Види навігаторів

За типом використання моделі навігаторів діляться на:

  • Пішохідні – це компактні апарати, які можуть бути додатково захищені від зовнішніх пошкоджень посиленим корпусом. Часто виглядають як годинник і одягаються для зручності на руку, також оснащені ємним і змінним акумулятором для тривалих подорожей.
  • Спеціалізовані навігатори – ці пристрої встановлюються на водні види транспорту, велосипеди або повітряні судна. Мають спеціально розроблені навігаційні програми під певний тип транспорту.
  • Автомобільні навігатори – такі апарати мають великий екран і низку допоміжних функцій, які будуть корисні саме автомобілістам. Це найбільш популярний і поширений на ринку вид GPS-девайсів. Далі в статті розглянемо саме цей вид.

Також бувають окремі GPS-приймачі, але до них потрібно відповідне обладнання для візуалізації розташування, наприклад КПК або ноутбук зі спеціальним програмним забезпеченням.

Детально зупинимося саме на пристроях, які будуть використовуватися переважно в машині.

Екран

Для автомобіля найбільший вибір навігаційного обладнання з сенсорним екраном від 4-х до 6-ти дюймів. На GPS-навігаторі з дисплеєм 5 і більше дюймів буде зручно спостерігати за прокладеним маршрутом, і такого розміру буде цілком достатньо для того, щоб водій не промахувався по дисплею. А 4-х дюймовий екран займе менше місця на лобовому склі і буде більш мобільний. Також варто звернути увагу на яскравість екрану, адже вночі він не повинен зліпити, а вдень при яскравому світлі зображення повинно бути добре видно.

Апаратна частина

Для плавної роботи навігаційних та інших програм GPS-навігатор повинен мати хороше "залізо". При виборі моделі автомобільного навігатора варто зупинитися на девайсі з такими мінімальними характеристиками:

  1. Оперативна пам'ять не менше 128 Мб. А в ідеалі для швидкої роботи 3D-карт, якщо ви любите і плануєте ними користуватися, потрібно брати пристрій з 256 Мб оперативної пам'яті або вище. Тоді картинка буде плавною, а робота інших програм радувати швидкістю.
  2. Процесор з тактовою частотою не менш 500 Мгц. У навігаторі на процесор покладені ті ж функції і завдання, що і на процесор в персональному комп'ютері, і чим більше тактова частота, тим швидше швидкість обробки інформації і, відповідно, вище швидкість роботи.
  3. Фізична пам'ять повинна бути не менше 4 ГБ. На вбудовану пам'ять повинні поміщатися операційна система і навігаційні програми. Іншу інформацію можна записувати і зберігати на додаткових картах пам'яті. Всі сучасні навігатори оснащені кардрідером, що дозволяє розширювати пам'ять пристрою за допомогою SD або microSD карт. Оптимальним розміром є карти пам'яті розміром 32 ГБ, тому що більший об’єм може гірше читатися пристроєм навігації.
  4. Вбудований GPS-модуль складається з антени (зовнішньої чи вбудованої) і чіпсета. Модуль повинен мати мінімум 32 канали прийому потокових даних – це дозволяє вловлювати сигнал із супутника не тільки безпосередньо, але і той, який відбивається кілька разів. І чим більше каналів сприймає GPS-модуль, тим вище точність. Також дуже важливо, наскільки часто модуль оновлює дані, які надходять із супутників. Чим регулярніше відбувається оновлення, тим точніше навігація, але це в кілька разів знижує час роботи без підзарядки. І якщо девайс використовується не тільки в машині, то повинна бути функція ручного регулювання частоти оновлення даних для економії заряду батареї.

 

Варто відповідально підійти до підбору автомобільного навігатора, так як поліпшити його апаратну частину неможливо. Отже, якщо ви не плануєте змінювати GPS-гаджет не планується раз на рік, то потрібно брати його "на виріст", і тоді він ще довго буде радувати швидкістю роботи.

Додаткові можливості

Сучасні моделі навігаційного обладнання для автомобіля найчастіше можуть виконувати не тільки пошук і прокладання маршруту. Різні виробники додають ряд допоміжних функцій, які роблять GPS-навігатор бортовим комп'ютером і мультимедійним центром.

Навігатор може мати крім GPS-модуля різні способи прийому-передачі даних, а саме Bluetooth, GSM-модуль, Wi-Fi, можливість прямого підключення до комп'ютера через USB-кабель і FM-трансмітер. Для чого ж все це може стане в нагоді? Наприклад, Bluetooth дозволить підключити ваш смартфон до навігатора, і за його допомогою ухвалювати дзвінки по гучному зв'язку. GSM-модуль дозволить завжди бути підключеним до мережі інтернет всюди, де є покриття мережі. Wi-Fi дасть можливість оновлювати програми навігації або завантажувати додаткове програмне забезпечення, підключаючись до інтернету через мережу Wi-Fi. FM-трансмітер дозволяє транслювати музику з навігаційного пристрою на FM-приймач вашого авто і насолоджуватися нею без зайвих проводів.

Операційна система

Переважна більшість автомобільних GPS-навігаторів мають операційну систему на базі Linux, Android або Windows CE. Якщо ви хочете використовувати пристрій ще і як КПК або мультимедійний центр, то вибрати навігатор краще на Android, тому що ця система дуже гнучка, регулярно оновлюється і підтримує велику кількість різноманітних програм. У тому випадку, якщо крім навігаційної функції вам майже нічого не знадобиться, то сміливо вибирайте GPS-навігатор на Windows або Linux.

Карти

Карти є найважливішою частиною навігатора, а від їх деталізації і покриття залежить якість використання пристрою в цілому. Велика частина навігаторів йде вже з попередньо встановленими картами, але є і такі, на які є можливість встановити карти самостійно і саме ті, які вам буде завгодно. Головне, щоб операційна система девайса підтримувала обраний вами варіант.

Ось короткий перелік найбільш поширених та зручних для України карт:

  1. Навітел – це одна з найбільш докладних і поширених карт. Чудово діє на всій території України, відображає пробки і має дуже детальну інформацію для 30000 міст нашої країни. Для багатьох історичних місць надає коротку пізнавальну інформацію. Має актуальну інформацію про магазини, ресторани, готелі і заправки.
  2. iGO – ці карти можна встановлювати навіть на Windows SE, вони поширені в багатьох країнах світу. Але особливо зручно ними користуватися в Європі, і ціна на додаткові карти регіонів і міст невисока. По Україні iGO працюють теж непогано, докладні карти є вже на більш ніж 125 міст, крім цього база постійно зростає і оновлюється.
  3. Libelle – це дуже точні і докладні карти, які можуть відображати навіть ґрунтові дороги в глибинці нашої країни. Для ознайомлення можна скачати і встановити пробну версію, і якщо програма сподобається, купити повну версію Libelle. Ліцензія дозволить оновлювати карти протягом п'яти років абсолютно безкоштовно, а пробна тільки протягом одного місяця.
  4. Навлюкс для навігаторів Garmin, також мають високу точність, регулярно оновлюються і відрізняються досить великим покриттям. Оснащені зручним і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

Дуже важливо пам'ятати, що будь-які навігаційні програми варто регулярно оновлювати. Варто взяти собі за правило перевіряти наявність оновлень і карт для тих країн і міст, куди ви вирушаєте. Пакети оновлень або ж карти для нових регіонів "важать" дуже багато, і не подбавши заздалегідь про їх наявність, можна потрапити у неприємну ситуацію.

Висновки

По-перше, при виборі GPS-навігатора варто визначитися з місцем де він буде використовуватися. Якщо планується користуватися ним тільки в автомобілі, то можна вибирати пристрій з великим екраном і не дуже ємним акумулятором. Для піших прогулянок треба звернути увагу на більш компактний девайс, який буде додатково захищений від пилу і вологи.

По-друге, визначтеся, які функції крім навігації потрібні в GPS-пристрої. Якщо потрібно приймати дзвінки з телефону по гучному зв'язку, то беріть навігатор з Bluetooth, а якщо часто потрібен мобільний інтернет, то навігатор з GSM-модулем – саме те, що вам потрібно.

По-третє, зверніть свою увагу на встановлену операційну систему, тому що саме вона дасть вам свободу вибору програм або ж, навпаки, обмежить.

І, нарешті, уважно поставтеся до вибору навігаційної програми і якості карт, а також покриття в потрібних областях і містах.

Будь-яка програмна частина потребує періодичного оновлення, не забувайте регулярно перевіряти їх наявність як для карт, так і для операційної системи. Оновлення виправляють помилки і додають нові функції та корисні зміни.

Допомогти з вибором і налаштуванням відповідної моделі GPS-навігатора можуть фахівці нашого інтернет-магазину AVIC.