Щороку компанія Apple анонсує нові розробки приблизно в один і той самий час. iPhone 13 було представлено у вівторок, 14 вересня 2021, а його наступника iPhone 14 – в середу, 7 вересня 2022 року. Якщо Apple для презентації iPhone 15 знову обере вівторок або середу на початку вересня, то нову лінійку смартфонів світ, вірогідно, побачить 5, 6, 12 або 13 вересня 2023 року. Трішки пізніше купити iPhone 15 вже можна буде й в Україні.

Деякі експерти вважають, що 12 вересня надто близько до 11 вересня, Національного дня пам'яті в США. Тому така дата презентації малоймовірна. Отже, залишаються 5, 6 та 13 вересня. Звичайно, все це припущення – навряд, чи Apple доопрацювала iPhone 15, не кажучи про те, щоб призначити дату його виходу.

Які фічі та характеристики будуть у серії iPhone 15

Якщо скласти останні інсайди та аналітику експертів, у нових моделях «яблучного» смартфону варто очікувати:

  • порт USB-C (з Thunderbolt 3 для швидкісної передачі даних) замість Lightning;
  • Dynamic Island з датчиками Face ID і фронтальною камерою;
  • 8 ГБ ОЗУ та чіп Qualcomm A16 для базових конфігурацій з 10-15% приросту продуктивності та на 30% меншим енергоспоживанням;
  • 3-нанометрові чіпи A17 для iPhone 15 Pro з продуктивністю на 25% вище, ніж у A16 Bionic;
  • 48 Мп камеру в айфон 15 та повноцінний zoom-телеоб'єктив Pro Max.

Ймовірно також, що iPhone 15 Pro Max отримає технологію Periscope для розширених можливостей масштабування. Не виключаємо і довгоочікуваний вихід першого складного смартфону AppleiPhone Fold купити який в Україні бажають тисячі поціновувачів. Хоча скоріше всього, інновація відкладеться на більш пізній строк. 

Дизайнерські рішення

Завдячуючи недавньому витоку дизайну від 9to5Mac, ми маємо чітке уявлення, як виглядатиме айфон 15 про макс. Зміни включають титановий корпус з вигнутими краями, більший виступ камери для об'єктиву перископа, а також тоншу лицьову панель (1,55 мм). Довершить зовнішній вигляд новий червоний колір корпусу.

Квадратний редизайн, реалізований ще в iPhone 12, залишиться і в базовому iPhone 15. Що стосується чуток про кнопки управління з Taptic Engines, що імітують відчуття реального натискання, від такої концепції Apple поки-що відмовились.

Ціна на iPhone 15

Немає сумніву, що усі ці апгрейди позначаться на вартості пристроїв. За прогнозами, свіжа лінійка смартфонів Apple коштуватиме від $1000 до $1799, залежно від конфігурації та обсягу пам'яті. Купити айфон 15 можна буде, в тому числі, в інтернет-магазині AVIC. Лишається дочекатися виходу пристрою.

Це все, що наразі ми знаємо про iPhone 15 та iPhone 15 Pro Max. Всі деталі, рендери та інсайди починають складатися воєдино, але ще багато чого потрібно розкрити. Тим цікавіше!