Що ж таке OLED і з чим його їдять?

OLED - це світло діоди, засновані на органічному поєднанні, самостійно світяться коли через них проходить електрика.

При виготовленні таких світлодіодів використовується багатошарова структура з полімерів. Кожен діод має три пікселя, а саме червоний, зелений та синій, в різній комбінації вони дають величезне різноманіття кольорів і відтінків. Таким чином, для відтворення зображення пикселям не потрібно додаткового підсвічування, вони спалахують самостійно або гаснуть зовсім забезпечуючи неймовірно глибокий чорний колір.

У сучасному світі ця технологія успішно застосовується при виготовленні дисплеїв різного розміру - від смарт-годинників до величезних рекламних відео-щитів. Цікаво, що винайшли органічні діоди, які світяться, ще в 80-х роках минулого століття і зробили це вчені з компанії KODAK. Розробками екранів OLED займалися різні фірми, найактивнішими були Samsung, Sony і LG. Але тільки LG вдалося довести розпочате до логічного завершення та запустити масове виробництво телевізорів з екранами OLED. Крім того, LG вдосконалили діоди та додали до трьох основних ще один підсвічений білого кольору, а це є ще однією перевагою в скарбничці цієї фірми. Додатковий підсвічений зробив зображення ще більш якісним, контрастним і яскравим. Екрани з само підсвічюючими пікселями, які використовуються в преміум-сегменті телевізорів LG, залишають інших виробників на крок позаду. Крім органічних світло діодів, в такі пристрої корейська компанія впровадила всі найостанніші інновації, наприклад, вони можуть показувати зображення 4К Ultra з роздільною здатністю 3840х2160 пікселів і підтримують HDR. Апарати оснащені HDR, тобто розширеним динамічним діапазоном, передають саме таку яскравість зображення, яка сприймається людським зором найкраще.

Від LG намагається не відстати ще один корейський конгломерат Samsung. Він поліпшив технологію LED зробивши її на квантових точках і дав їй ім'я QLED. Такий крок істотно підвищив характеристики зображення, але суть залишилася такою ж. Для роботи QLED телевізорів все одно потрібна додаткова підсвітка, що робить контрастність гірше ніж у OLED-пристроїв від LG.

Переваги OLED технології

Отже, розберемося докладніше, в чому ж переваги даної технології:

Контрастність картинки в OLED-дисплеях у багато разів вище, ніж у LCD екранів, адже коли потрібно показати чорний колір, діоди просто гаснуть і чорний стає по справжньому глибоким. У LCD-дисплеях чорний колір все одно підсвічується та в темряві це особливо помітно.

Завдяки тому, що кожен діод загоряється, незалежно від інших зростає енергоефективність техніки з органічними світлодіодами і істотно знижується енергоспоживання.

OLED телевізори LG, крім глибокого чорного, мають дуже чистий білий колір, не віддає синявою або жовтизною, завдяки додатковому четвертому субпікселів.

Ця технологія дозволила створити телевізори з вигнутим екраном. Вигнутий екран дозволяє повністю зануриться в перегляд контенту, так як встановлено, що картинку на такому телевізорі людське око сприймає найкращим чином.

Зовні ви ніколи не сплутаєш OLED-телевізор з LCD, так як товщина у них дорівнює кільком міліметрам. Така мала товщина дозволила зробити навіть телевізор-шпалери, вона монтується на стіну за допомогою магнітів.

Великий кут огляду у дисплеїв OLED, картинку на таких екранах чітко видно з будь-якого ракурсу без спотворення передачі кольору зображення.

Технологія органічних світлодіодів стійка до перепадів температури, а також легко може функціонувати в діапазоні від -40 до + 70С. Це дозволяє використовувати такі екрани на вулиці, не вдаючись до додаткового захисту.

На превеликий жаль вартість OLED-дисплеїв сильно зростає від збільшення розмірів - чим більше площа екрану, тим складніше та дорожче його виготовлення та відповідно вища ціна. Тому органічні світлодіоди корейська фірма використовує тільки в найдорожчих і наворочених моделях. Купити OLED телевізор LG - це задоволення не з дешевих, але вони однозначно стоять своїх грошей.

У майбутньому, якщо цю технологію будуть розвивати й надалі, вона зможе стати окремим джерелом освітлення. Наприклад, можна буде покривати такими OLED-панелями стіни або стелі в приміщеннях і висвітлювати ними простір, а також можна буде просто міняти дизайн інтер'єру в залежності від настрою та бажання.

Висновки

Підводячи підсумок, можна сказати, що OLED-дисплеї мають довгий список переваг в порівнянні з LCD-дисплеями. Також можна сміливо розраховувати на те, що за органічними діодами, які самі підсвічують, майбутнє, що купується разом з пристроями зробленими на їх базі. Телевізор корейської марки LG - це покупка "на виріст", адже він має цілий ряд технічних характеристик, які будуть затребувані ще не один рік, наприклад, дозвіл 4К Ultra HD. Сьогодні існує не багато контенту, який би підтримував такий високий дозвіл, але з кожним днем ​​його стає все більше, а безліч фільмів і кліпів вже випускають в 4k Ultra.