Літієвий акумулятор

Перш за все давайте зробимо невеликий екскурс в історію і згадаємо, що ж таке літій-іонні акумулятори, які їхні основні переваги та недоліки.

Літієвий акумулятор – це тип електричного акумулятора, який широко використовується в якості джерела енергії в таких пристроях як мобільні телефони, планшети, ноутбуки, цифрові фотоапарати і відеокамери. Найперші літієві батареї з'явилися в 70-х роках минулого століття, правда тоді вони не могли перезаряджатися. У серійне виробництво вони надійшли в 1980-х роках, хоча використання сильно обмежувала їх вкрай висока вибухонебезпечність. І тільки лише в 1991 році компанія Sony почала комерційне використання літій-іонних акумуляторів власного виробництва, усунувши всі серйозні недоліки попередніх версій. У наш час виробництвом цього виду акумуляторів займається багато фірм, застосовуючи їх майже всюди.

Так в чому ж основні переваги літієвих акумуляторів в порівнянні з їх попередниками? Перш за все це висока ємність при малих габаритах, низький саморозряд і майже повна відсутність ефекту пам'яті. Сучасні літієві акумулятори при своїх компактних габаритах і малій вазі можуть бути досить ємними для тривалої роботи на сучасних мобільних пристроях. Досить згадати гучний смартфон Lenovo P780, який зберіг тонкий корпус при значному акумуляторі ємністю в 4000 мАг, що дозволило йому стати одним з найбільш довгоживучих смартфонів на ринку! Низький саморозряд іонних акумуляторів дозволяє зберегти до 95% заряду батареї при невикористанні її протягом першого місяця.

А ось з ефектом пам'яті все трохи складніше. Перш за все згадаємо, що ефект пам'яті акумулятора – це оборотна втрата ємності, що має місце в деяких типах електричних акумуляторів при порушенні рекомендованого режиму зарядки, зокрема, при зарядці акумулятора, який не повністю розрядився. За останніми даними літій-іонні акумулятори схильні до цього ефекту, на відміну від їх поліпшеного побратима – літій-полімерного акумулятора, який майже повністю їх замінив на сучасному ринку мобільних пристроїв. Так що, якщо ваш гаджет вироблений протягом останніх кількох років, то не варто особливо переживати про втрату ємності батареї при неповному її заряді.

Якщо говорити про недоліки літієвих акумуляторів, то їх не так вже й багато у порівнянні з їх перевагами. Перш за все це досить висока вартість, а також «швидке» його старіння. Перший «недолік» став не особливо актуальний, якщо порівнювати вартість гаджета і акумулятора до нього. Також питання щодо «швидкого» старіння іонного акумулятора (зниження показників по закінченню не менше 5-ти років) теж відходить на другий план, якщо врахувати середню тривалість служби сучасних мобільних пристроїв.

Тепер давайте підсумуємо всі плюси і мінуси сучасних літієвих батарей, сформулювавши основні правила по їх експлуатації.

 

   

Заряджайте літій-іонний полімерний акумулятор в будь-який зручний для вас час. При цьому не варто турбуватися про неповний його заряд під час процесу зарядки або повний розряд перед початком процедури.

Розряджайте раз на кілька місяців. Постійний повний заряд акумулятора також шкідливий як і його розряд близький до нуля. Проте, періодичний розряд акумулятора раз на кілька місяців тільки позитивно позначиться на його службі!

Зберігайте частково зарядженим. Найоптимальнішим станом для тривалої експлуатації літій-іонних акумуляторів є заряд близький до 30-50 відсотків при кімнатній температурі.

Використовуйте оригінальний зарядний пристрій. У більшості сучасних пристроїв зарядні компоненти вбудовані безпосередньо всередину, в той же час зовнішній мережевий адаптер служить лише для зниження напруги і випрямляє струм в електромережі. Тому використання неоригінального або сумнівної якості зовнішнього зарядного пристрою може погано вплинути на працездатність батареї.

   

Не допускайте нагрівання акумулятора. Батарея під час експлуатації природним чином нагрівається, але допускати перегріву пристрою ні в якому разі не варто. Це один з найважливіших факторів, що впливає на тривалу експлуатацію акумулятора. Не варто допускати не тільки тривалий перегрів, але і навіть короткостроковий. Підвищена температура найгіршим чином впливає на експлуатаційні властивості батареї в цілому, оскільки старіння літій-іонних елементів живлення в такому випадку відбувається в кілька разів швидше. Варто пам'ятати, що літій-іонні акумулятори варто тримати в прохолоді.

Не потрібно допускати перезарядження акумулятора. Потрібно пам'ятати, що ємність акумулятора безпосередньо залежить від його температури. Якщо ви зарядили акумулятор при кімнатній температурі на 100%, то його нагрівання призведе до перезаряду акумулятора і можливої ​​його непридатності. Тому не використовуйте активно ваш пристрій при 100-відсотковому заряді. Краще почекайте щоб заряд акумулятора трохи впав, перш ніж почати активно використовувати ваш гаджет.

Інтернет магазин AVIC бажає вам максимально тривалої роботи ваших електричних пристроїв. У свою чергу наші фахівці завжди готові дати слушну пораду по усіма додатковими питаннями!