Комплектація та підключення

Всі продукти Епл поставляються в схожих упаковках, а саме біла коробка з щільного картону із зображенням колонки в різних ракурсах. Всередині знаходиться сама колонка і пара папірців з наклейками в конвертику. На цьому комплект поставки закінчується, але більше нічого і не потрібно, адже це дійсно розумний пристрій. Для початку роботи і активації HomePod знадобиться iPhone або iPad з iOS не нижче 11.2.5. Коли колонка буде приєднана до електромережі, подальше її налаштування буде відбуватися аналогічно налаштуванню Apple Watch або AirPods, тобто вона висвітиться на найближчому відповідному пристрої Apple.

Якщо ви не підписані на Apple Music, то в процесі установки з'явиться відповідна рекомендація для здійснення підписки, потім варто визначитися з місцем, де смарт-колонка буде стояти, і вибрати його із запропонованого списку або ж ввести свій варіант. Всі дані з iCloud будуть синхронізовані і перенесені на розумну колонку, а підключення відбудеться до тієї ж мережі інтернет, що й iOS пристрій. Після того, як все налаштовано і активовано, HomePod готова до використання.

Зовнішній вигляд

Дизайн цей гаджет має мінімалістичний і строгий, він відмінно впишеться в будь-який сучасний інтер'єр таким чином, що буде практично непомітний. Зовні смарт-колонка схожа на невелику бочку, яка має діаметр 14 см, а висоту 17 см і важить два з половиною кілограми. Дивлячись огляд або фото, може здатися, що HomePod тверда, але це не так. Колонка обтягнута спеціальною акустичної тканиною, яка не пропускає пил і захищає від забруднення, а звук робить чистіше без зайвого деренчання. Зверху розташований дисплей, який відображає реакцію Siri у вигляді різнокольорових кіл, і дві кнопки регулювання гучності "+" і "-".

Від девайса йде шнур живлення, який прикріплений стаціонарно і не може бути від'єднаний. Шнур гнучкий і має тканинну обмотку. Відповідно, вона не може бути використана як портативний пристрій, тільки як стаціонарний. Можливо, в майбутньому, оновлені моделі Епл-колонок будуть оснащені акумулятором і мати достатню автономність, але поки цей девайс позиціонується як домашній або офісний варіант. Внизу розташована силіконова підставка, яка не дозволяє колонці ковзати і відмінно гасить вібрацію навіть від сильних басів. Смарт-колонка буває тільки двох кольорів – сіра або біла. Якщо для інтеграції в інтер'єр не потрібний строго білий колір, то практичніше буде купити HomePod темного кольору, так як на тканинному корпусі з часом буде сильно помітний пил, який неминучий в будь-якому, навіть самому чистому приміщенні.

Взаємодія та управління

Поки з Siri, встановленою на цю колонку, можна спілкуватися тільки англійською мовою, а музику вона буде відтворювати самостійно тільки з медіатеки iTunes або Apple Music. Але через Air Play можна транслювати аудіо на смарт-колонку з будь-якого пристрою Apple. Для тих, хто погано знає англійську мову, користуватися колонкою як smart-девайсом буде дуже важко, але від акустичної системи можна буде отримати насолоду повною мірою. Якщо проблем з англійським немає, то вона стане незамінним помічником, який зможе відтворювати улюблену музику, запам'ятовувати вподобання власника, ставити будильники і нагадування, читати новини та повідомляти про погоду. В цілому, цей девайс може стати з часом дійсно корисним доповненням в будинку кожного власника Епл-техніки.

Керувати нею можна не тільки голосом, а й дотиком як в AirPods, наприклад, одним тапом по центру дисплея можна зупинити відтворення, подвійним переключитися на наступну композицію, а потрійним на попередню. При утриманні пальця в центрі дисплея можна викликати віртуальну помічницю без використання голосу. Також HomePod може виконувати функцію єдиного центру управління розумним будинком HomeKit, якщо такий у вас є. Зв'язок з інтернетом відбувається через модуль Wi-Fi з технологією MIMO, що підтримує багатопотокову передачу даних. Також є і Bluetooth 5.0, наприклад, для синхронізації з вашим смартфоном, але передавати звук через нього не можна, вся передача інформації та управління відбувається виключно через Wi-Fi. За "мозок" тут відповідає мікропроцесор А8, такий самий, як в iPhone 6, і саме він робить HomePod по-справжньому розумною.

Акустичні характеристики

Інженери з Купертіно працювали над створенням HomePod протягом шести років, тестували її в спеціальній лабораторії звуку, побудованою саме для цих цілей. І сміливо можна сказати, що вони домоглися воістину приголомшливих результатів для такого компактного пристрою. Під тканинним корпусом розташовані 8-м динаміків – 7-м високочастотних, розташованих по колу, і один сабвуфер для відтворення низьких частот, що знаходиться зверху. Ця розумна акустична система здатна відтворювати звук в частотному діапазоні від 40 до 20000 Гц, що дуже вражає. Кожен динамік має окремий підсилювач.

Крім динаміків акустична система оснащена 6-ю понадчутливими мікрофонами, які розташовуються радіально. Мікрофони потрібні для того, щоб Siri "чула" голос власника в будь-яких умовах, будь то сторонній шум, гучна музика з самого девайса або при зверненні до неї із сусідньої кімнати. Крім управління, мікрофони служать датчиками, які визначають розташування колонки в просторі, адаптують звучання під обстановку, роблячи звук об'ємним по всьому приміщенню. Таким чином ви можете регулярно переставляти її з місця на місце, і калібрування буде відбуватися автоматично без зусиль з вашого боку, єдиною перешкодою до регулярного переміщення може бути тільки шнур. Крім калібрування і спілкування з помічницею, мікрофони можуть підлаштовувати еквалайзер під різні стилі музики, що сильно полегшує життя меломанам, які не віддають перевагу тільки одному музичному напрямку. Слухаючи музику з цієї акустичної системи стає ясно, що при її створенні інженери дійсно постаралися і вона коштує своїх грошей, навіть якщо не використовувати її як смарт-девайс.

Apple HomePod підтримує систему передачі даних Air Play 2, яка дозволяє підключатися одночасно декільком пристроям для відтворення звуку або відео. Таким чином, при наявності двох і більше таких колонок можна підключити їх до Apple TV і отримати повноцінний домашній кінотеатр з приголомшливим живим звуком. Або ж встановити акустичні системи в різних кімнатах і організувати мультирум-технологію, тобто управляти музикою або HomeKit в будь-який час з будь-якого приміщення за допомогою програми "Home". Це дозволить давати індивідуальні завдання різним пристроям відтворення, наприклад, регулювати звук або відтворювати різну музику незалежно один від одного.

Висновки

Порівнюючи Apple HomePod з колонками інших виробників, можна сказати, що в своєму ціновому сегменті і при схожих габаритах вона одна з найкращих за якістю звучання. До однозначних плюсів смарт-колонки можна віднести її акустичні дані, автоматичне калібрування і еквалайзер, якісне голосове керування, дизайн і якість матеріалів корпусу, підтримку Air Play 2. Мінуси для нашого українського ринку також очевидні – це відсутність російськомовної Siri, неможливість розпізнавання треків, назва яких не англійською мовою. Ще одним недоліком багато хто визнає неможливість налаштування цієї смарт-колонки за допомогою пристроїв, які не мають операційну систему iOS, але користувачів яблучної продукції це не стосується. Швидше за все мономовна Сірі – це тимчасові незручності, і з виходом нових оновлень вона все ж навчиться російській мові. І ось тоді цей гаджет витіснить з нашого ринку багатьох конкурентів, так як продукція Apple відрізняється не тільки відмінною якістю, а й позиціонується як іміджеві та престижні товари.