З початку свого виходу на світовий ринок ChatGPT запрацював в Україні, але кілька тижнів тому OpenAI заблокувала її. Причиною стали санкції, що ще з 2014 року розповсюджуються на окуповані росією українські території. Однак заблокований чат був не тільки на території так званих ЛНР, ДНР, та окупованому Криму, а і по всій Україні.

Тепер, як заявляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, ця несправедливість виправлена. На підконтрольній Україні територіях кожен бажаючий може використовувати повний функціонал ChatGPT, який знову запрацював в Україні. 

Михайло Федоров вже встиг вдячити кожному, хто доклав зусиль до цього, а також компанію OpenAI за те, що пішли назустріч і допомогли країні, що бореться за свободу і майбутнє, користуватись новітніми технологіями. 

А тепер поговоримо більш детально, що нам дає ChatGPT, і чому варто його спробувати.

Що таке ChatGPT? 

Можна сказати, що ChatGPT - нове покоління штучного інтелекту. Його попередниками були дві програми, що могли за Вашим описом і запитом створити досить реалістинку картинку, або перетворювати селфі на справжні портрети. ChatGPT в свою чергу текстовий ШІ, що допоможе Вам обрати аутфіт для недільної вечірки, або підкаже, що за вірш Ви згадали. 

Основні характеристики ChatGPT:

  • сервіс має більше 170 мільярдів параметрів, що роблять його роботу по-справжньому масштабною;
  • чат-бот може виконувати кілька різних функцій одночасно, наприклад, перекладати щось на потрібну Вам мову, відповідати на питання і в той самий час писати нову програму;
  • швидкість надання відповідей на найскладніші питання Вас вразить.

Ще однією, іноді смішною, функцією є те, що ChatGPT може продовжувати за Вами фрази. Смішним є те, що іноді, замість бажаного, Ви отримаєте бачення самого бота на рахунок чогось. Наприклад, Ви пишете “Кава - …”, маючи на увазі, що вона смачна або гаряча, а ChatGPT напише Вам справжнє наукове пояснення цього поняття.

Також ChatGPT без жодних труднощів може визначити, з якою емоцією написаний текст. Таким чином, ШІ відрізняє негативні відгуки від позитивних. Тому, ChatGPT може бути корисним не лише юзерам, а і цілим компаніям.

Обмеження 

Назарі єдиним недоліком мережі є те, що вона не підключена до Всесвітньої мережі, тобто свої відповіді дає на основі “власних знань”, ще не оновлювались з 2021 року. Відмітимо, що компанія продовжує працювати над проєктом, тому, можливо, незабаром, ми побачимо оновлення. 

Скільки коштує?

Наразі ChatGPT абсолютно безкоштовний, і кожен бажаючий може до нього приєднатися через офіційний сайт розробника. Довгий час послуга була безкоштовна, і користуватися нею міг будь-хто, починаючи студентами, закінчуючи юристами. 

Однак з 1 лютого 2023 року ChatGPT став платним, звісно, підписка за 20 доларів відкриває перед Вами багато привілей, що були недоступні раніше.

Як працювати з ChatGPT?

ChatGPT нічим не відрізняється від звичним нам чат-ботів, він виглядає аналогічно. Для початку роботи Вам необхідно зареєструватися, а тепер за бажанням оплатити підписку, після чого Ви можете вписувати будь-яке питання в діалоговому вікні, як це робиться з іншими програмами, і чекати на відповідь.