Кожен з представлених нижче помічників вміє:

  • Прокладати маршрут на картах.
  • Записувати нагадування і повідомлення в календар і замітки.
  • Встановлювати будильники, таймери і секундоміри.
  • Дзвонити на контакти із записної книжки.
  • Читати вхідні СМС або відправляти надиктовані вами.
  • Розповідати прогноз погоди.
  • Шукати інформацію в пошукових мережах.
  • Відкривати і закривати додатки, встановлені на смартфоні.
  • Запускати музику або треки за назвами.
  • Управляти розумним будинком.

І ще ряд функцій, які можна перераховувати довго, але які дуже спрощують життя тим, хто освоїть будь-який із зазначених нижче голосових помічників.

1. Google Assistant

Компанія Google відносно недавно почала повноцінну роботу над своїм віртуальним помічником. З нелюдяного Google Now, який розумів тільки чіткі команди, але не спылкувався, він перетворився на повноцінного Асистента і навіть у чомусь обігнав Siri! Google Assistant вміє розпізнавати живу мову, повноцінно взаємодіючи зі своїм власником.

Всі додатки Google ідеально адаптовані для роботи з Гугл Асистентом, а основною перевагою є те, що він безкоштовний і вже попередньо встановлений на більшості Android-смартфонах. Також він повністю русифікований приємним жіночим голосом, вміє сміятися, хникати і навіть голосно реготати. Чоловічої озвучки поки немає, але обіцяють, що вона буде незабаром.

2. Аліса від Яндекс

Сама російськомовна віртуальна помічниця. Вона створена не стільки для допомоги, скільки для розваги. Аліса майже як жива – вона жартує, підтримує бесіду і наділена логікою... жіночою логікою. 

Іноді її так само непросто зрозуміти, як і справжню дівчину – може образитися просто так, не оцінити ваш гумор або дивно висловлюватися. Але всі основні функції віртуального помічника Аліса виконує справно і, головне, із завидним ентузіазмом. От би реальні асистенти виявляли таке ж завзяття.

3. Робін

Кращий асистент для водіїв. Повністю перекладений російською мовою і розмовляє на ньому не гірше Аліси! Ідеально прокладає маршрути, об'їзні шляхи. Може підтримувати бесіду і розважати нетривіальними жартами. Недоліком є те, що потрібне постійне підключення до Інтернету 

4. Асистент Дуся

Крім всіх основних функцій голосового помічника, цей асистент можна програмувати індивідуально під себе за допомогою скриптів. Або використовувати скрипти інших користувачів, якщо вони підходять під ваші вимоги. Мінус – вона платна, протестувати безкоштовно її роботу можна тільки один тиждень.

Alexa від Amazon і Bixby – цих асистентів будемо з нетерпінням чекати з підтримкою російської мови. А поки ті, хто знає англійську хоча б на шкільному рівні, цілком можуть з ними взаємодіяти. Не так повно як можливо, але основні команди ці асистенти точно зрозуміють і виконати зможуть.

Висновок

На нашу скромну думку, найкращим голосовим помічником є ​​Google Assistant, у всякому разі, на середину 2019 року. Він найбільш сумісний з ОС Android, просто тому, що їх випускає одна компанія. А для розваги та ігор ідеально підійде Аліса, особливо якщо ви любите пошукову систему Яндекс! До сих пір не користуєтеся віртуальними помічниками? Виправляйте це упущення і встановлюйте будь-який з них на свій смартфон!