CISC і RISC: фундаментальна різниця
У мікрочіпі Apple М1 встановлена архітектура RISC. Reduced Instruction Set Computers - набір базових команд. Зазвичай їх менше 100, використовується 32-бітний формат системи.
- Переваги архітектури:
- висока тактова частота;
- хороші показники рейтингів MIPS;
- низький CPI.
Чіпи MacBook з процесором Apple М1 працюють на основі таких принципів:
Мінімум дій | Завдання виконуються за один такт. Тип операції не важливий. |
Спрощення системи | Пам'ять містить мінімум часто використовуваних інструкцій однакової довжини. Це підвищує продуктивність. |
Простий формат | Завдання виконуються у вигляді «регістр-регістр». З одного списку вибирається операція, а результат вноситься в інший. Мультисистемність. Платформа зчитує і розуміє завдання, написані на різних мовах програмування |
Завдяки цим принципам досягається висока продуктивність процесорів. Чіп на RISC працює швидше, ніж на CISC, якщо у них однакова тактова частота.Complex Instruction Set Computers - в архітектурі використовується безліч команд.
Їх кількість варіюється від 120 до 350. Особливість системи - застосування змінних даних. Для виконання операцій використовуються 16-64-бітові інструкції. В RISC вони фіксовані, а в CISC - плаваючі.
Процесор Apple М1: основні переваги
Новітній чіп встановлюють в MacBook Air і іншу техніку бренду. Переваги потужного процесора:Єдина система. Раніше розробники встановлювали різне устаткування для певних завдань. М1 об'єднує засоби безпеки, контролери та інші компоненти. Дані не копіюються в кілька пулів пам'яті, у кожного обладнання є доступ до файлів. Це додатково підвищує продуктивність заліза.Рекордна потужність центральної платформи. В основі чіпсета лежить 8 ядер: перші 4 відповідають за продуктивність, а що залишилися - за ефективність.
Компоненти показують високу продуктивність. На комп'ютерах з таким чіпсетом розробники можуть одночасно створювати нові програми та запускати багатозадачні процеси.Неймовірна швидкість графічного чіпа. Пропускна здатність обладнання - 2,6 терафлопс. Це рекордна швидкість серед інтегрованих графічних процесорів для ПК.
Чіп легко справляється з детальним твором 3D-сцен. Ефект досягається завдяки одночасній обробці більш ніж 25 тисяч потоків інформаційних даних.Покращене машинне навчання. Бренд вмонтував технологію Neural Engine з 16-ядерної архітектурою в основі. Завдяки такому рішенню завдання машинного навчання виконуються швидше в 15 разів.Компанія Apple впровадила передові технології в М1. За безпеку відповідає оновлений Secure Enclave, а за якість зв'язку - процесор для обробки сигналів. Новітній чіпсет бренду - тандем технологій останнього покоління і високої продуктивності.
Mac з процесором М1: як запускати програми для Windows
Архітектура останньої начинки гаджетів Apple і мікроплатформ Intel фундаментально відрізняється. Для усунення конфлікту систем використовують програму CrossOver. Забезпечення додає додатковий шар сумісності. Можна встановлювати додатки для Windows, але не завантажувати операційну систему. Програмне забезпечення оновлено під М1.
- Алгоритм установки:
- запустити CrossOver;
- клікнути на «
- Встановити додаток Windows»;
- ввести назву програми і вибрати зі регістра;проаналізувати рейтинг сумісності, якщо більше трьох зірок - можна встановлювати;вибрати джерело завантаження і натиснути «Continue»;
- визначити змодельовану середу ОС Windows і клікнути «Install»
CrossOver - зручний додаток, якщо ви хочете залишити рідне програмне забезпечення.Parallels Desktop 16 - ефективна віртуальна машина. Попередній варіант підходить не для всіх ігор. CrossOver сумісний з певними програмами.
Якщо він не підходить, можна скористатися Parallels Desktop 16. Це міжплатформений продукт для коректного запуску програм ОС Windows на процесорі М1.
- З його допомогою користувач отримає:
- швидкий запуск без втрати швидкості чіпа;
- доступ до MS Office;
- можливість перенесення файлів з Windows на Mac;
- тестінг і розробку програм на двох ОС одночасно.
Особливість Parallels Desktop 16 - автоматична настройка. Забезпечення самостійно підбирає потрібні параметри для початку роботи. Для коректного запуску програми необхідно:4 ГБ оперативної пам'яті; графічний адаптер - NVIDIA, AMD Radeon, Intel або чіп М1; для установки - 600 МБ пам'яті; З Parallels Desktop 16 не потрібно вибирати між двома операційними системами.
Користувач може працювати паралельно на Windows і Mac.Який варіант вибратиCrossOver і подібні програми дозволяють локально встановлювати програми. Користувачеві доступні не всі варіанти ігор. Parallels Desktop 16 - універсальне рішення для повної сумісності. Локальні програми не підійдуть для розробників або тестувальників. Це гарне рішення для установки улюбленої гри або іншої програми. Для більш глобального використання потрібна віртуальна машина. Удачі в запуску!