Комплект поставки
У той час як багато топових брендів поступово зменшують кількість аксесуарів, які перебувають в коробці, Google поки залишає все як є: блок заряду з функцією Quick Charge, кабель зарядки, скріпка, адаптер для трансферу даних з минулого телефону.
Справедливо буде відзначити, що все-таки зменшення комплектації є - в попередній версії були провідні навушники та набір амбушур.
Зовнішній вигляд
Дизайнери Google явно не прагнули здивувати користувачів й у них це вийшло. Зовнішній вигляд Пікселя практично нічим не відрізняється від класичного смартфона та попереднього Pixel зокрема. Радують розміри пристрою - в сучасному світі 5,8 дюйма це зовсім не багато. При цьому розміри корпусу складають 144 х 69 х 8 мм при вазі в 143 грами.
Корпус моноблока виготовлений з міцного пластику з матовим покриттям. Гаджет пропонується в двох кольорах - чорному та синьому, причому дрібні подряпини практично не видно на обох корпусах.
З ергономіки хочеться відзначити незвичайне розташування кнопки вимикання, яку можна знайти над клавішами гучності. Мабуть, знадобиться кілька днів, щоб почати натискати кнопки правильно з першого разу. Ще одна важлива деталь - незважаючи на те, що за вікном 21 століття, Google Pixel 4a зберіг порт для підключення дротової гарнітури 3,5 мм. Він розташований у верхній частині корпусу.
Дисплей Pixel 4a
Невеликий за сучасними мірками екран отримав дозвіл 2340 х 1080 пікселів на дюйм і щільність пікселів 443 ppi. Частота оновлення звичайна, як і належить бюджетній моделі. Але це не заважає пристрою працювати швидко, не навантажуючи очей. Рамки екрану є, але вони не дуже великі. Виділяються тільки верхній і нижній борт, але для недорогого смартфона це нормально й цілком природно.
Фронтальна камера отримала незвичне розташування не по центру, а в верхньому лівому кутку. Для багатьох це може створювати незручності перший час. Тим не менше, більшість додатків вже навчилися підлаштовуватися під цю особливість девайса, щоб не виводити в цьому кутку важливу інформацію.
В цілому, Pixel 4a отримав OLED-матрицю попереднього покоління, яку захищає ударостійке скло Gorilla Glass 3 - також модель минулих років. Особливих нарікань до роботи дисплея немає, за свої гроші він працює відмінно.
Продуктивність
Виходячи з вартості, можна здогадатися, що флагманської апаратної частини тут немає. У пристрої встановлений чіпсет Qualcomm Snapdragon 730G, який працює в парі з 6 Гб оперативної пам'яті. На борту також є 128 Гб флеш-пам'яті для операційної системи та зберігання даних. До слова, тут відсутній слот для карти пам'яті, зате є два слота для SIM-карт.
Пристрій оснастили усіма сучасними бездротовими засобами зв'язку:
- GPS;
- Bluetooth;
- Wi-Fi;
Як вже можна зрозуміти, технологія 5G поки не підтримується.
Начинки смартфона вистачає, щоб без проблем впоратися з усіма повсякденними завданнями. Іноді можливі деякі уповільнення в роботі, однак для пристрою такого рівня, це нормально.
Ефектні камери
Перевага якості над кількістю. Саме так можна охарактеризувати камери цього «малюка». На борту пристрою всього дві камери - фронтальна на 8 Мп і основна на 12,2 Мп. Всі ефекти та фільтри робляться програмно, завдяки продуктивному ПО.
Камери Pixel вже давно увійшли в історію як одні з кращих, і модулі Google Pixel 4a не виняток. Тут є нічний режим, портрет і багато інших можливостей, які часто недоступні в більш дорогих моделях.
Вердикт
Молодша модель Пікселя є дуже цікавим смартфоном. Незважаючи на одну основну камеру й не найшвидше «залізо» - девайс стане відмінним помічником для вирішення повсякденних завдань. Купити Google Pixel 4a в Україні за доступною ціною можна в інтернет-магазині AVIC. Зручний вибір, професійні консультації та швидка доставка роблять покупки в AVIC простими та вигідними.