщо iPhone впав у воду - перелік дій

Все, що Ви можете зробити самотужки вдома, якщо не є професіоналом, - уникнути просочування води чи іншої рідини глибоко у корпус. Як це зробити?

 • за можливості вимкнути пристрій, а якщо кнопки вже відмовили, не намагайтеся їх ввімкнути;
 • протріть телефон, зниміть чохол, у якому може бути волога, та приберіть усі залишки води;
 • витягніть СІМ-карту, але робіть це обережно;
 • багато хто радять засунути Айфон у рис або сіль, але ми порадимо завернути його у рушник, вода так само буде абсорбуватись, але Ви уникнете потрапляння чужорідних предметів у роз’єми.

Що категорично НЕ МОЖНА робити, якщо iPhone впав у воду?

Ми вже обговорили, що Вам варто зробити перед тим, як поїхати до майстра. Настав час розповісти, які з Ваших дій, що здаються корисними, можуть лише погіршити стан потопленого:

 • самостійне відкриття телефону, аби просушити внутрішні деталі;
 • сушити телефон феном;
 • класти телефон у тепло, аби випарити вологу. Трапляються випадки, коли власники кладуть Айфони у мікрохвильовки, це не просто шкідливо для пристрою, це може бути небезпечно для Вас!;
 • підключати будь-які дротові пристрої: зарядне чи навушники (до майстра можна доїхати без музичного супроводу).

Пам’ятайте, що подібні маніпуляції можуть вартувати Вам пристрою. А деякі можуть травмувати Вас, наприклад, якщо акумулятор вибухне.

Як перевірити, наскільки сильно промок iPhone, що впав у воду?

Щоб дізнатися, наскільки сильно промок Ваш пристрій, та наскільки серйозна проблема перед Вами, можна використати два цих способи:

 • уважно перегляньте роз’єми та слоти для карт, тому що Епл турбується про споживачів та залишила у цих отворах мітки, що починають з білого кольору темніти у разі підвищення допустимого рівня вологості;
 • при доброму освітленні огляньте камеру та дисплей, якщо води в корпусі занадто багато, вона добереться до цих частин.

Чому не варто рятувати iPhone власноруч?

Самостійно відремонтувати телефон Ви можете тільки, якщо працюєте майстром у сервісному центрі. В іншому випадку Ваші спроби можуть закінчити життя улюбленому смартфону, тому що для діагностики і подальшого ремонту необхідний перелік спеціальних інструментів, обладнання, та головне, - досвід і знання.

Пам’ятайте, що подібна самодіяльність може бути небезпечною для Вашого здоров’я і закінчитися травмами.

Висновки

Що робити, якщо iPhone впав у воду? Їхати до сервісного центру та довіритися майстрам. На жаль, уникнути таких випадків можна тільки поводитися обережно. 

Запам’ятайте простий алгоритм дій:

 • вимкнути телефон;
 • витерти його;
 • якнайшвидше потрапити до майстра.

Найбільше, що Ви можете зробити - не погіршити стан.