Компанія Qualcomm разом з Thales та Vodafone презентувала перший у світі мобільний телефон, у якому була реалізована iSIM. Вона дозволяє вбудувати сім-карту в процесор гаджета. Розглянемо докладніше характеристики та плюси розробки.

Особливості інновації

iSIM вбудовується в конструкцію процесора смартфона. Це усуває потребу в окремому модулі зв'язку, який був необхідний для підтримки eSIM. Розробка відповідає специфікаціям глобальної системи GSMA та забезпечує підвищену продуктивність та покращену системну інтеграцію.

Інноваційна технологія надасть можливість відмовитися як від фізичних сім-карт, так і від мікрочіпів eSIM. Завдяки цьому економиться місце на логічній платі, а виріб стає компактнішим. При використанні інновації від користувачів та операторів зв'язку не потрібне внесення будь-яких змін, за них будуть відповідальні виробники мобільних пристроїв.

Споживачам та операторам зв'язку технологія принесе безліч плюсів:

  • внесення функції сім-карти в головний чіпсет виробу;
  • покращення конструкції та продуктивності гаджетів;
  • можливість для операторів віддалено надавати послуги сім-карти із застосуванням діючої інфраструктури eSIM;
  • підключення мобільних сервісів до гаджетів, у яких раніше не було доступу до мережі: ноутбуків, AR- та VR-окулярів, смарт-годин та іншим пристроям.

Розробники продемонстрували своє дітище на спеціальній моделі Samsung Galaxy Z Flip3 5G. Можливо, це означає, що першими для використання iSIM стануть пристрої цієї компанії. Гаджети з такою технологією будуть доступні для покупки у 2022 році.