Наприкінці лютого Google представила першу попередню збірку Android 15, а 21 березня випустила DP2. 11 квітня Google загальнодоступною стала бета-версія Андроїд 15, і варто зауважити, що вона набагато більш стабільна, ніж початкові збірки. Хоча ще не зовсім готова до використання в якості щоденного драйвера, пропонує багато цікавого. Магазин Avic зібрав ТОП 6 найбільш цікавих можливостей майбутньої версії операційної системи для вашого смартфона. Читайте та робіть свої висновки, можливо, в Android 15 з’явиться саме те, чого ви так давно чекали. 

Частковий спільний доступ до екрана Android 15

В поточній версії Андроїд функція запису екрана працює таким чином, що під час запису панель сповіщень інколи спадає або навпаки, повідомлення з’являються в найбільш непідходящий момент. Ці «незручності» мають припинитися з Android 15 завдяки частковому спільному доступу до екрана.

За допомогою функції користувач зможе обрати програму для запису, і всі сповіщення та інші додатки будуть заблоковані для перегляду. Для тих, хто регулярно ділиться записами з екрана, ця функція також гарантує конфіденційність: інформація, що потрапила на екран випадково, не потрапить іншим. 

Private Space Android 15

Private Space Android 15

Функція, яку багато користувачів очікують вже давно. «Приватний простір» працюватиме так само, як функція Secure Folder від Samsung, дозволяючи приховувати програми на телефоні. Наприклад, у вас може бути програма, яку ви використовуєте виключно для бізнесу, і до якої ви не хочете, щоб хтось інший мав доступ. Або у вас є додаток, який використовується для спілкування з родиною, і ви не хочете, щоб інші люди могли переглядати ці розмови. Завдяки Private Space ви можете захистити ці програми та дані, що вони містять, не звертаючись до продуктів сторонніх розробників. Б – безпека! 

Notification Cooldown Android 15

А вам коли не будь набридали сповіщення? Впевнені, що так. Наприклад, у вас може бути друг, який засипає вас текстовими повідомленнями, і, якщо не вимкнути смартфон, вам доведеться слухати шквал звуків сповіщень, що лише викликає роздратування.

Android 15 підтримуватиме нову функцію під назвою Notification Cooldown, яка автоматично зменшує гучність послідовних сповіщень від однієї програми. Отже, коли друг «бомбардуватиме» вас текстовими повідомленнями, гучність першого сповіщення буде стандартною, але надалі вона буде зменшена. 

Sensitive Notifications Android 15 

Як бачите, в цьому оновленні Android значна увага приділяється сповіщенням. Багато хто зараз використовує двофакторну автентифікацію (2FA) майже для кожного свого облікового запису. Часто надсилає ці коди через SMS, оскільки деякі служби не перейшли на більш надійні коди додатків TOTP. SMS 2FA менш безпечний, оскільки шкідлива програма може зчитувати ці шестизначні комбінації, що дає легший доступ до пов’язаного облікового запису.

Android 15 запропонує нову функцію «Sensitive Notifications», яка запобігатиме зчитуванню кодів іншими програмами. Це одна з тих функцій, яку ми, Avic, вважаємо необхідною. Тобто єдиним способом використання кодів буде  метод Copy/Paste. Звичайно, деякі користувачі воліли б бачити коди та вручну вводити цифри в програму, яка їх запитує. Але давайте дивитись правді у вічі: «конфіденційні сповіщення» – це великий крок уперед. 

Спливаюче діалогове вікно Bluetooth Android 15

Спливаюче меню дозволятиме швидко підключатися та відключатися від окремих пристроїв, не відкриваючи програму «Налаштування». Будь-хто, хто регулярно перемикається між пристроями Bluetooth або хоче тимчасово вимкнути один чи декілька з них, знайде в цій функції багато користі. 

Програми Edge-to-Edge Android 15

В новій версії ОС програми відображатимуть вміст від краю до краю, читати та сприймати вміст стане значно зручніше. На перший погляд, це – незначна фіча Android 15, проте щойно її один раз спробувати, ви зрозумієте різницю.

Вміст розтягнеться збоку в бік? Насправді, це не так. Все, що ми бачитимемо, відображатиметься під панеллю навігації, що забезпечує більш захоплюючий досвід. Якщо ви коли-небудь користувалися iPhone, ви бачили цю функцію в дії.

Android 15 – ще багато цікавого 

Android 15 – ще багато цікавого 

Отже, можливості, про які ми розповіли, є найбільш очікуваними. Додамо до цього приріст продуктивності, підвищену безпеку, покращений час автономної роботи та оновлений інтерфейс користувача, та отримуємо досить суттєве оновлення Android. До чого, в принципі, розробники і прагнуть. 

А ми нагадуємо, що щойно нова версія ОС Андроїд стане доступною, її варто негайно застосувати. Так ви покращите роботу свого смартфона та підвищите його продуктивність.