Американський бренд швидко випередив конкурентів, створивши чіпсет М1. Платформа була однією з найпотужніших у світі, але компанія вирішила не зупинятися на досягнутому. Нещодавно були представлені новітні MacBook Pro 2021. Це ноутбуки професійного сегмента, відповідні вимоги до начинки. Комп'ютери працюють на основі Apple M1 Max або на чіпсеті M1 Pro. Розглянемо, що вони відрізняються.

Процесор Apple M1 Pro

Чіпсет перевершує аналоги конкурентів з продуктивності та ефективності. Версія Pro - основа нового заліза. Під час тестування на швидкість роботи платформа показала відмінні результати. Модуль обладнаний:

  • 16 ядрами Neural Engine;
  • 8 чи 10 елементами CPU;
  • 14 чи 16 ядрами GPU.

Крім цього, у чіп встановлений один прискорювач ProRes. Графічний процесор також показав хороші результати. За підсумками тесту виявилося, що рендеринг відео відбувається у кілька разів швидше, ніж під час використання чіпсетів інших виробників.

Професійне залізо підійде геймерам, розробникам та людям, які використовують кілька складних програм одночасно. Максимальна пропускна спроможність шини становить 200 ГБ/с. M1 демонструє неймовірну продуктивність за високого завантаження.

Особливості Apple M1 Max

За архітектурою та деякими технічними параметрами платформа схожа на попередню. Apple M1 Max - "прокачана" версія моделі M1 Pro. Процесор отримав більше ядер, а отже, вища продуктивність та енергоефективність. Характеристики заліза:

Підтримка ОЗП 64 ГБ. Цей параметр у тандемі з унікальною архітектурою дозволяє M1 Max не гальмувати. Усі процеси обробляються з рекордною швидкістю.
Два прискорювачі ProRes. У попередній моделі елемент один. Це означає, що максимальна версія процесора працює швидше із графічними програмами. Це актуально для професійних фотографів та веб-дизайнерів.
Ядра. Кількість елементів CPU становить 10, а GPU - 24 або 32. Від ядер безпосередньо залежить потужність та продуктивність.

M1 Max перевершує в плані роботи з графікою навіть топові відеокарти. Купуючи ноутбук з такою начинкою, не потрібно думати про покупку додаткового адаптера.

 

Висновок: який ноутбук вибрати

Обидва варіанти процесорів - відмінне рішення для роботи, бізнесу, повсякденного використання та дозвілля. На ноутах можна гейміти у важкі ігри, займатися розробкою та програмуванням. Графічні дизайнери зможуть без проблем працювати зі складними програмами.

У разі вибору ноутбука за критерієм процесора враховуйте вартість. Моделі з начинкою M1 Pro дешевші, ніж на основі M1 Max. Однак другий варіант б'є всі рекорди продуктивності та енергоефективності. Спирайтеся на програми, з якими потрібно працювати, а також на вимоги до системи.

Компанія Apple лідирує у галузі комп'ютерних технологій, останні моделі процесорів це підтверджують. Купуючи ноутбуки з топовими чіпсетами, ви отримуєте величезні показники продуктивності та енергоефективності.