Ще більше відео та можливості для заробітку

У грудневому відеозверненні керівник Instagram Адам Моссері позначив напрямки, на яких компанія сконцентрується в 2022 році . Головне з них розвиток відео та Reels, навколо якого планується об'єднати всі відеоформати пости, сторіс і міні-ролики з розміщенням в єдиній стрічці, як у TikTok . 

Reels це канал для публікації коротких (15-, 30- та 60-секундних) відеозаписів. З моменту створення пріоритетом соцмережі були фотоматеріали. Поява конкурента в особі та відтік користувачів змусили керівництво платформи переглянути політику щодо відеоконтенту. та зробити його основним напрямком. Компанія відмовилася від IGTV, вивівши довгі ролики в основну стрічку. А в середині 2021 року був запущений Reels, який стали активно розкручувати, заохочуючи публікацію кліпів. Вони потрапляють у стрічки навіть тих, хто не підписаний на їхніх авторів.

У 2022-му для розширення охоплення та утримання аудиторії користувачам надасть можливість заробітку на відеоконтенті ( мова, швидше за все, про платний доступ для передплатників). Це може стати вагомою конкурентною перевагою: у монетизації поки немає. Також ведеться робота над наданням допомоги у монтажі відео. Вже пройшла випробування функція, що дозволяє робити Reels із кількох історій.

Батьківський контроль

Минулого року було припинено роботу над додатком Instagram Kids у зв'язку зі скандалом, пов'язаним з безпекою підлітків та даними про негативний вплив майданчика на їхню психіку. Компанія прагне поправити імідж, що похитнувся, і зробити все можливе для захисту дітей в інтернеті при спілкуванні, обміні фотографіями і відео. З цією метою вводиться низка нових функцій:

  • Батьківський контроль дозволить відстежувати та регулювати час перебування дитини в соцмережі, відразу дізнаватись про підозрілі повідомлення їй. Запуск опції запланований на березень. 
  • «Зроби перерву» — буде нагадувати підлітку про необхідність відпочити, якщо він прокручує стрічку довше 20 хвилин. 
  • Програма масового видалення старих постів, лайків та коментарів, залишених дитиною. 
  • Механізм, що не дає відзначати або згадувати неповнолітнього, якщо немає підписки на його обліковий запис. 

Також запрацює інформаційний ресурс для батьків та опікунів з рекомендаціями щодо безпечного використання соціальних мереж дітьми.

Хронологічна стрічка 

У першому кварталі очікується повернення хронологічної стрічки, в якій публікації впорядковані за датою розміщення. Instagram відмовився від неї в 2016 році, ввівши рекомендаційний алгоритм, що враховує переваги користувача. Багато хто залишився незадоволеним нововведенням, оскільки таке сортування підключалося всім, незалежно від бажання. Тепер йдеться не про заміну одного варіанту іншим, а про можливість перемикання між ними. «Розумна» Стрічка залишиться встановленою за замовчуванням, а хронологічну можна буде активувати в ручному режимі щоразу при вході в соцмережу.

Також у планах Instagram продовження роботи з цензурування конте

нта, удосконалення в обміні повідомленнями та масове очищення від фейкових акаунтів, спамерів та масфоловерів.