Kindle 6 2016

Це найпростіший і найдоступніший рідер лінійки Amazon. У цій моделі немає підсвічування, невисокий дозвіл екрана (800х600 пікселів) і менше підтримуваних текстових форматів. Але на противагу іншим читалкам Kindle вона може надати величезний плюс – це доступна ціна. Приємний зовнішній вигляд, сенсорний екран, дисплей з технологією електронного чорнила E-ink Pearl, 4 Гб вбудованої пам'яті, модуль Wi-Fi і автономна робота до 4-х тижнів. Всього цього цілком достатньо для базової електронної книги. Якщо Вам потрібне підсвічування дисплея і краща якість тексту, що відображається, то слід вибирати з нижче представлених варіантів.

Плюси – низька ціна, якісна збірка, сенсорний екран. Мінуси – низька роздільна здатність, відсутність підсвічування.

Kindle Paperwhite 2016

 

Ця модель вже оснащена підсвічуванням і є найбільш затребуваною у всьому модельному ряду рідерів від Amazon. Paperwhite має екран з роздільною здатністю 1440х1080 пікселів і щільністю 300 ppi. Такі параметри екрану роблять текст, що відображаються, практично таким самим, як на справжньому папері, і рівняють дисплей за якістю з топовою моделлю минулих років Kindle Voyage. Яскравість підсвічування можна регулювати вручну і комфортно читати при будь-якому рівні освітлення.

Ця модель також має 4 Гб пам'яті для зберігання кишенькової бібліотеки, відсутні кнопки управління (вся взаємодія з рідером відбувається за допомогою сенсорного екрану). Дисплей має поліпшену матрицю Е-ink Carta, яка ще краще імітує справжню книжкову сторінку з надрукованим текстом, що дає можливість довго читати і не втомлюватися від цього. Виробником заявлено, що читати без підзарядки можна до 6-ти тижнів, якщо яскравість не перевищуватиме 10%, а читання займе не більше 2-х годин на день. На сьогоднішній день по співвідношенню ціна-якість Paperwhite 2016 – кращий вибір для будь-якого кнігомана.

Плюси – високий дозвіл екрана, підсвічування, співвідношення ціна-якість. Мінуси – підсвічування регулюється тільки вручну.

Kindle Voyage

Цей рідер довгий час був флагманом всіх читалок від Amazon. Kindle Voyage, на відміну від вище розглянутих моделей, крім сенсорного екрану, отримала сенсорні кнопки на корпусі праворуч і ліворуч від дисплея. Ще однією відмінною рисою є те, що всю передню панель закриває скло. Задня частина також виглядає оригінально і сильно відрізняється від інших рідерів з лінійки цього виробника. Основною і найголовнішою особливістю тут є автоматичне регулювання підсвічування. Яскравість регулюється настільки плавно і непомітно, що абсолютно не відволікає від читання. Читалка повністю виправдовує свою назву, і сторінки на екрані виглядають дійсно білими при будь-якому рівні яскравості.

Плюси – якісний дисплей, автоматично регульоване підсвічування, сенсорні кнопки перегортання сторінок на корпусі, оригінальний дизайн. Мінуси – ціна.

Всі моделі вище мають екран розміром 6 дюймів по діагоналі, Wi-Fi, вбудований браузер, словники, 4 Гб пам'яті для зберігання інформації (не підтримують можливість розширення пам'яті за допомогою sd-карт) і сенсорний екран.

Kindle Oasis 9 Gen

Це абсолютно нова електронна книга Kindle. Вона відрізняється від всіх моделей практично по всіх фронтах. Починаючи від розміру дисплея і закінчуючи зовнішнім виглядом і матеріалом корпусу. Amazon з цим продуктом виводить ринок електронних книг на абсолютно новий рівень. Але як це буває з інноваціями і флагманськими моделями, ціна на цей гаджет буде не маленькою.

Ось перелік основних відмінностей Oasis 9 від решти лінійки продуктів Amazon:

  • Екран розміром 7 дюймів з роздільною здатністю 1680x1264 точок.
  • Число підсвічених діодів було збільшено на 60%, що робить підсвічування ще яскравішим.
  • Зовнішній вигляд і дизайн повністю відрізняються від всіх інших моделей. Корпус виконаний з алюмінію, товщий з одного боку і має фізичні кнопки для гортання сторінок. Часткове потовщення корпусу зміщує центр ваги гаджета, завдяки чому тримати пристрій однією рукою дуже зручно і комфортно.
  • Крім металевого корпусу Oasis 9 Gen отримав захист від води і пилу. Індекс захисту від води має значення IPX8, а це значить, що девайс витримує повне занурення під воду на глибину не більше 2-х метрів і на час, що не перевищує 60 хвилин. Тому її можна не тільки сміливо брати мокрими руками, але і читати лежачи у ванні не боячись при цьому впустити. Вбудований гіроскоп протягом дуже короткого часу буде міняти орієнтацію зображення, якщо девайс перевернути, таким чином тримати його можна в будь-який руці.
  • Модель оснащена вбудованим Wi-Fi 802.11 b/g/n і на додаток ще й Bluetooth.
  • Також покупцеві надається на вибір кілька варіантів вбудованої пам'яті, а саме 8 або 32 Гб.

Розмір має значення, але для кожного свій. Умовно всі Айфони можна поділити на маленькі, середні і великі, а в таблиці будуть видні конкретні цифри і різниця.

 

Kindle 6 2016

Paperwhite 2016

Voyage

Oasis 9 Gen

Екран, діагональ в дюймах

6

6

6

7

Роздільна здатність екрана

800х600

1440х1080

1448х1072

1680х1264

Щільність точок на дюйм, ppi

167

300

300

300

Підсвітка

ні

так

так

так

Автоматична підсвітка

ні

ні

так

так

Сенсорне керування

так

так

так

так

Тип матриці

E-Ink Pearl

E-Ink Carta

E-Ink Carta

E-Ink Carta

Вбудована пам’ять, Гб

4

4

4

8 або 32

Кнопки перелистування сторінок

ні

ні

сенсорні з обох боків екрана, 4 шт

фізичні на потовщеній стороні, 2 шт

Передача даних

Wi-Fi, micro-USB

Wi-Fi, micro-USB

Wi-Fi, micro-USB

Wi-Fi, micro-USB, Bluetooth

Гіроскоп

ні

ні

ні

так

Мультимедіа

браузер, словники, магазин книжок

браузер, словники, магазин книжок

браузер, словники, магазин книжок

браузер, словники, магазин книжок

Захист від води та пилу

ні

ні

ні

так, індекс захисту IPX8

Матеріал корпуса

пластик із покриттям soft-touch

пластик із покриттям  soft-touch

комбінований пластик на задній стороні, скло з передньої сторони

алюміній

Габарити в мм

160х115х9,1

169х117х9,1

162х115х7,6

159х141х8,3

Вага у грамах

161

205

180

194

Висновки

Якщо ви вирішили вибрати електронну книгу і зупинилися на американському виробникові Amazon, то в першу чергу вибір буде залежати від бюджету, який був виділений вами на її покупку. Якщо вам потрібна просто читалка без додаткових наворотів і у вас обмежений бюджет, то очевидно, що купити Kindle 6 2016 року буде вірним рішенням. Якщо ж обов'язковим пунктом у рідера для вас є підсвічування дисплея, то Kindle Paperwhite 2016 – це краще співвідношення ціни, якості та всіх необхідних функцій. Для тих, хто хоче виділятися, а також мати в своїй електронній книзі функцію автоматичного підсвічування і можливість гортати сторінки за допомогою кнопок, варто придивитися до Kindle Voyage. А якщо в бюджеті обмежень немає, ви завзятий читач і хочете мати електронну книгу не тільки сучасну за всіма характеристиками, але і з претензією на майбутнє, то Kindle Oasis 9 покоління – кращий вибір.