Що таке 8К?

Якщо ви стежили за телевізійною історією в останні роки, то вже знаєте, що 8K - це величезний крок вперед в порівнянні з 4K. Це відноситься до розширення дисплея. У той час як 4K становить 3840 x 2160 пікселів, 8K розширився до 7680 x 4320 пікселів. Це означає, що на горизонтальній осі знаходиться 7680 пікселів, а на вертикальній - 4320 пікселів.

У сумі виходить більше 33 мільйонів пікселів. Ми не зможемо розглянути структуру пікселів на 65-дюймовому телевізорі навіть на дуже близькій відстані, а, в основному 8К-телевізори набагато більше. Чи потрібна така кількість пікселів? Відповідь, безумовно так! Так як формат Full HD 1080 має всього 2 Мп, сучасні смартфони давно обігнали цю цифру, в 4К - 8 Мп. Таким чином, 33 Мп зображення це наступний крок, який покаже всі багатство кольорів і забезпечить повне занурення в картинку на екрані.

Хто робить 8K телевізори й навіщо?

Виробники телевізорів не стоять на місці. Ми пам'ятаємо, як швидко прийшла й також швидко пішла технологія 3D, а на неї покладалися великі надії, але практично не було попиту. І тепер не дивно, що всі працюють над 8K-телевізорами, Samsung був одним з перших, випустивши Q900 в 2018 році. Компанія оголосила про випуск більшого 98-дюймового телевізора QLED 8K, і тепер інші бренди пропонують пристрої з такими показниками. LG, продемонструвавши прототип 8K OLED в 2018 році, тепер анонсувала LG OLED Z9 - 75-дюймову модель 8K, яка буде доступна в 2019 році.

TCL - один з найбільших виробників телевізорів у світі, також збирається запропонувати модель 8K, об'єднавшись з Roku, щоб запропонувати 8K Roku TV. Це буде світло-діодний телевізор OLED, і в даний час мало що відомо про нього. Це основні бренди, але вже більш дрібні компанії створили подібні пристрої. Реальне виправдання користі 8К зводиться до зростаючого попиту на пристрої з великою діагоналлю. У найближчі 5 років виробники будуть робити акцент на діагоналі від 65 дюймів, так чому б не зробити круте розширення? Це рішення посилить почуття занурення у фільм, а деталізація стане краще, буде видно більше дрібниць. Сидіти близько до екрану, звичайно, не вийде, доведеться постійно рухати головою, щоб встежити за тим, що відбувається. Тому розмір пристрою потрібно вибирати в першу чергу виходячи з відстані, на якому ви збираєтеся його дивитися.

Як щодо 8K контенту?

Нажаль камер, здатних знімати в такому дозволі, мало, і масово знімати на них ніхто не наважується. Тому в найближчому майбутньому 8К – це масштабування до дуже гарної якості зображення. В основі технології інтелектуального масштабування лежить комплексна оптимізація різних параметрів, таких як світло, колір і контури об'єктів, що дозволяє отримати більш детальне та реалістичне зображення. Результат виходить близьким до оригіналу, наскільки це можливо, і герої на екрані виглядають так природно, що глядачеві неважко уявити себе учасником та зрозуміти, що відбувається. Також поліпшується відтворення тексту, що дозволяє знизити навантаження на очі.

 

Зараз контенту в цьому дозволі мало, але є багато джерел, які будуть виробляти контент такого формату:

  • Голлівуд, режисери якого почали використовувати нову камеру RED Weapon 8K. А з появою дійсно комерційних 8K-телевізорів, безумовно, буде зростати ринок такого контенту від всіх видів традиційних студій телевізійного виробництва.
  • Олімпійські ігри в Токіо, що означає очікування до 2020 року. Однак 8K транслюватиметься тільки NHK в самій Японії.
  • Контент 8K прийде від нас самих. Так відеокамери з таким розширенням вже є на ринку.

Висновки

Рано чи пізно нам стануть доступні телевізори з дозволом 8K, але має пройти немало часу. А поки ми можемо насолодитися переглядом фільмів і телевізійних програм, в ще поки новому, дозвіл 4К, на нашому сайті дуже великий вибір подібних телевізорів. Будемо раді Вас бачити!