iPhone 15, нова флагманська лінійка смартфонів від Apple, була представлена у вересні 2023 року з великими очікуваннями. Однак невдовзі після старту продажів, користувачі почали скаржитися на перегрів, проблеми з дисплеєм, звуком та деякими іншими функціями. Apple визнала факт їх наявності та випустила кілька оновлень програмного забезпечення, щоб спробувати виправити ці недоліки. Скажімо так – у Apple вийшло, але не все, і багато користувачів залишилися розчарованими.

У цій статті ми розглянемо різні проблеми, з якими зіткнулися користувачі 15 айфонів, і що можна зробити, щоб їх уникнути. А якщо неполадки вже стались, то як виправити.

Нагрівання iPhone 15

Нагрівання iPhone 15

В інтернеті «ходять» десятки статей про те, що новий Apple iPhone 15 гріється і швидко розряджається. Можливі причини – це використання потужних програм або ігор, які споживають багато енергії, або активне використання смартфона в спеку. Також перегрів відбувається, якщо є дефекти iPhone 15 – процесора чи акумулятора. Якщо ваш iPhone 15 став гарячим, спробуйте:

 • вимкнути та дати йому охолонути;
 • перезавантажити;
 • видалити програми, що працюють некоректно.

Якщо проблему не вирішено, зверніться до служби підтримки Apple.

Що робити, якщо iPhone заблокувався на 15 хвилин

«Пристрій iPhone 15 недоступний – спробуйте знову за 15 хвилин». Приблизно таке повідомлення з'являється, якщо ввести неправильний пароль для розблокування iPhone 15 понад 10 разів поспіль. Функція безпеки запобігає несанкціонованому доступу до «яблучного» телефону.

Щоб вирішити цю проблему, необхідно ввести правильний пароль. Якщо ви його забули, відновіть за допомогою Apple ID.

 1. Перейдіть на веб-сайт iCloud.com.
 2. Увійдіть до свого облікового запису Apple ID.
 3. Натисніть на піктограму «Параметри».
 4. Виберіть «Пристрої».
 5. Знайдіть свій iPhone 15 у списку пристроїв.
 6. Натисніть кнопку «Скинути пароль».

Вам буде запропоновано ввести новий пароль для iPhone 15. Запам'ятайте його, щоб уникнути проблеми у майбутньому.

Айфон 15 не вмикається

Є кілька можливих причин, чому так стається:

 • розряджений акумулятор – підключіть телефон до зарядного пристрою і дайте йому зарядитися хоча б кілька хвилин;
 • фізичне пошкодження – якщо «яблучний» смартфон був пошкоджений, наприклад, впав або намок, він також може не вмикатися;
 • проблема з програмним забезпеченням – спробуйте «відкотити» пристрій до заводських налаштувань. Для цього перейдіть до «Налаштування» > «Основні» > «Скинути» > «Скинути всі налаштування».

Якщо телефон все ще не вмикається, спробуйте примусово перезавантажити: натисніть і швидко відпустіть кнопку збільшення гучності, потім – кнопку зменшення гучності, та натисніть і утримуйте бічну кнопку, доки не з'явиться логотип Apple.

Спробували всі кроки, але iPhone 15 так і не ввімкнувся? Краще звернутися до сервіс-центру Apple.

Чому айфон 15 не вимикається?

Рідко, але буває навпаки – iPhone 15 чи, наприклад, iPhone 15 Plus, не вимикається. Причини такої поведінки телефону такі ж, як у попередньому випадку.

Щоб вимкнути «смартфон-яблуко», натисніть та утримуйте кнопку живлення, доки не з'явиться повзунок «Вимкнути», який потім перетягніть. Не спрацювало? Спробуйте примусове перезавантаження, в крайньому випадку знадобиться «відкат» до заводських налаштувань.

Щоб уникнути проблем з вимкненням iPhone 15, фахівці рекомендують своєчасно оновлювати програмне забезпечення смартфона і, звичайно ж, берегти від фізичних пошкоджень.

Мікрофон на айфоні 15 не працює, «звук деренчить і потріскує», «ніби всередині рідина»

Крім механічного пошкодження програмних збоїв (що буває дуже рідко), причиною несправності може бути забруднення пилом чи брудом. Спробуйте очистити мікрофон за допомогою м'якого пензля або ватяної палички. Щоб виправити проблему з мікрофоном на iPhone 15 також:

 • перевірте, чи увімкнено мікрофон – перейдіть до «Налаштування» > «Конфіденційність» > «Мікрофон»;
 • перегляньте в налаштуваннях, чи дозволено програмі використовувати мікрофон – перемикач «Ця програма може використовувати мікрофон» має бути активним.

iPhone 15 зависає на логотипі або при спробі перенести файли з іншого смартфона

iPhone 15 зависає на логотипі або при спробі перенести файли з іншого смартфона

Найчастіша причина – збої програмного забезпечення. Можна спробувати перезавантажити або відновити заводські налаштування.

Несумісний додаток. Якщо ви встановили нову програму або гру, вони можуть бути несумісними з вашим iPhone 15 чи iPhone 15 Pro. Видаліть їх і перевірте, чи залишилася помилка. Але почати варто з найпростішого – якщо відбулося зависання на логотипі або під час обміну файлами з іншими гаджетами, зачекайте хвилину-дві, можливо смартфон «відвисне» і проблема вирішиться сама собою.

«Вигоряючий» дисплей iPhone 15

«Вигоряння» дисплея iPhone 15 – це коли окремі пікселі на екрані смартфона тьмяніють або набувають постійного відтінку. Трапляється таке через:

 • часте відображення статичних зображень або елементів інтерфейсу (наприклад, статус-бару, панелі сповіщень, рядів стану програм);
 • високу яскравість дисплея – чим вона вище, тим більш ймовірне вигоряння пікселів;
 • висока температура довкілля – також може прискорити процес вигоряння.

Щоб зменшити ймовірність такої поломки:

 • іноді змінюйте шпалери та заставки екрана;
 • намагайтеся відкривати програми у повноекранному режимі;
 • обмежте час роботи функції Always-On Display;
 • не встановлюйте максимальну яскравість екрана.

Якщо так сталося, що екран п'ятнадцятого айфона вигорів, відключіть його на 15-20 хвилин, потім увімкніть і подивіться, можливо, крапка, що вигоріла, зникла. Якщо, як і раніше, бачите «відбиток» старої картинки, змініть фон на темніший. Не допомогло? В такому разі знадобиться повна заміна дисплейного модуля.

iPhone 15 вибухнув

Найбільш рідкісна, але найнебезпечніша ситуація, яка може статися з «яблучним» смартфоном. Вибух iPhone 15 Pro Max та інших пристроїв серії може стати наслідком несправності акумулятора чи фізичного пошкодження телефону. Тільки 1 з 500 випадків відбувається через збій програмного забезпечення.

Щоб не допустити плачевної ситуації, рекомендуємо:

 • не піддавати айфон впливу екстремальних температур;
 • користуватися повністю справним пристроєм;
 • не намагатися включити після того, як до нього потрапила вода;
 • не варто довго використовувати «важкі» додатки, ігри, не юзати, коли він заряджається.

Також важливо оновлювати програмне забезпечення iPhone до останньої версії. Апгрейди Apple спрямовані на виправлення в тому числі помилок, що призводять до загорань «яблукофона».

Який результат?

Який результат?

Хоча мінуси iPhone 15 і ймовірні, але подивимося правді в очі – несправності трапляються з будь-яким гаджетом, навіть якщо він дорогий. Мета цієї статті – не налякати користувачів 15 айфонів різноманітністю потенційних несправностей, і тим паче – не відмовити від покупки. А розповісти-показати, що взагалі може статися зі «смартфоном-яблучком» у процесі користування. Щоб, якщо раптом відбудеться щось погане, знати, що з цим робити.

Зазначимо, що Apple щоразу роблять все можливе для безпеки і функціональної стабільності своїх телефонів. Тому не дарма айфони вважаються зразком надійності. Отже, на них можна покластися.

У нашому магазині доступні всі конфігурації iPhone 15 – яблучні смартфони оригінал за вигідною ціною.